CUI 6536076
GRAFIN TIP SRL
GRAFIN TIP SRL este o firmă din Râmnicu Sărat, județul Buzău, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 9630 - Activități de pompe funebre și similare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 215.9 mii lei (+67.2% față de 2024), un profit net de 17.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
6536076
Nr. înregistrare
J1994002478109
EUID
ROONRC.J1994002478109
Formă juridică
SRL
Județ
Buzău
Localitate
Râmnicu Sărat
Adresă
STR. CRÎNGUL MEIULUI, NR.32
Data înregistrării
14-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
9630 - Activități de pompe funebre și similareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
215 900
Rezultat net
+17 583
Capitaluri proprii
102 064
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 9603 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1812 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
56 446
|
61 605
|
61 709
|
63 011
|
64 313
|
71 842
|
16 769
|
17 046
|
17 321
|
17 594
|
17 890
|
14 586
|
14 806
|
23 471
|
43 375
|
52 850
|
50 256
|
| Active circulante |
83 647
|
61 695
|
63 041
|
109 913
|
119 668
|
148 811
|
105 759
|
53 907
|
34 566
|
26 219
|
26 432
|
34 811
|
41 678
|
56 722
|
74 429
|
108 280
|
50 539
|
| Stocuri |
28 056
|
25 758
|
25 764
|
37 095
|
41 672
|
18 357
|
15 382
|
10 832
|
18 750
|
16 608
|
16 669
|
16 715
|
22 461
|
15 310
|
15 305
|
24 784
|
20 452
|
| Creanțe |
201
|
5 031
|
249
|
2 493
|
4 251
|
3 387
|
767
|
2 835
|
2 379
|
2 207
|
5 386
|
3 800
|
2 468
|
3 700
|
4 952
|
13 429
|
8 091
|
| Casa și conturi la bănci |
55 390
|
30 906
|
37 028
|
70 325
|
73 745
|
127 067
|
89 610
|
40 240
|
13 437
|
7 404
|
4 377
|
14 296
|
16 749
|
37 712
|
54 172
|
70 067
|
21 996
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
38 029
|
38 819
|
45 261
|
35 311
|
43 979
|
41 636
|
41 389
|
4 012
|
336
|
1 567
|
5 562
|
3 146
|
1 909
|
3 840
|
4 986
|
24 579
|
28 535
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
102 064
|
84 481
|
79 489
|
137 613
|
140 002
|
179 017
|
81 139
|
66 941
|
51 551
|
42 246
|
38 760
|
46 251
|
54 575
|
76 353
|
112 818
|
136 551
|
72 260
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
215 900
|
129 116
|
165 660
|
187 257
|
272 850
|
292 385
|
201 565
|
96 940
|
84 330
|
61 507
|
11 494
|
19 408
|
0
|
18 430
|
160 141
|
1 312 426
|
373 871
|
| Venituri totale |
215 900
|
129 116
|
165 660
|
187 257
|
272 850
|
292 385
|
206 565
|
97 006
|
84 822
|
61 507
|
11 494
|
19 409
|
3 076
|
7 780
|
23 099
|
200 137
|
63 416
|
| Cheltuieli totale |
196 157
|
122 832
|
156 773
|
120 030
|
203 873
|
191 583
|
190 302
|
80 645
|
73 736
|
57 407
|
18 640
|
27 152
|
24 762
|
35 316
|
46 832
|
118 699
|
52 000
|
| Rezultat brut |
+19 743
|
+6 284
|
+8 887
|
+67 227
|
+68 977
|
+100 802
|
+16 263
|
+16 361
|
+11 086
|
+4 100
|
−7 146
|
−7 743
|
−21 686
|
−27 536
|
−23 733
|
+81 438
|
+11 416
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+17 583
|
+4 992
|
+7 230
|
+65 354
|
+66 248
|
+97 878
|
+14 197
|
+15 391
|
+9 306
|
+3 485
|
−7 491
|
−8 325
|
−21 778
|
−27 536
|
−23 733
|
+64 292
|
+5 353
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut GRAFIN TIP SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 215 900 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 17 583 lei.
-
Este GRAFIN TIP SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, GRAFIN TIP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are GRAFIN TIP SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9630 - Activități de pompe funebre și similare.
-
Când a fost înființată GRAFIN TIP SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GRAFIN TIP SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GRAFIN TIP SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.