CUI 764997
ELPIS COM S.R.L.
CUI
764997
Nr. înregistrare
J33/862/1992
EUID
ROONRC.J33/862/1992
Formă juridică
SRL
Județ
SUCEAVA
Localitate
Loc. Bivolăria Orş. Vicovu de Sus
Adresă
Str. SPERANTEI, Nr. 1, C.P. 727611
Cod CAEN principal
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-04-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
CÎRDEI MARCU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4642 - Comerţ cu ridicata al îmbrăcămintei şi încălţămintei
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
-
4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
-
4779 - Comerţ cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
-
4782 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei şi încălţămintei efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4642 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
185 550
|
230 362
|
283 392
|
127 421
|
23 940
|
88 345
|
158 175
|
307 541
|
394 034
|
270 372
|
189 375
|
186 855
|
209 053
|
254 666
|
89 412
|
67 800
|
113 418
|
| Active circulante |
2 960 839
|
2 750 940
|
2 234 067
|
1 467 012
|
1 252 333
|
1 437 088
|
1 748 519
|
1 111 801
|
2 084 254
|
2 194 984
|
2 546 664
|
2 430 036
|
2 265 052
|
2 529 906
|
2 443 549
|
1 723 398
|
1 876 171
|
| Stocuri |
2 863 851
|
2 576 050
|
1 903 780
|
1 134 883
|
856 287
|
932 388
|
1 008 087
|
428 528
|
1 338 922
|
1 280 268
|
1 627 243
|
1 554 491
|
1 350 821
|
1 549 971
|
1 448 721
|
649 076
|
428 939
|
| Creanțe |
90 286
|
157 597
|
299 784
|
317 028
|
349 272
|
493 229
|
713 518
|
632 740
|
717 933
|
811 085
|
894 147
|
857 166
|
894 920
|
949 531
|
962 986
|
1 060 012
|
1 424 004
|
| Casa și conturi la bănci |
6 702
|
17 293
|
30 503
|
15 101
|
46 774
|
11 471
|
26 914
|
50 533
|
27 399
|
103 631
|
25 274
|
18 379
|
19 311
|
30 404
|
31 842
|
14 310
|
23 228
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
11 254
|
10 703
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 936 117
|
1 870 799
|
1 422 827
|
697 848
|
579 983
|
863 022
|
1 160 917
|
1 419 045
|
1 481 362
|
1 494 009
|
1 821 891
|
2 493 169
|
2 351 874
|
2 652 017
|
2 414 089
|
1 673 256
|
1 880 104
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 210 272
|
1 110 503
|
1 094 632
|
896 585
|
696 290
|
662 411
|
745 777
|
297
|
996 926
|
971 347
|
914 148
|
134 976
|
132 934
|
132 555
|
118 872
|
117 942
|
109 485
|
| Capital subscris vărsat |
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
30 500
|
30 500
|
30 500
|
30 500
|
30 500
|
30 500
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 253 418
|
2 214 126
|
2 072 761
|
1 902 891
|
1 772 524
|
1 291 867
|
2 352 757
|
2 823 275
|
2 480 491
|
3 999 655
|
3 699 559
|
3 034 516
|
2 694 859
|
2 672 791
|
2 386 412
|
2 500 890
|
3 117 549
|
| Venituri totale |
2 303 830
|
2 229 141
|
2 123 201
|
1 976 376
|
1 777 428
|
1 320 694
|
3 287 712
|
3 005 266
|
2 480 517
|
4 005 661
|
3 762 233
|
3 034 604
|
2 695 185
|
2 673 105
|
2 387 547
|
2 501 021
|
3 117 611
|
| Cheltuieli totale |
2 181 125
|
2 190 027
|
1 887 202
|
1 729 937
|
1 700 956
|
1 404 060
|
2 339 840
|
3 990 884
|
2 448 669
|
3 932 436
|
3 681 632
|
3 028 634
|
2 690 169
|
2 654 186
|
2 384 835
|
2 448 890
|
3 060 066
|
| Rezultat brut |
+122 705
|
+39 114
|
+235 999
|
+246 439
|
+76 472
|
−83 366
|
+947 872
|
−985 618
|
+31 848
|
+73 225
|
+80 601
|
+5 970
|
+5 016
|
+18 919
|
+2 712
|
+52 131
|
+57 545
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+99 769
|
+15 872
|
+198 046
|
+200 826
|
+73 420
|
−83 366
|
+947 340
|
−996 630
|
+25 579
|
+57 199
|
+66 585
|
+2 042
|
+379
|
+13 683
|
+930
|
+38 457
|
+47 259
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
5
|
4
|
4
|
4
|
6
|
7
|
8
|
6
|
8
|
9
|
8
|
8
|
8
|
8
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către ELPIS COM S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ELPIS COM S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.