CUI 6883598
DANCOR COM SRL
DANCOR COM SRL este o firmă din Ţânţăreni, județul Prahova, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor. Firma este plătitoare de TVA din 1999 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 15.5 mil. lei (−51.7% față de 2024), un profit net de 579 mii lei și 34 de angajați.
Date de identificare
CUI
6883598
Nr. înregistrare
J1995000025296
EUID
ROONRC.J1995000025296
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ţânţăreni
Adresă
CAL. BUZĂU, NR.211
Data înregistrării
24-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.01.1995
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
9532 - Repararea și întreținerea motocicletelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
15 476 543
Rezultat net
+578 990
Capitaluri proprii
26 999 013
Număr mediu de salariați
34
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 535 428
|
8 403 975
|
5 178 695
|
5 683 251
|
5 218 944
|
6 292 791
|
6 379 228
|
4 470 329
|
4 139 568
|
4 176 371
|
3 099 931
|
3 479 276
|
3 586 018
|
3 817 147
|
2 580 352
|
2 590 436
|
2 973 000
|
| Active circulante |
26 527 708
|
29 871 550
|
29 764 507
|
28 225 933
|
23 379 430
|
17 529 438
|
15 496 891
|
15 835 668
|
13 390 683
|
12 326 037
|
10 795 983
|
9 903 817
|
9 240 239
|
8 912 555
|
7 406 176
|
6 173 380
|
4 579 651
|
| Stocuri |
21 162 930
|
21 967 589
|
23 940 695
|
24 888 249
|
21 110 270
|
16 701 285
|
14 860 215
|
14 893 970
|
13 048 118
|
11 939 538
|
10 371 125
|
9 703 241
|
9 046 354
|
8 686 334
|
6 939 600
|
6 019 583
|
4 426 481
|
| Creanțe |
5 028 803
|
7 625 589
|
5 532 295
|
3 051 476
|
1 596 325
|
747 779
|
444 810
|
851 304
|
306 234
|
311 171
|
269 360
|
181 370
|
171 198
|
157 021
|
273 198
|
130 975
|
122 677
|
| Casa și conturi la bănci |
335 975
|
278 372
|
291 517
|
286 208
|
672 835
|
80 374
|
191 866
|
90 394
|
36 331
|
75 328
|
155 498
|
19 206
|
22 687
|
69 200
|
193 378
|
22 822
|
30 493
|
| Cheltuieli în avans |
209 352
|
149 243
|
84 056
|
82 817
|
7 435
|
36 839
|
35 245
|
32 169
|
23 128
|
15 626
|
8 214
|
39 603
|
17 464
|
14 642
|
17 780
|
15 273
|
11 229
|
| Datorii |
7 273 475
|
12 392 420
|
13 632 265
|
14 780 189
|
11 268 151
|
8 992 259
|
7 791 253
|
8 955 498
|
8 194 939
|
8 613 649
|
7 436 684
|
7 827 190
|
7 404 457
|
7 609 056
|
5 278 874
|
4 333 007
|
3 645 401
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
26 999 013
|
26 032 348
|
21 394 993
|
19 211 812
|
17 337 658
|
14 866 809
|
14 120 111
|
11 382 668
|
9 358 440
|
7 904 385
|
6 467 444
|
5 595 506
|
5 439 264
|
5 135 288
|
4 725 434
|
4 446 082
|
3 918 479
|
| Capital subscris vărsat |
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
1 222 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
15 476 543
|
32 037 826
|
38 970 640
|
36 048 763
|
29 891 632
|
18 423 221
|
17 857 881
|
14 945 864
|
13 462 978
|
11 004 730
|
8 620 087
|
8 535 555
|
11 058 249
|
12 054 449
|
12 339 966
|
10 560 855
|
9 510 736
|
| Venituri totale |
16 096 801
|
38 913 648
|
39 449 155
|
37 014 145
|
31 633 573
|
18 566 824
|
18 492 707
|
14 725 814
|
13 364 527
|
11 136 424
|
8 435 390
|
9 537 443
|
12 388 731
|
13 093 077
|
14 027 926
|
11 795 719
|
9 857 336
|
| Cheltuieli totale |
15 417 354
|
36 954 772
|
36 892 374
|
34 705 007
|
28 552 553
|
17 670 331
|
16 845 197
|
12 315 674
|
11 650 977
|
9 249 679
|
7 223 459
|
9 140 099
|
12 036 854
|
12 615 900
|
13 677 188
|
10 546 216
|
7 960 990
|
| Rezultat brut |
+679 447
|
+1 958 876
|
+2 556 781
|
+2 309 138
|
+3 081 020
|
+896 493
|
+1 647 510
|
+2 410 140
|
+1 713 550
|
+1 886 745
|
+1 211 931
|
+397 344
|
+351 877
|
+477 177
|
+350 738
|
+1 249 503
|
+1 896 346
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+578 990
|
+1 649 352
|
+2 183 181
|
+1 981 514
|
+2 616 309
|
+748 879
|
+1 364 123
|
+2 024 229
|
+1 454 054
|
+1 675 919
|
+1 032 652
|
+322 907
|
+265 156
|
+409 854
|
+277 778
|
+1 084 897
|
+1 605 523
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
41
|
45
|
44
|
40
|
39
|
35
|
38
|
42
|
40
|
38
|
36
|
37
|
—
|
35
|
30
|
27
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DANCOR COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 15 476 543 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 578 990 lei.
-
Este DANCOR COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DANCOR COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1999.
-
Ce cod CAEN principal are DANCOR COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor.
-
Când a fost înființată DANCOR COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 ianuarie 1995.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DANCOR COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DANCOR COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.