CUI 6801415
TERMOCENTER SRL
TERMOCENTER SRL este o firmă din Orş. Ţăndărei, județul Ialomița, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 74.5 mii lei (+23.9% față de 2024), o pierdere netă de 6.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
6801415
Nr. înregistrare
J21/167/1994
EUID
ROONRC.J1994000167214
Formă juridică
SRL
Județ
Ialomița
Localitate
Orş. Ţăndărei
Adresă
STR. 1 DECEMBRIE, NR.4
Data înregistrării
11-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.01.1995
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
7120 - Activităţi de testări şi analize tehniceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2562 - Operaţiuni de mecanică generală
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
74 515
Rezultat net
−6 608
Capitaluri proprii
−572 872
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2223 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 277
|
5 277
|
5 277
|
5 680
|
245 202
|
245 331
|
245 717
|
298 845
|
324 187
|
332 914
|
354 741
|
378 644
|
403 970
|
431 410
|
458 848
|
245 056
|
245 056
|
| Active circulante |
24 791
|
12 763
|
54 485
|
134 227
|
167 791
|
160 329
|
160 648
|
182 514
|
196 184
|
194 885
|
143 339
|
152 473
|
152 637
|
211 962
|
392 985
|
160 277
|
157 233
|
| Stocuri |
5 111
|
5 111
|
3 320
|
101 229
|
124 633
|
127 726
|
129 970
|
135 159
|
136 143
|
129 827
|
120 796
|
126 849
|
120 606
|
120 438
|
120 079
|
124 433
|
119 180
|
| Creanțe |
1 764
|
1 764
|
28 024
|
28 608
|
30 158
|
24 458
|
23 720
|
41 458
|
47 617
|
18 482
|
16 820
|
21 708
|
29 237
|
81 060
|
270 405
|
33 603
|
23 471
|
| Casa și conturi la bănci |
17 916
|
5 888
|
23 141
|
4 390
|
13 000
|
8 145
|
6 958
|
5 897
|
12 424
|
46 576
|
5 723
|
3 916
|
2 794
|
10 464
|
2 501
|
2 241
|
14 582
|
| Datorii |
602 940
|
584 322
|
662 319
|
591 062
|
574 481
|
582 895
|
582 684
|
571 845
|
554 724
|
542 431
|
495 037
|
467 831
|
455 684
|
520 556
|
693 147
|
416 069
|
421 718
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
47 031
|
64 678
|
85 046
|
105 515
|
128 061
|
151 021
|
173 982
|
208 317
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−572 872
|
−566 282
|
−602 557
|
−451 155
|
−161 488
|
−177 235
|
−176 319
|
−137 517
|
−99 031
|
−99 678
|
−102 472
|
−64 775
|
−50 098
|
−51 166
|
−49 631
|
−10 736
|
−19 429
|
| Capital subscris vărsat |
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
230
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
74 515
|
60 155
|
57 565
|
67 010
|
110 660
|
93 785
|
114 446
|
129 489
|
153 873
|
152 302
|
87 497
|
100 783
|
71 312
|
77 820
|
69 628
|
96 092
|
65 287
|
| Venituri totale |
74 517
|
64 257
|
57 567
|
67 012
|
113 862
|
93 786
|
161 479
|
147 142
|
208 982
|
193 323
|
126 973
|
123 747
|
134 374
|
153 480
|
94 191
|
97 173
|
99 013
|
| Cheltuieli totale |
80 380
|
105 231
|
112 616
|
93 084
|
96 977
|
93 815
|
199 136
|
184 333
|
206 463
|
188 642
|
161 369
|
134 711
|
129 467
|
152 746
|
133 116
|
85 255
|
95 632
|
| Rezultat brut |
−5 863
|
−40 974
|
−55 049
|
−26 072
|
+16 885
|
−29
|
−37 657
|
−37 191
|
+2 519
|
+4 681
|
−34 396
|
−10 964
|
+4 907
|
+734
|
−38 925
|
+11 918
|
+3 381
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−6 608
|
−41 576
|
−55 625
|
−26 742
|
+15 747
|
−916
|
−38 801
|
−38 486
|
+647
|
+2 793
|
−37 697
|
−14 676
|
+1 068
|
−2 506
|
−38 925
|
+8 693
|
+514
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
4
|
6
|
8
|
8
|
8
|
5
|
5
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TERMOCENTER SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 74 515 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 6 608 lei.
-
Este TERMOCENTER SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, TERMOCENTER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TERMOCENTER SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice.
-
Când a fost înființată TERMOCENTER SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TERMOCENTER SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TERMOCENTER SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.