CUI 6769438
NAMICON - TESTING SRL
NAMICON - TESTING SRL este o firmă din Orş. Otopeni, județul Ilfov, înființată în 2010. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17.7 mil. lei (+1.1% față de 2024), un profit net de 1.9 mil. lei și 11 angajați.
Date de identificare
CUI
6769438
Nr. înregistrare
J2010003387233
EUID
ROONRC.J2010003387233
Formă juridică
SRL
Județ
Ilfov
Localitate
Orş. Otopeni
Adresă
STR FERME D, NR.5
Data înregistrării
09-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.12.2010
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 06-01-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2651 - Fabricarea de instrumente şi dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigaţie
-
2670 - Fabricarea de instrumente optice şi echipamente fotografice
-
2829 - Fabricarea altor maşini şi utilaje de utilizare generală n.c.a.
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
3314 - Repararea echipamentelor electrice
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone)
-
4519 - Comerţ cu alte autovehicule
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4540 - Comerţ cu motociclete, piese şi accesorii aferente; întreţinerea şi repararea motocicletelor
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7219 - Cercetare-dezvoltare în alte ştiinţe naturale şi inginerie
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
8230 - Activităţi de organizare a expoziţiilor, târgurilor şi congreselor
-
8532 - Învăţământ secundar, tehnic sau profesional
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
17 666 778
Rezultat net
+1 884 570
Capitaluri proprii
1 897 938
Număr mediu de salariați
11
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 868 922
|
2 578 565
|
2 698 075
|
2 173 990
|
2 027 906
|
2 187 928
|
2 357 789
|
1 728 926
|
1 791 290
|
1 510 163
|
630 019
|
674 260
|
359 370
|
152 201
|
203 820
|
143 508
|
| Active circulante |
9 148 034
|
7 136 356
|
4 808 879
|
5 341 963
|
3 700 400
|
3 989 499
|
3 581 597
|
3 226 850
|
2 417 808
|
1 471 872
|
3 486 288
|
1 809 806
|
2 750 947
|
2 607 240
|
2 367 366
|
1 052 903
|
| Stocuri |
1 490 857
|
1 058 211
|
1 267 616
|
406 540
|
437 204
|
628 349
|
385 335
|
333 947
|
689 907
|
243 997
|
409 290
|
539 424
|
557 366
|
284 137
|
257 784
|
206 007
|
| Creanțe |
2 813 494
|
2 791 385
|
2 106 272
|
3 436 426
|
974 197
|
1 225 567
|
1 524 017
|
1 385 211
|
1 159 681
|
863 585
|
1 403 844
|
517 842
|
1 641 739
|
974 394
|
857 218
|
465 990
|
| Casa și conturi la bănci |
4 843 683
|
3 286 760
|
1 434 991
|
1 498 997
|
2 288 999
|
2 135 583
|
1 672 245
|
1 507 692
|
568 220
|
364 290
|
1 673 154
|
752 540
|
551 842
|
1 348 709
|
1 252 364
|
380 906
|
| Cheltuieli în avans |
61 125
|
31 643
|
38 416
|
15 333
|
6 447
|
18 404
|
10 512
|
6 087
|
9 732
|
10 440
|
15 280
|
23 604
|
12 668
|
14 456
|
14 052
|
7 153
|
| Datorii |
10 180 143
|
7 306 585
|
5 051 852
|
5 755 128
|
2 669 150
|
3 097 034
|
3 933 826
|
3 620 784
|
3 875 634
|
2 794 064
|
3 445 828
|
2 355 087
|
2 783 155
|
1 538 630
|
2 069 810
|
1 168 170
|
| Capitaluri proprii |
1 897 938
|
2 439 979
|
2 493 518
|
1 776 158
|
3 065 603
|
3 098 797
|
2 016 072
|
1 341 079
|
343 196
|
198 411
|
685 759
|
152 583
|
339 830
|
1 235 267
|
515 428
|
35 394
|
| Capital subscris vărsat |
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
1 780
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
17 666 778
|
17 478 999
|
12 787 652
|
10 794 065
|
9 740 037
|
10 714 214
|
8 671 878
|
10 182 660
|
7 083 922
|
7 500 441
|
9 401 954
|
5 821 858
|
6 803 550
|
9 831 249
|
6 389 293
|
3 989 426
|
| Venituri totale |
17 863 199
|
17 611 403
|
12 925 482
|
10 951 442
|
9 820 726
|
10 763 747
|
8 721 666
|
10 259 583
|
7 159 711
|
7 674 644
|
9 565 309
|
5 958 339
|
6 963 719
|
9 946 388
|
6 460 873
|
4 058 330
|
| Cheltuieli totale |
15 603 168
|
14 771 170
|
10 906 894
|
8 850 056
|
8 431 224
|
9 090 678
|
7 887 496
|
9 037 767
|
6 731 553
|
7 416 018
|
8 734 133
|
5 751 689
|
6 539 381
|
8 454 392
|
5 826 393
|
3 996 865
|
| Rezultat brut |
+2 260 031
|
+2 840 233
|
+2 018 588
|
+2 101 386
|
+1 389 502
|
+1 673 069
|
+834 170
|
+1 221 816
|
+428 158
|
+258 626
|
+831 176
|
+206 650
|
+424 338
|
+1 491 996
|
+634 480
|
+61 465
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 884 570
|
+2 426 611
|
+1 717 360
|
+1 762 790
|
+1 175 215
|
+1 412 554
|
+674 993
|
+997 883
|
+329 828
|
+185 043
|
+674 528
|
+141 352
|
+328 599
|
+1 224 036
|
+504 197
|
+24 163
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
10
|
9
|
9
|
10
|
10
|
11
|
10
|
9
|
10
|
10
|
7
|
9
|
7
|
7
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NAMICON - TESTING SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 17 666 778 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 884 570 lei.
-
Este NAMICON - TESTING SRL plătitoare de TVA?
-
Da, NAMICON - TESTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 ianuarie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are NAMICON - TESTING SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată NAMICON - TESTING SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 decembrie 2010.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NAMICON - TESTING SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NAMICON - TESTING SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.