CUI 616397
PALCOM SRL
PALCOM SRL este o firmă din Botoşani, județul Botoșani, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 23.7 mil. lei (+6.1% față de 2024), un profit net de 688 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
616397
Nr. înregistrare
J1992000317073
EUID
ROONRC.J1992000317073
Formă juridică
SRL
Județ
Botoșani
Localitate
Botoşani
Adresă
STR. GĂRII, NR.2
Data înregistrării
05-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4612 - Intermedieri în comerţul cu combustibili, minereuri, metale şi produse chimice pentru industrie
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4615 - Intermedieri în comerţul cu mobilă, articole de menaj şi de fierărie
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
23 698 586
Rezultat net
+687 976
Capitaluri proprii
5 639 791
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4683 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 309 750
|
2 435 690
|
2 593 389
|
2 673 782
|
2 335 584
|
2 275 025
|
2 296 181
|
2 314 365
|
2 312 098
|
2 143 553
|
2 195 235
|
2 197 512
|
2 223 914
|
2 286 255
|
2 754 444
|
2 970 629
|
3 139 617
|
| Active circulante |
4 414 360
|
3 710 264
|
3 186 978
|
2 958 733
|
2 544 197
|
2 165 411
|
1 981 704
|
1 873 452
|
1 916 187
|
1 501 520
|
1 508 941
|
1 226 117
|
1 197 383
|
1 257 671
|
1 519 866
|
1 315 804
|
2 183 472
|
| Stocuri |
3 947 978
|
3 525 117
|
2 747 920
|
2 615 900
|
2 287 890
|
1 962 981
|
1 753 779
|
1 649 110
|
1 750 481
|
1 350 953
|
1 209 587
|
907 967
|
987 647
|
1 034 083
|
1 024 861
|
847 519
|
1 883 261
|
| Creanțe |
459 849
|
180 951
|
438 233
|
340 660
|
252 980
|
202 162
|
223 910
|
223 007
|
159 755
|
133 812
|
228 121
|
303 244
|
126 811
|
204 681
|
313 342
|
362 370
|
291 289
|
| Casa și conturi la bănci |
6 533
|
4 196
|
825
|
2 173
|
3 327
|
268
|
4 015
|
1 335
|
5 951
|
16 755
|
71 233
|
14 906
|
82 925
|
18 907
|
181 663
|
105 915
|
8 922
|
| Cheltuieli în avans |
3 405
|
3 532
|
2 609
|
1 095
|
886
|
696
|
995
|
802
|
920
|
554
|
3 782
|
4 029
|
5 744
|
5 094
|
4 259
|
8 027
|
11 877
|
| Datorii |
1 087 724
|
1 190 742
|
1 403 147
|
2 084 906
|
1 545 290
|
1 025 339
|
954 152
|
965 465
|
1 042 271
|
582 945
|
822 739
|
697 361
|
799 805
|
890 983
|
1 138 374
|
998 721
|
1 802 643
|
| Capitaluri proprii |
5 639 791
|
4 958 744
|
4 379 829
|
3 548 704
|
3 335 377
|
3 415 793
|
3 324 728
|
3 223 154
|
3 186 934
|
3 062 682
|
2 885 219
|
2 730 297
|
2 627 236
|
2 658 037
|
3 140 195
|
3 295 739
|
3 532 323
|
| Capital subscris vărsat |
1 500 200
|
1 500 200
|
1 500 200
|
1 500 200
|
1 500 200
|
1 500 200
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
1 500 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
23 698 586
|
22 339 014
|
18 178 656
|
13 610 756
|
10 181 592
|
7 189 405
|
7 024 861
|
4 557 798
|
5 522 012
|
4 976 858
|
5 299 718
|
4 997 793
|
4 457 141
|
4 978 905
|
5 678 278
|
6 855 618
|
6 721 659
|
| Venituri totale |
23 698 595
|
22 339 014
|
18 178 974
|
13 610 759
|
10 184 114
|
7 201 950
|
7 024 862
|
4 564 281
|
5 536 144
|
4 977 082
|
5 299 772
|
5 043 594
|
4 472 151
|
5 003 536
|
5 685 243
|
6 888 979
|
7 234 804
|
| Cheltuieli totale |
22 896 430
|
21 624 422
|
17 227 387
|
13 365 101
|
9 921 220
|
7 099 434
|
6 920 689
|
4 539 141
|
5 411 534
|
4 792 868
|
5 144 850
|
4 940 533
|
4 501 370
|
5 187 308
|
5 841 008
|
7 179 879
|
7 476 219
|
| Rezultat brut |
+802 165
|
+714 592
|
+951 587
|
+245 658
|
+262 894
|
+102 516
|
+104 173
|
+25 140
|
+124 610
|
+184 214
|
+154 922
|
+103 061
|
−29 219
|
−183 772
|
−155 765
|
−290 900
|
−241 415
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+687 976
|
+621 005
|
+831 125
|
+213 327
|
+228 723
|
+90 865
|
+101 575
|
+25 140
|
+124 610
|
+184 214
|
+154 922
|
+103 061
|
−29 219
|
−183 772
|
−155 765
|
−299 150
|
−248 748
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
7
|
8
|
8
|
7
|
7
|
8
|
8
|
9
|
9
|
9
|
9
|
13
|
11
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PALCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 23 698 586 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 687 976 lei.
-
Este PALCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PALCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PALCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată PALCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 aprilie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PALCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PALCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.