CUI 5985832
OPTIM S.R.L.
OPTIM S.R.L. este o firmă din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.7 mii lei (−28.9% față de 2024) și un profit net de 1.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
5985832
Nr. înregistrare
J19/680/1994
EUID
ROONRC.J19/680/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Odorheiu Secuiesc
Adresă
STR. MIHAIL SADOVEANU, NR.7/B
Data înregistrării
29-07-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.07.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 26-07-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 702
Rezultat net
+1 509
Capitaluri proprii
−13 136
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
46 151
|
46 151
|
46 151
|
46 151
|
46 151
|
48 408
|
54 663
|
60 919
|
67 174
|
73 430
|
80 081
|
43 149
|
53 597
|
60 956
|
82 160
|
| Active circulante |
7 557
|
17 335
|
73 742
|
128 038
|
132 805
|
77 248
|
136 146
|
111 218
|
123 532
|
100 443
|
135 899
|
123 997
|
108 067
|
152 574
|
111 247
|
146 211
|
121 443
|
| Stocuri |
6 382
|
9 992
|
40 526
|
40 441
|
31 500
|
29 407
|
40 561
|
33 122
|
33 232
|
42 213
|
59 452
|
45 441
|
62 341
|
47 992
|
39 771
|
24 255
|
25 398
|
| Creanțe |
755
|
7 266
|
29 313
|
71 996
|
72 891
|
47 255
|
41 795
|
30 318
|
38 449
|
40 799
|
55 598
|
43 998
|
37 217
|
74 152
|
49 579
|
97 593
|
95 587
|
| Casa și conturi la bănci |
420
|
77
|
3 903
|
15 601
|
28 414
|
586
|
53 790
|
47 778
|
51 851
|
17 431
|
20 849
|
34 558
|
8 509
|
30 430
|
21 897
|
24 363
|
458
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
358
|
108
|
—
|
319
|
224
|
214
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
20 693
|
31 981
|
33 112
|
84 592
|
80 353
|
78 249
|
95 274
|
80 193
|
84 681
|
80 571
|
36 251
|
40 424
|
32 977
|
46 042
|
21 527
|
17 517
|
32 851
|
| Capitaluri proprii |
−13 136
|
−14 646
|
86 781
|
89 597
|
98 603
|
45 150
|
87 023
|
79 791
|
93 622
|
80 791
|
167 141
|
157 227
|
155 385
|
149 681
|
143 317
|
189 650
|
170 752
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 702
|
24 885
|
120 544
|
169 757
|
206 401
|
140 557
|
168 173
|
189 705
|
256 153
|
253 056
|
234 682
|
210 696
|
240 399
|
217 472
|
224 451
|
190 804
|
251 576
|
| Venituri totale |
14 093
|
17 215
|
137 560
|
173 800
|
206 401
|
120 973
|
158 792
|
177 098
|
239 938
|
223 395
|
225 783
|
204 804
|
196 560
|
200 758
|
230 972
|
177 303
|
246 383
|
| Cheltuieli totale |
12 296
|
118 566
|
129 171
|
170 410
|
119 756
|
81 383
|
149 878
|
175 033
|
224 545
|
247 221
|
205 715
|
196 622
|
183 647
|
193 127
|
198 532
|
139 859
|
204 359
|
| Rezultat brut |
+1 797
|
−101 351
|
+8 389
|
+3 390
|
+86 645
|
+39 590
|
+8 914
|
+2 065
|
+15 393
|
−23 826
|
+20 068
|
+8 182
|
+12 913
|
+7 631
|
+32 440
|
+37 444
|
+42 024
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 509
|
−101 427
|
+7 184
|
+995
|
+80 453
|
+36 127
|
+7 232
|
+169
|
+12 831
|
−26 350
|
+13 027
|
+1 842
|
+5 700
|
+6 364
|
+25 542
|
+31 398
|
+34 426
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
5
|
8
|
7
|
8
|
2
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPTIM S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 702 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 509 lei.
-
Este OPTIM S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, OPTIM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 26 iulie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are OPTIM S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
-
Când a fost înființată OPTIM S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 iulie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPTIM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPTIM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.