CUI 740750
CONSTRUCT SA
CUI
740750
Nr. înregistrare
J1992001389332
EUID
ROONRC.J1992001389332
Formă juridică
SA
Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Rădăuţi
Adresă
STR. CĂLĂRAŞI, NR.12
Cod CAEN principal
2363 - Fabricarea betonului
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
BODNARESCU COSTICĂ-SANDU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2363 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2363 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2363 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2363 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 773 549
|
1 884 996
|
1 762 504
|
1 808 222
|
1 886 054
|
1 867 654
|
1 723 925
|
1 672 966
|
1 779 986
|
1 660 207
|
1 587 300
|
1 761 077
|
1 876 369
|
2 039 482
|
2 075 085
|
2 134 143
|
2 246 390
|
| Active circulante |
4 644 257
|
4 066 389
|
3 903 506
|
4 070 959
|
4 695 780
|
4 122 441
|
4 498 108
|
3 914 179
|
3 645 087
|
3 179 013
|
2 926 384
|
2 674 302
|
2 000 679
|
1 977 180
|
1 709 425
|
1 592 671
|
1 634 603
|
| Stocuri |
1 089 443
|
770 890
|
1 008 123
|
959 784
|
403 982
|
374 508
|
353 938
|
486 786
|
347 626
|
300 399
|
247 394
|
210 602
|
83 849
|
414 811
|
848 037
|
575 231
|
347 918
|
| Creanțe |
3 534 142
|
3 173 863
|
2 533 045
|
3 009 042
|
4 212 013
|
3 303 828
|
3 659 161
|
3 456 145
|
3 194 589
|
2 855 399
|
2 697 338
|
2 506 476
|
1 495 844
|
1 629 606
|
730 042
|
831 579
|
1 106 818
|
| Casa și conturi la bănci |
20 672
|
121 636
|
362 338
|
102 133
|
79 785
|
444 105
|
485 009
|
−28 752
|
102 872
|
23 215
|
−18 348
|
−42 776
|
420 986
|
−67 237
|
131 346
|
185 861
|
179 867
|
| Cheltuieli în avans |
12 198
|
21 372
|
42 502
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 398
|
8 473
|
5 034
|
—
|
99
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 644 148
|
1 331 955
|
969 810
|
883 977
|
1 631 785
|
1 005 179
|
1 362 807
|
1 232 988
|
1 195 061
|
795 068
|
691 644
|
893 468
|
556 711
|
918 723
|
870 532
|
1 066 230
|
1 406 135
|
| Provizioane |
3 832
|
3 832
|
3 832
|
354 174
|
354 174
|
429 379
|
429 379
|
252 356
|
252 356
|
193 031
|
150 307
|
38 641
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
4 782 024
|
4 636 970
|
4 734 870
|
4 641 030
|
4 595 875
|
4 555 537
|
4 429 847
|
4 101 801
|
3 977 656
|
3 852 519
|
3 680 206
|
3 508 304
|
3 320 337
|
3 098 038
|
2 913 978
|
2 660 584
|
2 474 858
|
| Capital subscris vărsat |
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
1 655 177
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
11 344 072
|
11 105 510
|
11 241 460
|
9 935 324
|
8 826 280
|
7 726 063
|
9 575 485
|
6 187 513
|
5 351 178
|
4 736 028
|
4 851 459
|
6 688 343
|
6 450 978
|
6 921 886
|
5 485 669
|
4 824 983
|
5 665 071
|
| Venituri totale |
11 459 161
|
11 049 752
|
11 334 518
|
10 023 674
|
8 900 302
|
7 768 375
|
9 607 341
|
6 274 632
|
5 382 875
|
4 972 505
|
4 946 427
|
6 735 573
|
6 609 207
|
7 290 293
|
5 984 627
|
4 748 038
|
5 714 534
|
| Cheltuieli totale |
11 278 128
|
11 147 651
|
11 184 374
|
9 957 661
|
8 843 905
|
7 620 175
|
9 182 017
|
6 119 943
|
5 224 425
|
4 752 298
|
4 723 859
|
6 484 767
|
6 339 303
|
7 072 525
|
5 684 802
|
4 513 971
|
5 522 996
|
| Rezultat brut |
+181 033
|
−97 899
|
+150 144
|
+66 013
|
+56 397
|
+148 200
|
+425 324
|
+154 689
|
+158 450
|
+220 207
|
+222 568
|
+250 806
|
+269 904
|
+217 768
|
+299 825
|
+234 067
|
+191 538
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+147 854
|
−97 899
|
+93 840
|
+45 154
|
+40 338
|
+127 511
|
+328 046
|
+124 144
|
+125 138
|
+172 313
|
+172 109
|
+189 734
|
+228 061
|
+184 060
|
+253 931
|
+193 444
|
+162 064
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
26
|
26
|
27
|
30
|
20
|
21
|
19
|
20
|
21
|
20
|
22
|
39
|
35
|
28
|
30
|
29
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către CONSTRUCT SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONSTRUCT SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.