CUI 802020
SIMONT SA
SIMONT SA este o firmă din Sibiu, județul Sibiu, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2024) și un profit net de 10.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
802020
Nr. înregistrare
J32/106/1991
EUID
ROONRC.J32/106/1991
Formă juridică
SA
Județ
Sibiu
Localitate
Sibiu
Adresă
STR. TURISMULUI, NR.12
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 01.06.2019
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
+10 488
Capitaluri proprii
307 151
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
1 755
|
1 755
|
5 292
|
9 156
|
484 642
|
634 895
|
651 110
|
643 301
|
660 131
|
721 041
|
717 599
|
906 407
|
| Active circulante |
347 697
|
334 362
|
322 680
|
328 758
|
337 675
|
347 289
|
354 713
|
310 516
|
899 071
|
2 583 051
|
2 869 301
|
2 935 524
|
2 766 396
|
2 810 055
|
2 812 432
|
2 885 511
|
2 735 993
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
55 220
|
55 221
|
55 221
|
55 221
|
44 166
|
62 540
|
65 008
|
| Creanțe |
105
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
5 369
|
3 107
|
25 102
|
30 612
|
63 620
|
76 468
|
237 342
|
206 337
|
228 941
|
210 447
|
64 950
|
| Casa și conturi la bănci |
347 592
|
334 362
|
322 680
|
328 758
|
337 675
|
347 289
|
349 344
|
307 409
|
873 969
|
2 552 439
|
2 750 461
|
2 803 835
|
2 471 618
|
2 546 973
|
2 538 010
|
8 238
|
20 249
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
800
|
1 210
|
922
|
1 055
|
134
|
112
|
| Datorii |
40 546
|
37 699
|
43 300
|
49 273
|
53 708
|
86 493
|
87 753
|
86 417
|
279 835
|
1 681 946
|
17 781
|
19 844
|
16 814
|
22 627
|
30 740
|
48 309
|
50 460
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
307 151
|
296 663
|
279 380
|
279 485
|
283 967
|
262 551
|
268 715
|
229 391
|
628 392
|
1 385 747
|
3 486 415
|
3 567 590
|
3 394 093
|
3 448 481
|
3 503 788
|
3 554 935
|
3 592 052
|
| Capital subscris vărsat |
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
162 500
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
|
1 300
|
500
|
305
|
263
|
—
|
—
|
8 907
|
47 679
|
33 565
|
16 632
|
20 753
|
4 569
|
35 436
|
28 243
|
23 340
|
16 508
|
| Venituri totale |
20 206
|
27 388
|
7 916
|
2 339
|
32 257
|
2 296
|
52 336
|
39 928
|
1 019 620
|
292 467
|
115 980
|
154 563
|
168 776
|
243 237
|
221 014
|
268 557
|
372 517
|
| Cheltuieli totale |
7 117
|
6 616
|
7 834
|
6 784
|
9 892
|
8 394
|
11 447
|
68 542
|
626 740
|
390 210
|
193 674
|
−14 582
|
223 163
|
256 260
|
272 161
|
312 452
|
331 412
|
| Rezultat brut |
+13 089
|
+20 772
|
+82
|
−4 445
|
+22 365
|
−6 098
|
+40 889
|
−28 614
|
+392 880
|
−97 743
|
−77 694
|
+169 145
|
−54 387
|
−13 023
|
−51 147
|
−43 895
|
+41 105
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+10 488
|
+17 283
|
−105
|
−4 482
|
+21 416
|
−6 165
|
+39 324
|
−29 001
|
+382 687
|
−100 668
|
−81 174
|
+169 145
|
−54 387
|
−13 023
|
−51 147
|
−48 770
|
+30 031
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
3
|
3
|
3
|
3
|
5
|
6
|
6
|
8
|
5
|
6
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIMONT SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 10 488 lei.
-
Este SIMONT SA plătitoare de TVA?
-
Nu, SIMONT SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are SIMONT SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată SIMONT SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIMONT SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIMONT SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.