CUI 6828496
SATCOM PLUS SRL
SATCOM PLUS SRL este o firmă din Mun. Arad, județul ARAD, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.1 mil. lei (−26.4% față de 2024), o pierdere netă de 272.4 mii lei și 11 angajați.
CUI
6828496
Nr. înregistrare
J2003001503020
EUID
ROONRC.J2003001503020
Formă juridică
SRL
Județ
ARAD
Localitate
Mun. Arad
Adresă
STR. ARH. MILAN TABACOVICI, NR.44
Cod CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Data înregistrării
13-01-1995
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.11.2003
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-01-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
LASZLO MARTIN
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 624 869
|
1 274 427
|
899 648
|
899 500
|
664 955
|
29 340
|
281 565
|
708 904
|
1 219 654
|
1 874 450
|
1 776 487
|
1 312 757
|
1 336 402
|
681 617
|
567 634
|
731 566
|
897 195
|
| Active circulante |
535 310
|
742 189
|
1 184 002
|
1 334 077
|
646 264
|
651 759
|
486 565
|
653 570
|
730 668
|
791 335
|
639 381
|
542 606
|
1 302 672
|
1 265 488
|
1 069 094
|
61 207
|
14 759
|
| Stocuri |
4 576
|
4 493
|
3 369
|
—
|
1 413
|
1 413
|
1 413
|
2 413
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
36 262
|
21
|
| Creanțe |
432 440
|
424 873
|
832 057
|
799 149
|
603 521
|
1 093 611
|
1 271 787
|
1 302 076
|
1 314 335
|
1 440 806
|
1 365 149
|
1 021 008
|
1 230 067
|
1 124 425
|
942 273
|
803 222
|
791 974
|
| Casa și conturi la bănci |
98 294
|
312 823
|
348 576
|
534 928
|
41 330
|
−443 265
|
−786 635
|
−650 919
|
−583 667
|
−649 471
|
−725 768
|
−478 402
|
72 605
|
141 063
|
126 821
|
−778 277
|
−777 236
|
| Cheltuieli în avans |
52 361
|
38 815
|
44 483
|
34 435
|
54 238
|
1 314
|
11 234
|
—
|
61 288
|
135 782
|
229 782
|
261 711
|
343 657
|
128 203
|
—
|
13 395
|
—
|
| Datorii |
1 145 188
|
699 016
|
1 072 324
|
1 659 814
|
997 838
|
559 119
|
704 321
|
953 651
|
1 509 300
|
2 146 412
|
1 939 908
|
1 481 008
|
2 381 453
|
1 555 837
|
1 136 953
|
315 036
|
436 185
|
| Capitaluri proprii |
1 067 352
|
1 356 415
|
1 055 809
|
608 198
|
367 619
|
123 294
|
75 043
|
408 823
|
502 310
|
655 155
|
705 742
|
636 066
|
601 278
|
519 471
|
499 775
|
491 132
|
475 769
|
| Capital subscris vărsat |
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 103 199
|
6 937 689
|
6 932 367
|
7 468 419
|
5 619 714
|
4 610 482
|
5 671 969
|
6 829 936
|
7 086 455
|
6 753 070
|
6 641 527
|
6 784 608
|
6 857 725
|
5 671 097
|
5 216 175
|
4 187 197
|
2 786 358
|
| Venituri totale |
5 995 270
|
7 422 793
|
7 643 162
|
8 068 856
|
5 847 073
|
4 982 781
|
5 780 398
|
6 972 257
|
7 278 339
|
6 840 048
|
6 725 757
|
6 969 821
|
7 164 000
|
5 755 228
|
5 370 787
|
4 287 647
|
2 910 944
|
| Cheltuieli totale |
6 267 695
|
6 962 895
|
6 878 092
|
7 652 947
|
5 601 109
|
4 858 234
|
6 114 178
|
7 065 744
|
7 431 184
|
6 890 634
|
6 626 752
|
6 910 856
|
7 057 250
|
5 719 743
|
5 348 660
|
4 257 207
|
3 007 810
|
| Rezultat brut |
−272 425
|
+459 898
|
+765 070
|
+415 909
|
+245 964
|
+124 547
|
−333 780
|
−93 487
|
−152 845
|
−50 586
|
+99 005
|
+58 965
|
+106 750
|
+35 485
|
+22 127
|
+30 440
|
−96 866
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−272 425
|
+389 750
|
+667 610
|
+351 144
|
+199 525
|
+95 411
|
−333 780
|
−93 487
|
−152 845
|
−50 586
|
+69 676
|
+34 788
|
+81 807
|
+19 696
|
+8 643
|
+15 363
|
−104 199
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
12
|
13
|
13
|
12
|
12
|
15
|
16
|
17
|
19
|
23
|
23
|
27
|
20
|
19
|
18
|
17
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SATCOM PLUS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SATCOM PLUS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.