CUI 611705
CORA SA
CORA SA este o firmă din Botoşani, județul Botoșani, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 564.8 mii lei (+15.3% față de 2024), un profit net de 32.4 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
611705
Nr. înregistrare
J07/76/1991
EUID
ROONRC.J07/76/1991
Formă juridică
SA
Județ
Botoșani
Localitate
Botoşani
Adresă
CAL. NAŢIONALĂ, NR.27
Data înregistrării
05-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.01.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
564 796
Rezultat net
+32 375
Capitaluri proprii
143 769
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4639 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 100
|
5 619
|
6 139
|
6 665
|
7 179
|
363 255
|
748 130
|
787 472
|
829 136
|
1 157 958
|
1 215 730
|
1 533 535
|
1 659 255
|
1 978 863
|
1 350 957
|
1 442 014
|
1 494 860
|
| Active circulante |
197 819
|
243 589
|
207 994
|
223 207
|
461 068
|
1 095 670
|
19 094
|
27 249
|
66 815
|
37 934
|
35 736
|
739 036
|
1 289 885
|
2 161 643
|
2 684 758
|
2 659 796
|
2 982 941
|
| Stocuri |
—
|
—
|
2 086
|
2 131
|
2 186
|
2 221
|
2 259
|
2 311
|
17 010
|
24 092
|
24 113
|
523 793
|
727 190
|
1 281 058
|
1 302 076
|
1 158 743
|
1 377 829
|
| Creanțe |
153 217
|
141 754
|
71 988
|
58 227
|
26 106
|
1 029 474
|
12 088
|
3 894
|
8 337
|
9 699
|
6 202
|
191 934
|
537 598
|
832 152
|
1 351 835
|
1 473 384
|
1 579 275
|
| Casa și conturi la bănci |
44 602
|
101 835
|
133 920
|
162 849
|
432 776
|
63 975
|
4 747
|
21 044
|
41 468
|
4 143
|
5 421
|
23 309
|
25 097
|
48 433
|
30 847
|
27 669
|
25 837
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
121 690
|
233 998
|
322 156
|
319 273
|
325 389
|
| Datorii |
59 150
|
99 931
|
81 431
|
88 456
|
80 186
|
494 509
|
1 080 251
|
1 212 251
|
1 399 422
|
2 049 284
|
1 716 155
|
2 243 773
|
1 969 527
|
2 739 436
|
2 955 138
|
2 837 601
|
2 819 598
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 200
|
—
|
350
|
6 424
|
9 229
|
11 759
|
11 581
|
| Capitaluri proprii |
143 769
|
149 277
|
132 702
|
141 416
|
388 061
|
964 416
|
−313 027
|
−397 530
|
−503 471
|
−853 392
|
−465 889
|
28 798
|
1 100 953
|
1 628 644
|
1 393 504
|
1 571 723
|
1 972 011
|
| Capital subscris vărsat |
90 745
|
90 745
|
90 745
|
90 745
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
272 235
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
564 796
|
489 744
|
461 369
|
391 018
|
280 720
|
371 782
|
453 309
|
484 046
|
218 943
|
59 104
|
2 481 607
|
3 916 286
|
6 825 320
|
9 283 438
|
9 025 892
|
9 448 480
|
13 072 302
|
| Venituri totale |
564 796
|
489 744
|
462 748
|
395 606
|
370 234
|
2 656 765
|
467 587
|
504 077
|
1 024 928
|
83 563
|
3 179 735
|
3 922 146
|
7 573 652
|
9 828 072
|
9 041 087
|
9 506 195
|
13 138 723
|
| Cheltuieli totale |
527 656
|
442 583
|
435 094
|
394 002
|
341 661
|
1 146 106
|
383 084
|
397 222
|
675 009
|
471 065
|
3 657 193
|
4 995 435
|
8 101 343
|
10 384 974
|
9 219 306
|
9 561 564
|
12 984 824
|
| Rezultat brut |
+37 140
|
+47 161
|
+27 654
|
+1 604
|
+28 573
|
+1 510 659
|
+84 503
|
+106 855
|
+349 919
|
−387 502
|
−477 458
|
−1 073 289
|
−527 691
|
−556 902
|
−178 219
|
−55 369
|
+153 899
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+32 375
|
+40 383
|
+23 808
|
−3 776
|
+19 808
|
+1 277 442
|
+84 503
|
+105 942
|
+349 919
|
−387 502
|
−477 458
|
−1 073 289
|
−527 691
|
−556 902
|
−178 219
|
−63 619
|
+95 050
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
22
|
28
|
34
|
42
|
42
|
45
|
51
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CORA SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 564 796 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 32 375 lei.
-
Este CORA SA plătitoare de TVA?
-
Da, CORA SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CORA SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată CORA SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CORA SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CORA SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.