CUI 6906349
MASTER PROD SRL
MASTER PROD SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.2 mil. lei (−31.6% față de 2024), un profit net de 193.9 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
6906349
Nr. înregistrare
J1994001299064
EUID
ROONRC.J1994001299064
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. LIVIU REBREANU, NR.55
Data înregistrării
30-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.1995
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 30-01-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
-
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3100 - Fabricarea de mobilă
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 249 242
Rezultat net
+193 890
Capitaluri proprii
240 957
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2512 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1623 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
425 871
|
182 652
|
189 680
|
200 587
|
146 484
|
150 617
|
145 827
|
21 292
|
21 837
|
20 961
|
21 506
|
22 399
|
214 258
|
215 416
|
198 996
|
229 662
|
257 343
|
| Active circulante |
2 691 905
|
2 693 631
|
2 169 233
|
1 038 931
|
1 589 853
|
1 646 916
|
1 847 330
|
1 055 003
|
1 054 810
|
1 188 362
|
1 085 396
|
950 761
|
779 214
|
998 877
|
1 920 493
|
1 997 420
|
991 795
|
| Stocuri |
258 470
|
431 199
|
827 596
|
337 635
|
705 563
|
739 902
|
922 034
|
555 144
|
348 114
|
384 356
|
426 488
|
555 970
|
575 415
|
497 187
|
595 823
|
908 219
|
668 106
|
| Creanțe |
2 030 025
|
494 285
|
693 965
|
683 700
|
850 666
|
793 934
|
923 131
|
497 984
|
701 196
|
768 642
|
501 080
|
374 889
|
172 546
|
472 735
|
1 305 068
|
1 067 110
|
308 079
|
| Casa și conturi la bănci |
403 410
|
1 768 147
|
647 672
|
17 596
|
33 624
|
113 080
|
2 165
|
1 875
|
5 500
|
35 364
|
157 828
|
19 902
|
31 253
|
28 955
|
19 602
|
22 091
|
15 610
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
374
|
| Datorii |
2 876 819
|
2 078 536
|
1 648 685
|
692 854
|
1 342 848
|
1 471 069
|
1 723 463
|
845 924
|
857 675
|
951 352
|
876 572
|
750 050
|
776 066
|
1 000 678
|
1 908 134
|
2 017 998
|
1 068 878
|
| Capitaluri proprii |
240 957
|
797 747
|
710 228
|
546 664
|
393 489
|
326 464
|
269 694
|
230 371
|
218 972
|
257 971
|
230 330
|
223 110
|
217 406
|
213 615
|
211 355
|
209 084
|
180 634
|
| Capital subscris vărsat |
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 200
|
25 100
|
25 100
|
25 100
|
25 100
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
25 000
|
5 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
5 249 242
|
7 671 366
|
1 769 784
|
2 731 081
|
3 040 713
|
2 300 033
|
1 617 057
|
1 613 904
|
1 610 474
|
1 716 652
|
1 944 021
|
1 335 196
|
647 883
|
1 036 192
|
2 885 376
|
1 714 831
|
556 576
|
| Venituri totale |
5 261 292
|
7 671 416
|
1 769 825
|
2 740 319
|
3 040 915
|
2 300 170
|
1 618 356
|
1 613 904
|
1 618 330
|
1 726 446
|
1 946 981
|
1 335 684
|
648 105
|
1 036 059
|
2 888 773
|
1 716 530
|
553 171
|
| Cheltuieli totale |
5 027 773
|
7 453 114
|
1 594 359
|
2 567 334
|
2 943 033
|
2 227 173
|
1 562 930
|
1 585 535
|
1 591 003
|
1 717 026
|
1 938 350
|
1 328 858
|
643 592
|
1 033 445
|
2 884 889
|
1 698 724
|
537 802
|
| Rezultat brut |
+233 519
|
+218 302
|
+175 466
|
+172 985
|
+97 882
|
+72 997
|
+55 426
|
+28 369
|
+27 327
|
+9 420
|
+8 631
|
+6 826
|
+4 513
|
+2 614
|
+3 884
|
+17 806
|
+15 369
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+193 890
|
+187 520
|
+160 423
|
+145 674
|
+69 553
|
+50 682
|
+39 241
|
+12 229
|
+12 052
|
+7 771
|
+7 220
|
+5 604
|
+3 791
|
+2 194
|
+2 271
|
+8 450
|
+9 636
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
5
|
5
|
3
|
3
|
6
|
7
|
8
|
8
|
5
|
5
|
4
|
5
|
5
|
2
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MASTER PROD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 5 249 242 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 193 890 lei.
-
Este MASTER PROD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MASTER PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are MASTER PROD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal.
-
Când a fost înființată MASTER PROD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 decembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MASTER PROD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MASTER PROD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.