CUI 6686170
ECLIPSA SRL
ECLIPSA SRL este o firmă din Mineri, județul Tulcea, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2000, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 462.1 mii lei (+11.1% față de 2024), un profit net de 93.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
6686170
Nr. înregistrare
J36/1078/1994
EUID
ROONRC.J1994001078362
Formă juridică
SRL
Județ
Tulcea
Localitate
Mineri
Adresă
STR. JUPITER, NR.1
Data înregistrării
30-12-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.12.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2000
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
462 111
Rezultat net
+93 511
Capitaluri proprii
1 212 339
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 825 133
|
1 326 709
|
1 353 040
|
1 283 318
|
1 269 320
|
1 275 494
|
727 049
|
939 462
|
1 288 966
|
1 599 943
|
1 423 559
|
1 256 239
|
885 291
|
590 080
|
559 607
|
447 577
|
768 395
|
| Active circulante |
122 950
|
251 309
|
152 512
|
221 250
|
235 448
|
318 975
|
503 987
|
518 079
|
420 152
|
353 240
|
562 606
|
376 905
|
489 579
|
667 293
|
396 973
|
486 556
|
594 469
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
91 340
|
93 562
|
89 818
|
87 448
|
69 114
|
64 136
|
64 458
|
64 021
|
67 034
|
61 046
|
106 222
|
10 061
|
34 442
|
89 341
|
| Creanțe |
34 200
|
38 183
|
23 566
|
26 647
|
58 812
|
126 682
|
197 329
|
316 846
|
204 531
|
152 879
|
148 890
|
180 789
|
290 281
|
404 167
|
263 336
|
423 223
|
440 765
|
| Casa și conturi la bănci |
88 750
|
213 126
|
128 946
|
103 263
|
83 074
|
102 475
|
219 210
|
132 119
|
151 485
|
135 903
|
349 695
|
129 082
|
138 252
|
156 904
|
123 576
|
28 891
|
64 363
|
| Cheltuieli în avans |
145
|
18 011
|
17 742
|
17 742
|
17 742
|
17 742
|
25 259
|
24 144
|
36 470
|
48 690
|
22 617
|
19 576
|
4 298
|
1 503
|
1 716
|
—
|
15 529
|
| Datorii |
735 889
|
327 201
|
305 292
|
341 208
|
406 903
|
270 134
|
191 636
|
298 289
|
524 697
|
819 852
|
772 036
|
522 483
|
377 818
|
270 666
|
212 388
|
309 751
|
774 116
|
| Capitaluri proprii |
1 212 339
|
1 268 828
|
1 218 002
|
1 181 102
|
1 115 607
|
1 342 077
|
1 064 659
|
1 183 396
|
1 220 891
|
1 182 021
|
1 236 746
|
1 130 237
|
1 001 350
|
988 210
|
745 908
|
624 382
|
604 277
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
462 111
|
415 790
|
379 609
|
414 041
|
347 053
|
471 159
|
2 348 884
|
3 006 408
|
2 971 195
|
3 030 969
|
2 837 791
|
2 445 000
|
1 968 033
|
1 909 913
|
1 367 280
|
2 255 245
|
2 493 117
|
| Venituri totale |
462 854
|
473 758
|
429 781
|
474 844
|
434 933
|
919 244
|
2 379 754
|
3 120 925
|
3 195 444
|
3 097 737
|
2 888 394
|
2 489 570
|
2 036 289
|
1 935 997
|
1 499 113
|
2 343 708
|
2 504 962
|
| Cheltuieli totale |
359 827
|
253 470
|
388 583
|
404 600
|
395 275
|
554 214
|
2 276 821
|
3 055 979
|
3 098 852
|
3 049 722
|
2 756 840
|
2 474 579
|
2 017 296
|
1 601 174
|
1 354 439
|
2 308 649
|
2 489 944
|
| Rezultat brut |
+103 027
|
+220 288
|
+41 198
|
+70 244
|
+39 658
|
+365 030
|
+102 933
|
+64 946
|
+96 592
|
+48 015
|
+131 554
|
+14 991
|
+18 993
|
+334 823
|
+144 674
|
+35 059
|
+15 018
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+93 511
|
+210 926
|
+36 900
|
+65 496
|
+35 307
|
+356 554
|
+79 136
|
+33 717
|
+73 948
|
+36 010
|
+106 509
|
+11 801
|
+13 140
|
+281 294
|
+121 526
|
+20 104
|
+9 285
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
5
|
5
|
7
|
12
|
13
|
14
|
15
|
14
|
13
|
12
|
10
|
8
|
9
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ECLIPSA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 462 111 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 93 511 lei.
-
Este ECLIPSA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ECLIPSA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2000.
-
Ce cod CAEN principal are ECLIPSA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată ECLIPSA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ECLIPSA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ECLIPSA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.