CUI 712360
CARPATIS SRL
CARPATIS SRL este o firmă din Suceava, județul Suceava, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre). Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 116.6 mil. lei (+10.2% față de 2024), un profit net de 16.7 mil. lei și 220 de angajați.
Date de identificare
CUI
712360
Nr. înregistrare
J1991001272332
EUID
ROONRC.J1991001272332
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Suceava
Adresă
STR. MIRĂUŢILOR, NR.72
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0129 - Cultivarea altor plante permanente
-
0130 - Cultivarea plantelor pentru înmulţire
-
0150 - Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0163 - Activități după recoltare și pregătirea semințelor
-
1011 - Prelucrarea şi conservarea cărnii
-
1012 - Prelucrarea şi conservarea cărnii de pasăre
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
3240 - Fabricarea jocurilor și jucăriilor
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4632 - Comerţ cu ridicata al cărnii şi produselor din carne, peşte şi produse din pește, crustacee şi moluşte
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
-
9321 - Activități ale parcurilor tematice și de distracții
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
116 616 435
Rezultat net
+16 745 068
Capitaluri proprii
28 151 184
Număr mediu de salariați
220
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1013 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
22 608 401
|
19 532 426
|
17 501 723
|
14 870 576
|
10 798 956
|
8 389 910
|
8 399 296
|
7 428 180
|
7 706 141
|
6 766 618
|
5 084 384
|
3 942 931
|
3 127 362
|
3 072 209
|
4 661 952
|
4 704 465
|
4 195 572
|
| Active circulante |
31 778 208
|
17 433 394
|
12 616 323
|
10 234 358
|
7 907 444
|
5 661 402
|
4 199 227
|
3 497 653
|
3 500 876
|
3 249 299
|
3 495 017
|
2 396 279
|
2 947 262
|
2 704 381
|
3 553 130
|
2 287 053
|
1 461 390
|
| Stocuri |
3 596 036
|
1 527 433
|
2 985 516
|
2 634 090
|
876 563
|
1 379 108
|
984 064
|
311 140
|
833 995
|
714 086
|
302 340
|
540 107
|
1 545 660
|
1 421 671
|
2 186 474
|
1 392 082
|
1 021 732
|
| Creanțe |
16 745 846
|
2 891 652
|
5 530 329
|
3 043 369
|
2 582 835
|
1 865 054
|
1 900 768
|
1 760 517
|
1 633 865
|
1 572 148
|
1 978 916
|
1 257 746
|
1 210 078
|
1 166 955
|
1 304 081
|
836 661
|
416 158
|
| Casa și conturi la bănci |
7 627 740
|
9 205 723
|
1 166 892
|
1 923 313
|
2 014 460
|
1 672 596
|
839 942
|
1 076 088
|
1 033 016
|
963 065
|
1 213 761
|
598 426
|
191 524
|
115 755
|
62 575
|
58 310
|
23 500
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
1 211
|
597
|
0
|
6 157
|
6 812
|
5 109
|
321
|
999
|
—
|
—
|
45 618
|
636 567
|
592 723
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
25 905 584
|
13 879 790
|
12 310 082
|
12 960 715
|
7 869 241
|
4 652 824
|
4 805 163
|
3 601 676
|
4 688 638
|
4 233 223
|
3 532 230
|
3 193 090
|
3 957 711
|
3 544 817
|
6 177 488
|
5 074 105
|
3 455 448
|
| Venituri în avans |
329 841
|
544 196
|
1 192 204
|
543 952
|
329 455
|
402 722
|
475 990
|
549 257
|
622 525
|
695 793
|
769 060
|
842 328
|
915 595
|
988 863
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
28 151 184
|
22 543 045
|
16 616 357
|
11 600 267
|
10 513 861
|
9 002 578
|
7 322 479
|
6 775 221
|
5 896 853
|
5 086 901
|
4 278 111
|
2 349 410
|
1 837 885
|
1 835 633
|
2 037 594
|
1 917 413
|
2 201 514
|
| Capital subscris vărsat |
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
565 020
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
116 616 435
|
105 792 457
|
84 340 244
|
62 835 841
|
46 685 321
|
43 294 383
|
36 546 672
|
29 489 349
|
25 676 145
|
18 693 035
|
16 221 373
|
15 205 590
|
11 416 157
|
10 760 929
|
7 373 278
|
4 447 524
|
4 097 345
|
| Venituri totale |
151 899 055
|
101 794 669
|
164 944 395
|
85 950 255
|
63 942 850
|
57 609 701
|
50 706 653
|
38 009 418
|
34 388 555
|
24 807 500
|
21 189 048
|
22 084 796
|
13 311 103
|
12 698 243
|
8 354 969
|
5 764 403
|
5 420 352
|
| Cheltuieli totale |
133 102 008
|
89 957 245
|
157 893 374
|
81 331 200
|
59 802 196
|
53 276 977
|
49 164 586
|
36 345 176
|
33 232 511
|
22 989 826
|
19 141 701
|
20 921 092
|
13 301 854
|
12 696 347
|
8 210 722
|
5 718 873
|
5 390 998
|
| Rezultat brut |
+18 797 047
|
+11 837 424
|
+7 051 021
|
+4 619 055
|
+4 140 654
|
+4 332 724
|
+1 542 067
|
+1 664 242
|
+1 156 044
|
+1 817 674
|
+2 047 347
|
+1 163 704
|
+9 249
|
+1 896
|
+144 247
|
+45 530
|
+29 354
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+16 745 068
|
+10 381 365
|
+6 461 744
|
+4 233 774
|
+3 700 229
|
+3 783 718
|
+1 431 469
|
+1 417 317
|
+1 073 109
|
+1 704 791
|
+1 928 701
|
+1 104 429
|
+2 252
|
+1 243
|
+120 180
|
+34 657
|
+22 100
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
198
|
188
|
178
|
169
|
164
|
153
|
136
|
125
|
99
|
88
|
89
|
74
|
85
|
78
|
66
|
46
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CARPATIS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 116 616 435 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 16 745 068 lei.
-
Este CARPATIS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CARPATIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CARPATIS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre).
-
Când a fost înființată CARPATIS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CARPATIS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CARPATIS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.