CUI 61091
ANGROMET SA
ANGROMET SA este o firmă din Oradea, județul Bihor, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 44.1 mii lei (+50.0% față de 2023) și o pierdere netă de 35.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
61091
Nr. înregistrare
J1991000165051
EUID
ROONRC.J1991000165051
Formă juridică
SA
Județ
Bihor
Localitate
Oradea
Adresă
STR. CĂII FERATE, NR.13
Data înregistrării
26-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
44 098
Rezultat net
−35 502
Capitaluri proprii
324 355
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
802 583
|
784 091
|
280 434
|
548 709
|
548 709
|
548 709
|
548 709
|
548 709
|
548 709
|
548 709
|
573 982
|
573 982
|
573 982
|
582 767
|
613 495
|
| Active circulante |
180 029
|
128 846
|
2 354 850
|
205 186
|
190 455
|
180 409
|
163 111
|
164 878
|
152 225
|
135 113
|
131 595
|
158 614
|
171 221
|
172 091
|
309 640
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 778
|
10 908
|
31 819
|
| Creanțe |
174 541
|
122 642
|
2 303 245
|
40 050
|
34 598
|
36 236
|
45 624
|
45 768
|
43 005
|
54 261
|
54 796
|
78 811
|
68 127
|
54 580
|
71 188
|
| Casa și conturi la bănci |
5 488
|
6 204
|
51 605
|
154 358
|
145 079
|
133 395
|
106 709
|
108 332
|
98 442
|
70 074
|
66 021
|
69 025
|
92 316
|
106 603
|
206 633
|
| Cheltuieli în avans |
266 555
|
30 707
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 226
|
| Datorii |
924 812
|
583 787
|
34 399
|
6 759
|
5 620
|
5 384
|
4 835
|
8 281
|
7 508
|
4 259
|
5 838
|
4 085
|
130 576
|
137 138
|
190 396
|
| Capitaluri proprii |
324 355
|
359 857
|
2 600 885
|
747 136
|
733 544
|
723 734
|
706 985
|
705 306
|
693 426
|
679 563
|
699 739
|
728 511
|
614 627
|
617 720
|
733 965
|
| Capital subscris vărsat |
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
542 610
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
44 098
|
29 403
|
50 132
|
79 881
|
59 371
|
53 470
|
42 849
|
42 292
|
39 878
|
25 880
|
16 867
|
150 875
|
166 036
|
57 324
|
105 460
|
| Venituri totale |
44 098
|
37 253
|
2 466 119
|
79 881
|
59 371
|
53 470
|
42 849
|
42 292
|
40 439
|
25 884
|
17 465
|
271 063
|
171 324
|
85 301
|
160 305
|
| Cheltuieli totale |
79 600
|
28 263
|
142 891
|
63 893
|
47 864
|
37 922
|
39 884
|
29 143
|
25 381
|
45 570
|
45 713
|
135 487
|
165 641
|
198 324
|
259 812
|
| Rezultat brut |
−35 502
|
+8 990
|
+2 323 228
|
+15 988
|
+11 507
|
+15 548
|
+2 965
|
+13 149
|
+15 058
|
−19 686
|
−28 248
|
+135 576
|
+5 683
|
−113 023
|
−99 507
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−35 502
|
+7 552
|
+2 249 244
|
+13 591
|
+9 810
|
+13 944
|
+1 679
|
+11 880
|
+13 863
|
−20 463
|
−28 772
|
+113 884
|
+5 683
|
−116 245
|
−106 841
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANGROMET SA în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 44 098 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 35 502 lei.
-
Este ANGROMET SA plătitoare de TVA?
-
Da, ANGROMET SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ANGROMET SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată ANGROMET SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANGROMET SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANGROMET SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.