CUI 744914
PHOENIX SRL
CUI
744914
Nr. înregistrare
J33/515/1991
EUID
ROONRC.J33/515/1991
Formă juridică
SRL
Județ
SUCEAVA
Localitate
Loc. Salcea Orş. Salcea
Adresă
ORAS SALCEA, STR. MORII, Nr. 107, C.P. 727475
Cod CAEN principal
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Plătitor de TVA
din 01-10-1999
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
STANCIU LUCIAN
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2332 - Fabricarea cărămizilor, ţiglelor şi altor produse pentru construcţii, din argilă arsă
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
8130 - Activităţi de înteţinere peisagistică
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0150 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 274 088
|
2 327 872
|
2 406 368
|
2 464 350
|
2 620 299
|
2 727 732
|
2 578 668
|
2 561 257
|
1 986 573
|
2 016 543
|
1 896 704
|
1 711 781
|
1 584 017
|
1 381 792
|
1 342 192
|
1 238 627
|
1 181 779
|
| Active circulante |
2 297 460
|
2 217 904
|
3 036 907
|
3 377 543
|
2 836 903
|
2 560 365
|
2 323 003
|
1 901 534
|
2 251 905
|
1 750 491
|
1 137 090
|
1 146 180
|
1 230 140
|
950 591
|
860 599
|
671 007
|
308 066
|
| Stocuri |
1 306 664
|
1 434 335
|
1 836 431
|
1 857 531
|
1 119 518
|
658 829
|
349 955
|
528 592
|
911 376
|
544 708
|
325 729
|
441 766
|
640 330
|
546 347
|
376 504
|
263 570
|
91 081
|
| Creanțe |
666 783
|
334 937
|
997 462
|
1 258 111
|
1 238 718
|
1 603 232
|
1 450 444
|
1 151 944
|
1 392 520
|
974 632
|
545 234
|
644 597
|
573 873
|
392 781
|
389 575
|
393 662
|
162 805
|
| Casa și conturi la bănci |
324 013
|
448 632
|
203 014
|
261 901
|
478 667
|
298 304
|
522 604
|
220 998
|
−51 991
|
231 151
|
266 127
|
59 817
|
15 937
|
11 463
|
94 520
|
13 775
|
54 180
|
| Cheltuieli în avans |
93 120
|
92 883
|
92 883
|
93 596
|
92 883
|
92 883
|
53 094
|
30 991
|
15 592
|
16 499
|
16 499
|
1 293
|
1 535
|
1 535
|
1 535
|
3 658
|
109 995
|
| Datorii |
3 449 468
|
3 465 064
|
4 414 347
|
4 778 923
|
4 225 441
|
4 167 988
|
3 763 012
|
3 445 676
|
3 784 076
|
3 349 269
|
2 720 612
|
2 536 161
|
2 506 210
|
2 026 000
|
1 905 099
|
1 530 059
|
1 245 928
|
| Venituri în avans |
172 117
|
147 040
|
147 040
|
121 830
|
190 654
|
100 738
|
96 536
|
96 536
|
67 972
|
54 701
|
24 534
|
24 534
|
24 534
|
24 534
|
16 468
|
16 468
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 043 083
|
1 026 555
|
974 771
|
1 034 736
|
1 133 990
|
1 112 254
|
1 095 217
|
951 570
|
402 022
|
379 563
|
305 147
|
298 559
|
284 948
|
283 384
|
282 759
|
366 765
|
353 912
|
| Capital subscris vărsat |
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
800 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
300 000
|
—
|
300 000
|
300 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
3 063 088
|
3 075 202
|
1 824 698
|
1 940 570
|
2 565 748
|
3 096 617
|
2 857 657
|
1 710 595
|
1 518 659
|
1 972 992
|
1 623 883
|
1 797 280
|
993 078
|
700 399
|
659 144
|
754 749
|
1 615 315
|
| Venituri totale |
3 219 239
|
3 412 434
|
2 884 968
|
2 604 629
|
2 781 222
|
3 141 331
|
2 931 242
|
2 016 254
|
1 523 507
|
1 991 015
|
1 730 911
|
1 908 861
|
1 043 380
|
818 243
|
794 444
|
859 984
|
1 850 125
|
| Cheltuieli totale |
3 150 743
|
3 276 086
|
2 806 591
|
2 539 824
|
2 743 795
|
3 093 728
|
2 753 392
|
1 949 371
|
1 486 022
|
1 857 967
|
1 634 820
|
1 884 460
|
1 033 040
|
815 643
|
787 350
|
836 255
|
1 808 055
|
| Rezultat brut |
+68 496
|
+136 348
|
+78 377
|
+64 805
|
+37 427
|
+47 603
|
+177 850
|
+66 883
|
+37 485
|
+133 048
|
+96 091
|
+24 401
|
+10 340
|
+2 600
|
+7 094
|
+23 729
|
+42 070
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+50 045
|
+51 783
|
+51 317
|
+42 489
|
+16 736
|
+17 037
|
+151 208
|
+49 548
|
+22 459
|
+99 454
|
+73 173
|
+13 611
|
+1 564
|
+625
|
+273
|
+12 852
|
+25 528
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
14
|
16
|
19
|
20
|
16
|
15
|
18
|
18
|
17
|
17
|
14
|
13
|
13
|
10
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PHOENIX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PHOENIX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.