CUI 749792
HELER COM SRL
HELER COM SRL este o firmă din Orş. Liteni, județul SUCEAVA, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1996. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 62.6 mii lei (−13.6% față de 2023), o pierdere netă de 53.8 mii lei și 1 angajat.
CUI
749792
Nr. înregistrare
J33/911/1992
EUID
ROONRC.J33/911/1992
Formă juridică
SRL
Județ
SUCEAVA
Localitate
Orş. Liteni
Adresă
STR. CALEA SUCEVEI, NR.2
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-11-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
ŞCHIOPU GELU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
9329 - Alte activităţi recreative şi distractive n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
13 056
|
13 456
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
−2 308
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
92 417
|
72 447
|
37 748
|
9 577
|
3 417
|
10 685
|
12 973
|
25 366
|
19 831
|
19 732
|
25 387
|
46 562
|
48 489
|
51 469
|
24 180
|
53 731
|
| Stocuri |
78 112
|
61 258
|
28 437
|
8 869
|
3 353
|
10 501
|
12 819
|
13 062
|
15 721
|
15 348
|
21 508
|
38 633
|
46 612
|
51 118
|
23 726
|
48 986
|
| Creanțe |
12 709
|
9 946
|
8 992
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 972
|
3 972
|
3 972
|
3 544
|
816
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 596
|
1 243
|
319
|
708
|
64
|
184
|
154
|
8 332
|
138
|
412
|
335
|
7 113
|
1 877
|
351
|
454
|
4 745
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
1 000
|
| Datorii |
335 991
|
262 617
|
168 425
|
135 508
|
132 761
|
140 609
|
137 766
|
150 731
|
150 456
|
148 437
|
140 880
|
142 858
|
131 084
|
123 909
|
88 283
|
80 068
|
| Capitaluri proprii |
−230 518
|
−176 714
|
−130 677
|
−125 931
|
−129 344
|
−129 924
|
−124 793
|
−124 365
|
−128 625
|
−129 013
|
−113 493
|
−94 296
|
−80 595
|
−70 440
|
−62 103
|
−25 337
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
349
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
62 638
|
72 509
|
24 938
|
30 341
|
32 471
|
48 934
|
51 975
|
46 450
|
49 833
|
58 685
|
58 057
|
89 431
|
106 569
|
148 211
|
179 892
|
173 783
|
| Venituri totale |
62 638
|
73 449
|
25 080
|
30 556
|
47 997
|
49 219
|
52 041
|
46 723
|
49 893
|
59 049
|
64 252
|
89 465
|
111 464
|
148 218
|
179 968
|
173 783
|
| Cheltuieli totale |
116 279
|
118 751
|
29 225
|
26 225
|
46 760
|
52 874
|
50 908
|
41 061
|
48 008
|
72 798
|
81 464
|
100 482
|
118 255
|
152 108
|
213 509
|
184 719
|
| Rezultat brut |
−53 641
|
−45 302
|
−4 145
|
+4 331
|
+1 237
|
−3 655
|
+1 133
|
+5 662
|
+1 885
|
−13 749
|
−17 212
|
−11 017
|
−6 791
|
−3 890
|
−33 541
|
−10 936
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−53 804
|
−46 037
|
−4 756
|
+3 414
|
+580
|
−5 132
|
−428
|
+4 260
|
+388
|
−15 520
|
−19 196
|
−13 701
|
−10 135
|
−8 337
|
−36 766
|
−13 803
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
3
|
3
|
3
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către HELER COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește HELER COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.