CUI 6576186
TOP PLAN SRL
TOP PLAN SRL este o firmă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 2021, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1 mil. lei (+58.0% față de 2024), un profit net de 307.8 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
6576186
Nr. înregistrare
J1994001300012
EUID
ROONRC.J1994001300012
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Alba Iulia
Adresă
STR. CALEA MOŢILOR, NR.79B, SPAȚIUL 4
Data înregistrării
20-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 20.12.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-2021
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7111 - Activităţi de arhitectură
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 007 450
Rezultat net
+307 839
Capitaluri proprii
696 772
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
876 626
|
133 736
|
96 342
|
131 411
|
100 094
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
335
|
1 647
|
3 287
|
54 648
|
40 633
|
36 578
|
| Active circulante |
683 358
|
663 311
|
473 656
|
403 656
|
343 576
|
213 926
|
246 923
|
234 966
|
200 086
|
189 031
|
126 014
|
104 791
|
88 584
|
86 611
|
128 572
|
24 617
|
50 155
|
| Stocuri |
—
|
109
|
20 302
|
7 744
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
518 615
|
353 671
|
425 053
|
348 052
|
157 472
|
151 716
|
192 627
|
202 883
|
134 884
|
97 779
|
96 433
|
96 534
|
81 179
|
77 998
|
100 075
|
10 409
|
31 059
|
| Casa și conturi la bănci |
164 743
|
309 531
|
28 301
|
47 860
|
186 104
|
62 210
|
54 296
|
32 083
|
65 202
|
91 252
|
29 581
|
8 257
|
7 405
|
8 613
|
28 497
|
14 208
|
19 096
|
| Datorii |
863 212
|
308 114
|
166 077
|
133 511
|
29 061
|
16 738
|
5 201
|
3 517
|
6 477
|
47 865
|
108 197
|
136 639
|
162 318
|
148 277
|
154 195
|
138 185
|
98 314
|
| Capitaluri proprii |
696 772
|
488 933
|
403 921
|
401 556
|
414 609
|
197 188
|
241 722
|
231 449
|
193 609
|
141 166
|
17 817
|
−31 513
|
−72 087
|
−58 379
|
29 025
|
−72 935
|
−11 581
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 007 450
|
637 475
|
439 952
|
663 609
|
689 942
|
121 895
|
249 685
|
160 998
|
159 183
|
190 500
|
90 425
|
89 537
|
33 947
|
34 198
|
227 181
|
89 031
|
79 015
|
| Venituri totale |
1 007 500
|
644 985
|
439 968
|
663 648
|
689 974
|
121 999
|
249 685
|
162 716
|
162 845
|
192 717
|
91 174
|
90 495
|
35 492
|
35 152
|
227 647
|
90 670
|
79 950
|
| Cheltuieli totale |
671 358
|
545 782
|
433 291
|
670 859
|
465 652
|
165 313
|
236 916
|
123 267
|
108 810
|
67 462
|
39 126
|
47 282
|
48 135
|
121 529
|
118 869
|
148 799
|
154 644
|
| Rezultat brut |
+336 142
|
+99 203
|
+6 677
|
−7 211
|
+224 322
|
−43 314
|
+12 769
|
+39 449
|
+54 035
|
+125 255
|
+52 048
|
+43 213
|
−12 643
|
−86 377
|
+108 778
|
−58 129
|
−74 694
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+307 839
|
+85 012
|
+2 365
|
−13 051
|
+217 422
|
−44 534
|
+10 272
|
+37 840
|
+52 443
|
+123 350
|
+49 329
|
+40 527
|
−13 708
|
−87 403
|
+101 962
|
−61 354
|
−77 561
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
5
|
4
|
5
|
4
|
3
|
4
|
4
|
3
|
2
|
4
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TOP PLAN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 007 450 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 307 839 lei.
-
Este TOP PLAN SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TOP PLAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021.
-
Ce cod CAEN principal are TOP PLAN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată TOP PLAN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 noiembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TOP PLAN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TOP PLAN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.