CUI 6637658

ENERGO COM SA

ENERGO COM SA este o firmă din Sector 4, București, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2712 - Fabricarea aparatelor de distribuţie şi control a electricităţii. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 429.7 mii lei (+144.1% față de 2024), un profit net de 156 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

6637658

Nr. înregistrare

J1994024743401

EUID

ROONRC.J1994024743401

Formă juridică

SA

Județ

București

Localitate

Sector 4

Adresă

STR. SERGENT DAVID ILIE, NR.3

Data înregistrării

27-12-1994

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 16.12.1994

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 27-12-1994

TVA la încasare

Da

Înregistrat în RO e-Factura

Da

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 2212 - Fabricarea altor produse din cauciuc

  • 2221 - Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor şi profilelor din material plastic

  • 2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.

  • 2733 - Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire şi cabluri electrice şi electronice

  • 2790 - Fabricarea altor echipamente electrice

  • 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice

  • 7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie

  • 8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

+144.1%

429 741

Rezultat net

+354.7%

+156 027

Capitaluri proprii

+13.0%

1 352 802

Număr mediu de salariați

0.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut ENERGO COM SA în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 429 741 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 156 027 lei.

Este ENERGO COM SA plătitoare de TVA?

Da, ENERGO COM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 27 decembrie 1994.

Ce cod CAEN principal are ENERGO COM SA?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2712 - Fabricarea aparatelor de distribuţie şi control a electricităţii.

Când a fost înființată ENERGO COM SA?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către ENERGO COM SA în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ENERGO COM SA?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit