CUI 6892804
VIMED COM SRL
VIMED COM SRL este o firmă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.8 mil. lei (−21.2% față de 2024), un profit net de 171.5 mii lei și 15 angajați.
Date de identificare
CUI
6892804
Nr. înregistrare
J1994001619015
EUID
ROONRC.J1994001619015
Formă juridică
SRL
Județ
Alba
Localitate
Alba Iulia
Adresă
BLD. ÎNCORONĂRII, NR.7
Data înregistrării
26-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 26.01.1995
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
3530 - Furnizarea de abur şi aer condiţionat
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
-
8122 - Activități specializate de curățenie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
3 820 199
Rezultat net
+171 480
Capitaluri proprii
403 731
Număr mediu de salariați
15
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4322 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
305 413
|
135 478
|
120 771
|
101 603
|
168 330
|
197 671
|
300 526
|
289 753
|
300 449
|
240 406
|
183 716
|
237 468
|
173 797
|
220 578
|
267 648
|
117 306
|
136 145
|
| Active circulante |
2 560 384
|
2 816 527
|
2 966 354
|
1 886 650
|
1 736 650
|
1 538 852
|
658 680
|
1 147 911
|
424 749
|
478 996
|
971 935
|
7 269 069
|
709 693
|
623 026
|
562 840
|
546 380
|
501 252
|
| Stocuri |
1 096 892
|
1 170 752
|
1 870 644
|
963 533
|
1 194 482
|
597 532
|
144 037
|
493 563
|
197 365
|
244 203
|
354 537
|
433 322
|
430 196
|
76 798
|
52 815
|
429 896
|
307 967
|
| Creanțe |
1 378 047
|
1 605 035
|
1 061 071
|
880 615
|
501 245
|
918 977
|
251 655
|
621 837
|
166 837
|
201 805
|
577 074
|
6 768 277
|
237 640
|
544 687
|
504 957
|
101 423
|
154 566
|
| Casa și conturi la bănci |
85 445
|
40 740
|
34 639
|
42 502
|
40 923
|
22 343
|
262 988
|
32 511
|
60 547
|
32 988
|
40 324
|
67 470
|
41 857
|
1 541
|
5 068
|
15 061
|
38 719
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
26 000
|
26 000
|
39 000
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 264 748
|
2 719 755
|
2 913 067
|
1 844 325
|
1 676 942
|
1 545 802
|
518 650
|
1 124 994
|
422 561
|
545 025
|
975 930
|
1 527 967
|
733 012
|
736 347
|
538 284
|
215 571
|
277 103
|
| Venituri în avans |
197 318
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 493
|
7 467
|
57 662
|
5 893 509
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
403 731
|
232 250
|
174 058
|
143 928
|
228 038
|
190 721
|
440 556
|
312 670
|
301 144
|
166 910
|
122 059
|
111 061
|
176 478
|
146 257
|
292 204
|
448 115
|
360 294
|
| Capital subscris vărsat |
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 820 199
|
4 850 220
|
3 044 940
|
4 310 307
|
3 632 118
|
2 965 971
|
3 418 423
|
1 793 323
|
2 480 823
|
2 073 191
|
2 205 952
|
1 693 251
|
2 028 623
|
1 836 876
|
3 051 614
|
1 747 019
|
1 927 081
|
| Venituri totale |
3 697 672
|
4 488 291
|
3 611 528
|
4 039 917
|
4 231 304
|
3 429 087
|
3 174 505
|
2 171 819
|
2 617 695
|
2 040 285
|
7 678 814
|
1 743 881
|
1 994 785
|
1 868 447
|
3 058 240
|
1 690 634
|
1 897 644
|
| Cheltuieli totale |
3 508 824
|
4 414 931
|
3 550 556
|
3 961 790
|
4 159 158
|
3 322 346
|
2 880 165
|
2 122 451
|
2 390 632
|
1 865 619
|
7 631 138
|
1 731 930
|
1 911 467
|
1 819 786
|
2 839 118
|
1 583 145
|
1 820 195
|
| Rezultat brut |
+188 848
|
+73 360
|
+60 972
|
+78 127
|
+72 146
|
+106 741
|
+294 340
|
+49 368
|
+227 063
|
+174 666
|
+47 676
|
+11 951
|
+83 318
|
+48 661
|
+219 122
|
+107 489
|
+77 449
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+171 480
|
+58 193
|
+30 130
|
+35 873
|
+37 317
|
+82 666
|
+259 993
|
+31 105
|
+193 089
|
+147 641
|
+14 004
|
+3 006
|
+68 423
|
+38 202
|
+184 149
|
+87 821
|
+59 763
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
18
|
17
|
16
|
18
|
14
|
13
|
10
|
8
|
11
|
24
|
21
|
15
|
17
|
18
|
15
|
19
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VIMED COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 3 820 199 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 171 480 lei.
-
Este VIMED COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VIMED COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are VIMED COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
-
Când a fost înființată VIMED COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VIMED COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIMED COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.