CUI 744639
TEST PRIMA S.R.L.
TEST PRIMA S.R.L. este o firmă din Suceava, județul Suceava, înființată în 2021. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.9 mil. lei (−4.2% față de 2024), un profit net de 4.3 mil. lei și 210 angajați.
Date de identificare
CUI
744639
Nr. înregistrare
J2021000942330
EUID
ROONRC.J2021000942330
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Suceava
Adresă
STR. PETRU RAREŞ, NR.56
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 14.05.2021
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0161 - Activități auxiliare pentru producția vegetală
-
0811 - Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
-
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
-
0899 - Alte activităţi extractive n.c.a.
-
0990 - Activităţi de servicii anexe pentru extracţia mineralelor
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2211 - Fabricarea anvelopelor şi a camerelor de aer; reşaparea şi refacerea anvelopelor
-
2221 - Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor şi profilelor din material plastic
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2366 - Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2551 - Acoperirea metalelor
-
2552 - Tratamente termice ale metalelor
-
2553 - Operațiuni de mecanică generală
-
3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
-
3600 - Captarea, tratarea și distribuția apei
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
3822 - Producția de energie (electrică sau termică) prin tratarea deșeurilor (inclusiv prin incinerare)
-
3823 - Alte activități de tartare a deșeurilor
-
3831 - Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
-
3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
-
3833 - Alte activități de eliminare a deșeurilor
-
3900 - Activităţi şi servicii de decontaminare
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4932 - Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
8121 - Activități generale de curățenie a clădirilor
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
85 867 511
Rezultat net
+4 341 298
Capitaluri proprii
22 890 789
Număr mediu de salariați
210
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
19 581 892
|
12 317 382
|
13 262 021
|
12 981 866
|
14 276 024
|
14 122 606
|
13 062 812
|
19 930 797
|
20 939 558
|
18 737 857
|
8 451 948
|
8 657 404
|
10 654 545
|
12 912 458
|
15 259 629
|
14 760 249
|
17 185 195
|
| Active circulante |
40 353 200
|
50 293 735
|
36 035 565
|
29 369 918
|
25 792 610
|
31 479 234
|
37 523 126
|
46 353 205
|
44 931 914
|
41 626 828
|
49 968 605
|
48 381 954
|
43 133 967
|
41 452 834
|
43 386 191
|
33 413 409
|
26 378 006
|
| Stocuri |
3 682 477
|
2 418 607
|
2 994 527
|
4 216 989
|
4 205 147
|
3 508 460
|
7 038 065
|
8 954 109
|
12 492 924
|
12 572 123
|
18 672 650
|
16 715 999
|
15 793 907
|
11 745 827
|
7 300 989
|
5 807 943
|
6 945 527
|
| Creanțe |
19 025 613
|
31 507 810
|
26 054 556
|
19 108 838
|
11 468 746
|
17 781 624
|
16 512 444
|
26 227 777
|
23 727 408
|
17 394 977
|
14 692 679
|
23 643 525
|
22 125 082
|
22 731 675
|
27 674 444
|
23 354 167
|
16 814 504
|
| Casa și conturi la bănci |
17 645 110
|
16 367 318
|
6 986 482
|
6 044 091
|
10 118 717
|
10 189 150
|
13 972 617
|
11 171 319
|
8 711 582
|
11 659 728
|
16 603 276
|
8 022 430
|
5 214 978
|
6 975 332
|
8 410 758
|
4 251 299
|
2 617 975
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
97 048
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
37 044 303
|
34 874 028
|
24 094 924
|
21 256 294
|
19 872 698
|
27 800 951
|
34 060 111
|
50 563 486
|
49 073 709
|
44 157 042
|
39 517 600
|
38 288 575
|
35 501 336
|
36 215 296
|
40 556 028
|
31 137 346
|
30 237 264
|
| Capitaluri proprii |
22 890 789
|
27 737 089
|
25 202 662
|
21 095 490
|
20 195 936
|
17 800 889
|
16 525 827
|
15 720 516
|
16 797 763
|
16 304 691
|
18 902 953
|
18 750 783
|
18 287 176
|
18 149 996
|
18 089 792
|
17 036 312
|
13 325 937
|
| Capital subscris vărsat |
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
—
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
14 150 000
|
13 400 000
|
13 400 000
|
7 220 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
85 867 511
|
89 666 797
|
62 059 676
|
54 550 944
|
56 053 777
|
53 997 383
|
41 622 883
|
36 936 098
|
32 602 278
|
40 473 148
|
40 450 485
|
37 700 394
|
33 542 197
|
35 978 765
|
46 536 883
|
25 470 068
|
30 088 203
|
| Venituri totale |
104 393 266
|
110 290 979
|
79 370 505
|
65 497 383
|
76 742 610
|
76 774 132
|
71 681 782
|
52 472 701
|
47 629 437
|
58 789 419
|
62 261 637
|
54 961 296
|
46 841 779
|
49 594 676
|
60 383 695
|
33 653 155
|
39 270 465
|
| Cheltuieli totale |
99 291 727
|
98 289 961
|
74 455 022
|
64 396 275
|
76 005 879
|
75 201 757
|
70 731 481
|
52 219 264
|
47 046 962
|
58 149 684
|
61 962 757
|
54 603 376
|
46 710 667
|
49 312 930
|
59 444 908
|
33 199 898
|
38 095 811
|
| Rezultat brut |
+5 101 539
|
+12 001 018
|
+4 915 483
|
+1 101 108
|
+736 731
|
+1 572 375
|
+950 301
|
+253 437
|
+582 475
|
+639 735
|
+298 880
|
+357 920
|
+131 112
|
+281 746
|
+938 787
|
+453 257
|
+1 174 654
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+4 341 298
|
+10 343 849
|
+4 107 172
|
+899 554
|
+571 289
|
+1 275 063
|
+805 311
|
+151 033
|
+493 072
|
+505 191
|
+152 170
|
+250 790
|
+72 934
|
+190 798
|
+751 491
|
+361 164
|
+960 390
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
198
|
151
|
227
|
224
|
252
|
214
|
177
|
200
|
234
|
209
|
140
|
211
|
249
|
237
|
133
|
197
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TEST PRIMA S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 85 867 511 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 4 341 298 lei.
-
Este TEST PRIMA S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, TEST PRIMA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TEST PRIMA S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată TEST PRIMA S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 mai 2021.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TEST PRIMA S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TEST PRIMA S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.