CUI 6909256
OPTIGEN SRL
OPTIGEN SRL este o firmă din Vaslui, județul Vaslui, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.8 mii lei (−17.9% față de 2024), o pierdere netă de 1.8 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
6909256
Nr. înregistrare
J1994001058371
EUID
ROONRC.J1994001058371
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Vaslui
Adresă
STR. TRAIAN
Data înregistrării
30-01-1995
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.01.1995
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
21 837
Rezultat net
−1 768
Capitaluri proprii
27 424
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active circulante |
38 525
|
43 059
|
43 644
|
47 848
|
48 605
|
46 042
|
49 889
|
47 580
|
43 326
|
38 422
|
33 539
|
25 019
|
17 198
|
12 829
|
8 617
|
4 855
|
10 696
|
| Stocuri |
37 145
|
38 770
|
40 594
|
44 913
|
44 933
|
43 030
|
43 490
|
44 742
|
41 529
|
36 591
|
32 531
|
24 020
|
16 840
|
12 584
|
7 229
|
4 642
|
9 894
|
| Casa și conturi la bănci |
1 380
|
4 289
|
3 050
|
2 935
|
3 672
|
3 012
|
6 399
|
2 838
|
1 797
|
1 831
|
1 008
|
999
|
358
|
245
|
1 388
|
213
|
802
|
| Datorii |
11 101
|
12 077
|
11 002
|
14 638
|
14 550
|
14 502
|
14 292
|
14 156
|
9 038
|
9 270
|
4 195
|
4 119
|
4 161
|
4 185
|
4 275
|
3 498
|
5 315
|
| Capitaluri proprii |
27 424
|
30 982
|
32 642
|
33 210
|
34 055
|
31 540
|
35 597
|
33 424
|
34 288
|
29 152
|
29 344
|
20 900
|
13 037
|
8 644
|
4 342
|
1 357
|
5 381
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
21 837
|
26 596
|
28 430
|
30 354
|
28 015
|
21 046
|
32 318
|
26 747
|
26 504
|
28 886
|
27 173
|
24 862
|
18 088
|
19 954
|
20 639
|
38 269
|
44 188
|
| Venituri totale |
21 547
|
26 597
|
28 431
|
30 354
|
28 016
|
21 046
|
32 318
|
26 748
|
26 504
|
28 886
|
27 173
|
24 862
|
18 088
|
19 954
|
20 639
|
38 269
|
44 188
|
| Cheltuieli totale |
23 315
|
24 466
|
24 324
|
25 425
|
22 971
|
18 365
|
24 923
|
21 712
|
20 573
|
23 211
|
17 914
|
16 254
|
13 120
|
14 834
|
17 084
|
40 643
|
43 921
|
| Rezultat brut |
−1 768
|
+2 131
|
+4 107
|
+4 929
|
+5 045
|
+2 681
|
+7 395
|
+5 036
|
+5 931
|
+5 675
|
+9 259
|
+8 608
|
+4 968
|
+5 120
|
+3 555
|
−2 374
|
+267
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−1 768
|
+1 790
|
+3 450
|
+4 018
|
+4 863
|
+2 358
|
+6 425
|
+4 262
|
+5 136
|
+4 808
|
+8 444
|
+7 863
|
+4 393
|
+4 301
|
+2 986
|
−4 024
|
−2 846
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut OPTIGEN SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 21 837 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 768 lei.
-
Este OPTIGEN SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, OPTIGEN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are OPTIGEN SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată OPTIGEN SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 decembrie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către OPTIGEN SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește OPTIGEN SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.