CUI 8024323
CALIN COM SRL
CALIN COM SRL este o firmă din Santău, județul Satu Mare, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1996 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 425.4 mii lei (−34.8% față de 2024), o pierdere netă de 50.4 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
8024323
Nr. înregistrare
J1995000828309
EUID
ROONRC.J1995000828309
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Santău
Adresă
NR.171/B
Data înregistrării
12-01-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 12.01.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
425 405
Rezultat net
−50 394
Capitaluri proprii
−248 765
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
75 359
|
84 664
|
68 684
|
78 510
|
88 337
|
98 163
|
101 441
|
104 719
|
107 996
|
110 455
|
113 733
|
117 010
|
120 551
|
125 381
|
130 276
|
44 161
|
48 117
|
| Active circulante |
273 091
|
258 180
|
268 947
|
320 847
|
285 785
|
263 615
|
241 171
|
236 028
|
238 678
|
227 821
|
213 090
|
198 016
|
183 707
|
203 876
|
197 331
|
176 313
|
173 125
|
| Stocuri |
249 805
|
240 217
|
253 866
|
316 179
|
278 527
|
260 108
|
239 742
|
227 959
|
238 128
|
225 735
|
211 756
|
193 286
|
165 623
|
193 800
|
180 628
|
162 006
|
150 500
|
| Creanțe |
14 158
|
16 562
|
9 958
|
3 247
|
3 214
|
2 127
|
—
|
8 005
|
—
|
677
|
1 197
|
4 687
|
8 335
|
7 235
|
8 354
|
10 957
|
20 567
|
| Casa și conturi la bănci |
9 128
|
1 401
|
5 123
|
1 421
|
4 044
|
1 380
|
1 429
|
64
|
550
|
1 409
|
137
|
43
|
9 749
|
2 841
|
8 349
|
3 350
|
2 058
|
| Datorii |
597 215
|
541 215
|
468 572
|
511 524
|
458 371
|
432 033
|
395 576
|
355 281
|
329 817
|
299 427
|
267 015
|
237 335
|
222 306
|
235 481
|
233 922
|
216 815
|
196 423
|
| Capitaluri proprii |
−248 765
|
−198 371
|
−130 941
|
−112 167
|
−84 249
|
−70 255
|
−52 964
|
−14 534
|
16 857
|
38 849
|
59 808
|
77 691
|
81 952
|
93 776
|
93 685
|
3 659
|
24 819
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
425 405
|
652 407
|
597 296
|
450 764
|
394 146
|
321 897
|
209 292
|
196 838
|
177 770
|
157 998
|
166 328
|
186 625
|
207 873
|
248 321
|
268 484
|
249 994
|
282 922
|
| Venituri totale |
426 160
|
655 005
|
715 497
|
451 586
|
395 835
|
321 897
|
209 292
|
196 838
|
177 770
|
157 998
|
166 328
|
186 626
|
207 881
|
248 323
|
268 486
|
249 995
|
282 925
|
| Cheltuieli totale |
468 419
|
712 622
|
727 118
|
474 988
|
406 709
|
335 970
|
245 627
|
226 282
|
197 982
|
175 108
|
179 221
|
185 289
|
213 837
|
248 110
|
269 760
|
266 280
|
293 186
|
| Rezultat brut |
−42 259
|
−57 617
|
−11 621
|
−23 402
|
−10 874
|
−14 073
|
−36 335
|
−29 444
|
−20 212
|
−17 110
|
−12 893
|
+1 337
|
−5 956
|
+213
|
−1 274
|
−16 285
|
−10 261
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−50 394
|
−67 430
|
−18 775
|
−27 918
|
−13 994
|
−17 291
|
−38 429
|
−31 391
|
−21 992
|
−20 959
|
−17 883
|
−4 261
|
−11 824
|
+92
|
−1 274
|
−21 160
|
−11 737
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CALIN COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 425 405 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 50 394 lei.
-
Este CALIN COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CALIN COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are CALIN COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CALIN COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 1995.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CALIN COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CALIN COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.