CUI 8007950
DYTEX SRL
DYTEX SRL este o firmă din Sector 5, București, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice. Firma este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 351.3 mii lei (+16.4% față de 2024), un profit net de 15.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
8007950
Nr. înregistrare
J1995011346407
EUID
ROONRC.J1995011346407
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 5
Adresă
CALEA 13 SEPTEMBRIE, NR.197
Data înregistrării
09-01-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.2002
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 09-01-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimiceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4751 - Comerţ cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
351 280
Rezultat net
+15 736
Capitaluri proprii
9 118
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4685 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4675 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 295
|
2 217
|
3 125
|
5 194
|
18 033
|
30 871
|
48 403
|
63 012
|
77 936
|
10 158
|
8 432
|
9 148
|
10 216
|
7 955
|
5 879
|
16 216
|
34 590
|
| Active circulante |
113 767
|
208 041
|
317 435
|
364 209
|
415 544
|
604 978
|
467 148
|
530 907
|
535 026
|
515 478
|
974 798
|
785 036
|
725 871
|
758 089
|
582 449
|
668 584
|
683 796
|
| Stocuri |
32 273
|
18 140
|
84 262
|
79 984
|
84 771
|
74 554
|
79 522
|
77 392
|
98 415
|
109 881
|
122 356
|
150 628
|
185 766
|
207 947
|
242 878
|
191 315
|
237 225
|
| Creanțe |
3 169
|
43 685
|
39 618
|
59 178
|
149 270
|
105 999
|
165 437
|
246 750
|
384 869
|
322 536
|
417 641
|
499 832
|
492 805
|
440 042
|
315 669
|
329 797
|
330 328
|
| Casa și conturi la bănci |
78 325
|
146 216
|
193 555
|
225 047
|
181 503
|
424 425
|
222 189
|
206 765
|
51 742
|
83 061
|
434 801
|
134 576
|
47 300
|
110 100
|
23 902
|
147 472
|
116 243
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
104
|
614
|
793
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 102
|
—
|
—
|
—
|
1 483
|
| Datorii |
105 944
|
141 090
|
68 890
|
71 664
|
45 295
|
71 651
|
22 696
|
19 356
|
77 664
|
41 868
|
209 115
|
140 142
|
139 651
|
218 083
|
125 169
|
303 629
|
66 727
|
| Capitaluri proprii |
9 118
|
69 168
|
251 774
|
298 353
|
389 075
|
564 198
|
492 855
|
574 563
|
535 298
|
483 768
|
774 115
|
654 042
|
597 538
|
547 961
|
463 159
|
381 171
|
653 142
|
| Capital subscris vărsat |
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
351 280
|
301 777
|
447 486
|
753 204
|
1 014 986
|
977 347
|
1 053 284
|
1 008 510
|
2 156 216
|
1 980 475
|
2 125 507
|
2 053 766
|
2 751 267
|
2 306 694
|
3 012 274
|
2 930 758
|
2 371 970
|
| Venituri totale |
367 330
|
305 465
|
490 813
|
766 148
|
1 051 497
|
1 003 912
|
1 106 683
|
1 056 065
|
2 217 997
|
2 051 324
|
2 180 785
|
2 084 546
|
2 786 706
|
2 339 948
|
3 048 575
|
2 966 786
|
2 481 005
|
| Cheltuieli totale |
346 152
|
320 698
|
424 145
|
796 888
|
995 271
|
923 890
|
1 072 069
|
1 006 216
|
2 050 573
|
1 858 331
|
2 042 037
|
2 018 467
|
2 728 422
|
2 241 531
|
2 953 255
|
2 775 659
|
2 350 388
|
| Rezultat brut |
+21 178
|
−15 233
|
+66 668
|
−30 740
|
+56 226
|
+80 022
|
+34 614
|
+49 849
|
+167 424
|
+192 993
|
+138 748
|
+66 079
|
+58 284
|
+98 417
|
+95 320
|
+191 127
|
+130 617
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+15 736
|
−19 562
|
+62 117
|
−38 090
|
+45 931
|
+71 343
|
+23 555
|
+39 265
|
+146 062
|
+166 849
|
+120 073
|
+56 503
|
+49 577
|
+84 802
|
+81 988
|
+160 173
|
+105 840
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DYTEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 351 280 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 15 736 lei.
-
Este DYTEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DYTEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 ianuarie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are DYTEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice.
-
Când a fost înființată DYTEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 decembrie 1995.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DYTEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DYTEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.