CUI 6543685
INFODESIGN SRL
INFODESIGN SRL este o firmă din Sector 5, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi. Firma este plătitoare de TVA din 2013, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 68.7 mii lei (−91.4% față de 2024), o pierdere netă de 27.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
6543685
Nr. înregistrare
J1993000876401
EUID
ROONRC.J1993000876401
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
STR. GUTEMBERG, NR.6, ET.P
Data înregistrării
15-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.01.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 19-11-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator
-
5829 - Activităţi de editare a altor produse software
-
6210 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
68 659
Rezultat net
−27 947
Capitaluri proprii
185 257
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4778 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 161
|
5 766
|
2 889
|
4 464
|
—
|
—
|
—
|
9 299
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
178 793
|
| Active circulante |
513 811
|
689 819
|
907 901
|
558 826
|
373 971
|
373 169
|
372 919
|
701 874
|
860 504
|
863 934
|
1 071 185
|
1 072 305
|
1 016 598
|
895 350
|
802 998
|
199 326
|
184 494
|
| Stocuri |
17 266
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 578
|
26 638
|
| Creanțe |
494 683
|
562 615
|
848 898
|
520 076
|
373 210
|
373 094
|
372 913
|
700 661
|
833 160
|
837 314
|
1 044 325
|
1 044 950
|
989 550
|
868 031
|
774 191
|
172 480
|
127 600
|
| Casa și conturi la bănci |
1 862
|
127 204
|
59 003
|
38 750
|
761
|
75
|
6
|
1 213
|
766
|
42
|
282
|
777
|
470
|
741
|
2 229
|
268
|
30 256
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
51 005
|
51 005
|
51 005
|
—
|
| Datorii |
331 715
|
364 962
|
408 112
|
337 704
|
190 309
|
188 109
|
186 910
|
259 979
|
322 326
|
316 127
|
355 811
|
527 934
|
550 049
|
502 262
|
498 844
|
207 116
|
162 134
|
| Capitaluri proprii |
185 257
|
330 623
|
502 678
|
225 586
|
183 662
|
185 060
|
186 009
|
451 194
|
716 971
|
726 600
|
894 167
|
723 164
|
645 342
|
622 886
|
533 952
|
222 008
|
201 153
|
| Capital subscris vărsat |
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
68 659
|
796 545
|
1 058 512
|
679 226
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
176 915
|
85 000
|
98 000
|
116 000
|
344 730
|
52 765
|
262 025
|
| Venituri totale |
68 659
|
796 561
|
1 058 519
|
679 234
|
2
|
1
|
71 630
|
74 963
|
1
|
0
|
176 915
|
85 000
|
98 000
|
116 026
|
344 730
|
52 767
|
262 032
|
| Cheltuieli totale |
96 606
|
627 398
|
720 102
|
550 566
|
1 400
|
950
|
334 666
|
338 491
|
9 630
|
652
|
605
|
4 628
|
72 604
|
23 611
|
22 444
|
27 461
|
54 194
|
| Rezultat brut |
−27 947
|
+169 163
|
+338 417
|
+128 668
|
−1 398
|
−949
|
−263 036
|
−263 528
|
−9 629
|
−652
|
+176 310
|
+80 372
|
+25 396
|
+92 415
|
+322 286
|
+25 306
|
+207 838
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−27 947
|
+151 849
|
+329 093
|
+119 924
|
−1 398
|
−949
|
−265 185
|
−265 777
|
−9 629
|
−652
|
+171 003
|
+77 822
|
+22 456
|
+88 934
|
+311 944
|
+20 855
|
+199 259
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INFODESIGN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 68 659 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 27 947 lei.
-
Este INFODESIGN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INFODESIGN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 noiembrie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are INFODESIGN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi.
-
Când a fost înființată INFODESIGN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INFODESIGN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INFODESIGN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.