CUI 714093
SEL SRL
SEL SRL este o firmă din Şcheia, județul Suceava, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (−12.7% față de 2024), un profit net de 190.4 mii lei și 12 angajați.
Date de identificare
CUI
714093
Nr. înregistrare
J1991000867331
EUID
ROONRC.J33/867/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Şcheia
Adresă
ALEEA VĂMII, NR.8
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 786 623
Rezultat net
+190 366
Capitaluri proprii
469 750
Număr mediu de salariați
12
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1629 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
294 965
|
170 401
|
51 460
|
36 038
|
54 330
|
67 329
|
62 541
|
75 974
|
87 903
|
104 371
|
125 704
|
148 691
|
191 458
|
239 318
|
238 039
|
247 402
|
276 634
|
| Active circulante |
515 678
|
680 682
|
1 055 437
|
1 028 186
|
422 460
|
329 140
|
445 791
|
374 974
|
402 146
|
255 140
|
131 308
|
97 612
|
46 507
|
116 344
|
120 569
|
290 828
|
378 046
|
| Stocuri |
284 681
|
393 816
|
277 458
|
311 384
|
87 493
|
33 545
|
25 893
|
30 413
|
65 575
|
11 500
|
28 087
|
13 401
|
32 004
|
13 930
|
62 530
|
137 918
|
—
|
| Creanțe |
83 843
|
225 386
|
260 220
|
163 848
|
98 295
|
16 450
|
86 686
|
9 873
|
3 038
|
13 962
|
6 044
|
4 865
|
6 857
|
7 663
|
2 712
|
1 336
|
95 256
|
| Casa și conturi la bănci |
147 154
|
61 480
|
382 885
|
552 954
|
236 672
|
279 145
|
333 212
|
334 688
|
333 533
|
229 678
|
97 177
|
79 346
|
7 646
|
94 751
|
55 327
|
151 574
|
282 790
|
| Cheltuieli în avans |
535
|
—
|
471
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
341 428
|
203 487
|
408 913
|
291 842
|
136 567
|
153 094
|
128 824
|
318 666
|
24 658
|
18 979
|
67 173
|
61 433
|
93 124
|
100 524
|
126 800
|
169 822
|
282 954
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 857
|
16 581
|
28 305
|
40 029
|
51 753
|
63 477
|
75 201
|
86 625
|
98 649
|
110 673
|
122 697
|
| Capitaluri proprii |
469 750
|
647 596
|
698 455
|
772 382
|
340 223
|
243 375
|
374 651
|
115 701
|
437 086
|
300 503
|
138 086
|
121 393
|
69 640
|
168 513
|
133 159
|
257 735
|
249 029
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 786 623
|
2 047 420
|
2 287 239
|
2 128 805
|
1 109 180
|
687 313
|
775 322
|
567 519
|
724 863
|
439 186
|
285 289
|
284 470
|
277 904
|
390 601
|
429 425
|
424 628
|
431 844
|
| Venituri totale |
1 799 995
|
2 081 677
|
2 301 025
|
2 132 780
|
1 117 861
|
700 739
|
798 791
|
584 630
|
740 149
|
452 335
|
298 368
|
298 116
|
296 834
|
410 490
|
348 288
|
562 194
|
453 940
|
| Cheltuieli totale |
1 577 448
|
1 387 263
|
1 598 324
|
1 353 455
|
782 282
|
461 789
|
432 153
|
477 584
|
310 163
|
161 810
|
166 067
|
182 515
|
238 325
|
249 698
|
221 642
|
255 146
|
191 469
|
| Rezultat brut |
+222 547
|
+694 414
|
+702 701
|
+779 325
|
+335 579
|
+238 950
|
+366 638
|
+107 046
|
+429 986
|
+290 525
|
+132 301
|
+115 601
|
+58 509
|
+160 792
|
+126 646
|
+307 048
|
+262 471
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+190 366
|
+633 212
|
+684 071
|
+757 998
|
+325 839
|
+228 991
|
+360 267
|
+101 317
|
+422 702
|
+286 119
|
+123 702
|
+107 009
|
+49 956
|
+148 829
|
+113 475
|
+257 920
|
+249 214
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
16
|
15
|
17
|
17
|
9
|
9
|
9
|
8
|
4
|
6
|
7
|
6
|
8
|
7
|
7
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SEL SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 786 623 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 190 366 lei.
-
Este SEL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are SEL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite.
-
Când a fost înființată SEL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SEL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SEL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.