CUI 622100
DOROCA S.A.
DOROCA S.A. este o firmă din Dorohoi, județul Botoșani, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 5610 - Restaurante. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 126.5 mii lei (+6.7% față de 2013), o pierdere netă de 93.8 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
622100
Nr. înregistrare
J07/149/1991
EUID
ROONRC.J07/149/1991
Formă juridică
SA
Județ
Botoșani
Localitate
Dorohoi
Adresă
STR. BRAZI, NR.1
Data înregistrării
05-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.03.1991
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 27-04-2023
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5610 - RestauranteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2014
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
126 484
Rezultat net
−93 781
Capitaluri proprii
431 428
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||
| Active imobilizate |
4 481 517
|
4 564 070
|
4 515 696
|
4 407 986
|
4 702 886
|
3 369 655
|
| Active circulante |
74 789
|
65 229
|
79 049
|
162 784
|
130 839
|
100 881
|
| Stocuri |
52 634
|
44 737
|
66 467
|
87 991
|
66 129
|
34 196
|
| Creanțe |
20 103
|
20 175
|
12 510
|
74 783
|
64 408
|
65 950
|
| Casa și conturi la bănci |
2 052
|
317
|
72
|
10
|
302
|
735
|
| Cheltuieli în avans |
113 170
|
2 270
|
2 270
|
2 270
|
—
|
—
|
| Datorii |
4 234 929
|
4 103 242
|
3 899 335
|
3 489 809
|
3 115 845
|
2 425 355
|
| Venituri în avans |
3 119
|
3 119
|
4 700
|
1 700
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
431 428
|
525 208
|
692 980
|
1 081 531
|
1 717 880
|
1 045 181
|
| Capital subscris vărsat |
346 028
|
346 028
|
346 028
|
346 028
|
346 028
|
346 028
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2013
126 484
|
118 574
|
75 367
|
128 481
|
165 100
|
375 358
|
| Venituri totale |
138 292
|
236 568
|
350 504
|
171 539
|
369 239
|
851 141
|
| Cheltuieli totale |
228 226
|
400 415
|
754 316
|
266 219
|
1 033 075
|
902 056
|
| Rezultat brut |
−89 934
|
−163 847
|
−403 812
|
−94 680
|
−663 836
|
−50 915
|
| Rezultat net |
Față de 2013
−93 781
|
−167 771
|
−403 812
|
−94 680
|
−668 711
|
−56 647
|
| Alte date | ||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2013
|
4
|
4
|
3
|
7
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DOROCA S.A. în 2014?
-
Bilanțul pe 2014 arată o cifră de afaceri netă de 126 484 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 93 781 lei.
-
Este DOROCA S.A. plătitoare de TVA?
-
Nu, DOROCA S.A. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DOROCA S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5610 - Restaurante.
-
Când a fost înființată DOROCA S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2014 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DOROCA S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DOROCA S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.