CUI 6643145
SINCOM CONSTRUCT S.A.
CUI
6643145
Nr. înregistrare
J40/25029/1994
EUID
ROONRC.J40/25029/1994
Formă juridică
SA
Județ
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Localitate
Sector 2 Mun. Bucureşti
Adresă
STR. ZIDURILOR, NR.34
Cod CAEN principal
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Data înregistrării
28-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.01.2002
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-05-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
MUNTEANU G.ION
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2521 - Producţia de radiatoare şi cazane pentru încălzire centrală
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4339 - Alte lucrări de finisare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
154 747
|
185 700
|
185 630
|
185 630
|
185 630
|
185 630
|
185 630
|
185 630
|
76 157
|
76 280
|
76 389
|
77 955
|
97 779
|
52 048
|
85 316
|
130 313
|
180 865
|
| Active circulante |
272 493
|
282 557
|
297 733
|
346 980
|
386 780
|
460 023
|
496 307
|
494 402
|
540 188
|
533 244
|
581 025
|
577 677
|
586 438
|
669 933
|
841 489
|
636 685
|
585 905
|
| Creanțe |
24 456
|
20 646
|
28 105
|
36 018
|
39 383
|
55 218
|
86 507
|
57 687
|
47 419
|
71 052
|
118 978
|
121 518
|
46 643
|
115 430
|
127 084
|
103 161
|
88 811
|
| Casa și conturi la bănci |
4 818
|
3 666
|
11 383
|
52 717
|
89 152
|
76 594
|
81 589
|
108 504
|
492 769
|
462 192
|
462 047
|
456 159
|
539 795
|
554 503
|
714 405
|
533 524
|
497 094
|
| Cheltuieli în avans |
92 741
|
92 741
|
92 741
|
92 741
|
17 208
|
17 208
|
17 208
|
17 208
|
35 810
|
17 530
|
—
|
—
|
1 257
|
1 325
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
74 397
|
45 358
|
45 328
|
69 755
|
18 638
|
2 696
|
4 470
|
2 759
|
4 042
|
855
|
0
|
653
|
2 248
|
6 435
|
85 507
|
16 533
|
6 519
|
| Capitaluri proprii |
445 584
|
515 640
|
530 776
|
555 596
|
570 980
|
660 165
|
694 675
|
694 481
|
648 113
|
626 199
|
657 414
|
654 979
|
683 226
|
716 871
|
841 298
|
750 465
|
760 251
|
| Capital subscris vărsat |
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
454 500
|
152 500
|
152 500
|
152 500
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
—
|
9 124
|
90 208
|
98 676
|
16 782
|
29 283
|
40 618
|
75 695
|
12 700
|
64 825
|
22 321
|
85 161
|
121 956
|
398 923
|
294 663
|
476 258
|
| Venituri totale |
0
|
0
|
9 124
|
90 211
|
98 676
|
26 469
|
29 367
|
91 759
|
75 695
|
12 711
|
64 852
|
34 999
|
113 275
|
147 622
|
433 248
|
325 972
|
520 796
|
| Cheltuieli totale |
70 056
|
15 136
|
33 945
|
77 402
|
92 055
|
17 317
|
28 472
|
42 640
|
51 510
|
11 966
|
60 473
|
62 196
|
143 521
|
272 049
|
325 749
|
329 309
|
446 137
|
| Rezultat brut |
−70 056
|
−15 136
|
−24 821
|
+12 809
|
+6 621
|
+9 152
|
+895
|
+49 119
|
+24 185
|
+745
|
+4 379
|
−27 197
|
−30 246
|
−124 427
|
+107 499
|
−3 337
|
+74 659
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−70 056
|
−15 136
|
−24 821
|
+10 117
|
+4 147
|
+8 648
|
+194
|
+46 367
|
+21 914
|
+364
|
+2 434
|
−28 247
|
−33 644
|
−124 427
|
+90 833
|
−9 787
|
+63 783
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
7
|
8
|
8
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SINCOM CONSTRUCT S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SINCOM CONSTRUCT S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.