CUI 6540409
SAM 48 SRL
SAM 48 SRL este o firmă din Malu, județul Giurgiu, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1997 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.1 mil. lei (−31.1% față de 2024), o pierdere netă de 380.1 mii lei și 10 angajați.
Date de identificare
CUI
6540409
Nr. înregistrare
J52/781/1994
EUID
ROONRC.J52/781/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Malu
Adresă
, Nr. 592, C.P.
Data înregistrării
14-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.12.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0113 - Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
-
0119 - Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
-
0141 - Creşterea bovinelor de lapte
-
0142 - Creşterea altor bovine
-
0145 - Creşterea ovinelor şi caprinelor
-
0146 - Creşterea porcinelor
-
0147 - Creşterea păsărilor
-
0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
0163 - Activităţi după recoltare
-
0164 - Pregătirea seminţelor
-
1061 - Fabricarea produselor de morărit
-
1091 - Fabricarea preparatelor pentru hrana animalelor de fermă
-
1629 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie şi din alte materiale vegetale împletite
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4623 - Comerţ cu ridicata al animalelor vii
-
4624 - Comerţ cu ridicata al blănurilor, pieilor brute şi al pieilor prelucrate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 086 217
Rezultat net
−380 060
Capitaluri proprii
9 435 184
Număr mediu de salariați
10
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 642 541
|
2 516 233
|
1 794 923
|
1 802 524
|
2 377 266
|
2 072 401
|
2 303 773
|
1 294 498
|
1 457 984
|
1 771 320
|
2 275 004
|
1 373 361
|
1 711 707
|
1 254 740
|
529 735
|
346 327
|
333 146
|
| Active circulante |
8 582 787
|
9 928 076
|
9 809 441
|
10 031 493
|
9 374 861
|
7 635 158
|
6 470 854
|
5 817 054
|
4 836 078
|
3 241 021
|
2 541 264
|
2 721 467
|
989 737
|
1 711 755
|
1 338 216
|
955 370
|
592 054
|
| Stocuri |
5 965 020
|
6 017 702
|
5 310 070
|
6 292 876
|
4 275 303
|
3 399 722
|
1 983 603
|
1 794 617
|
1 807 734
|
2 255 447
|
1 676 314
|
1 103 562
|
487 073
|
837 279
|
593 165
|
406 886
|
270 589
|
| Creanțe |
1 043 784
|
1 587 340
|
651 023
|
405 961
|
727 922
|
311 131
|
380 906
|
279 038
|
242 679
|
171 924
|
420 479
|
1 201 524
|
167 918
|
813 588
|
528 161
|
249 659
|
201 162
|
| Casa și conturi la bănci |
1 563 206
|
2 312 257
|
3 837 571
|
3 321 879
|
4 360 859
|
3 913 528
|
4 095 568
|
3 732 621
|
2 774 888
|
803 143
|
434 769
|
406 679
|
334 746
|
60 888
|
216 890
|
298 825
|
120 303
|
| Cheltuieli în avans |
286 760
|
302 121
|
12 771
|
11 388
|
57 686
|
57 686
|
20 477
|
—
|
—
|
—
|
708
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 063 719
|
2 599 127
|
1 615 181
|
1 943 166
|
2 783 604
|
2 184 696
|
2 099 975
|
1 343 795
|
1 430 503
|
1 339 435
|
1 197 067
|
735 613
|
611 149
|
1 917 624
|
1 417 886
|
1 057 645
|
743 441
|
| Venituri în avans |
13 185
|
13 644
|
14 104
|
22 343
|
53 924
|
85 504
|
126 787
|
177 773
|
325 779
|
473 787
|
621 794
|
778 963
|
7 686
|
7 686
|
16 735
|
25 568
|
34 400
|
| Capitaluri proprii |
9 435 184
|
10 133 659
|
9 987 850
|
9 879 896
|
8 972 285
|
7 495 045
|
6 568 342
|
5 589 984
|
4 537 780
|
3 199 119
|
2 998 115
|
2 580 252
|
2 082 609
|
1 041 185
|
433 330
|
218 484
|
147 359
|
| Capital subscris vărsat |
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
6 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 086 217
|
5 928 150
|
5 454 375
|
5 192 502
|
6 028 991
|
3 690 963
|
5 162 810
|
4 344 551
|
4 404 788
|
3 551 200
|
2 992 015
|
2 349 039
|
2 789 228
|
2 681 766
|
2 342 360
|
2 035 348
|
997 023
|
| Venituri totale |
3 868 521
|
6 845 386
|
5 559 202
|
6 337 955
|
6 215 764
|
4 657 290
|
5 222 306
|
4 627 868
|
4 714 880
|
3 871 208
|
3 676 253
|
2 697 332
|
2 544 805
|
2 641 073
|
2 266 933
|
1 953 561
|
1 432 783
|
| Cheltuieli totale |
4 248 581
|
6 698 001
|
5 426 482
|
4 904 679
|
4 578 109
|
3 708 119
|
3 091 144
|
3 628 566
|
3 150 702
|
2 712 574
|
3 173 021
|
2 111 123
|
2 094 034
|
1 917 436
|
1 997 223
|
1 868 888
|
1 413 144
|
| Rezultat brut |
−380 060
|
+147 385
|
+132 720
|
+1 433 276
|
+1 637 655
|
+949 171
|
+2 131 162
|
+999 302
|
+1 564 178
|
+1 158 634
|
+503 232
|
+586 209
|
+450 771
|
+723 637
|
+269 710
|
+84 673
|
+19 639
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−380 060
|
+111 427
|
+103 761
|
+1 234 972
|
+1 511 090
|
+919 564
|
+2 081 931
|
+963 659
|
+1 319 784
|
+982 153
|
+424 754
|
+497 643
|
+378 648
|
+607 855
|
+226 556
|
+71 125
|
+16 497
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
11
|
9
|
9
|
10
|
10
|
10
|
9
|
9
|
9
|
8
|
8
|
8
|
7
|
2
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SAM 48 SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 086 217 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 380 060 lei.
-
Este SAM 48 SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SAM 48 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1997.
-
Ce cod CAEN principal are SAM 48 SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată SAM 48 SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 noiembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SAM 48 SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SAM 48 SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.