CUI 8058237
PROELCOM SRL
PROELCOM SRL este o firmă din Bonţeşti, județul Arad, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 1996, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 109.1 mii lei (+11.3% față de 2024), un profit net de 20 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
8058237
Nr. înregistrare
J1995000774028
EUID
ROONRC.J1995000774028
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Bonţeşti
Adresă
BONŢEŞTI, Nr. 134, C.P. 317146
Data înregistrării
25-01-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 25.01.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3314 - Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4650 - Comerţ cu ridicata al echipamentului informatic şi de telecomunicaţii
-
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
-
9522 - Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
109 098
Rezultat net
+20 029
Capitaluri proprii
−25 696
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
9 770
|
9 770
|
11 946
|
14 122
|
9 770
|
—
|
—
|
1 412
|
2 823
|
4 234
|
4 779
|
1 090
|
1 636
|
—
|
—
|
3 421
|
8 683
|
| Active circulante |
139 203
|
138 582
|
103 260
|
95 072
|
76 349
|
74 559
|
74 879
|
52 384
|
43 236
|
72 887
|
87 269
|
47 007
|
45 568
|
21 721
|
17 330
|
34 053
|
125 644
|
| Stocuri |
95
|
95
|
95
|
45
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
71
|
71
|
1 077
|
—
|
—
|
28 433
|
| Creanțe |
3 519
|
—
|
7 140
|
3 808
|
1 440
|
22 209
|
27 592
|
23 131
|
26 488
|
36 097
|
14 755
|
16 695
|
22 140
|
20 544
|
14 923
|
13 416
|
37 953
|
| Casa și conturi la bănci |
135 589
|
138 487
|
96 025
|
91 219
|
74 909
|
52 350
|
47 287
|
29 253
|
16 748
|
36 790
|
72 514
|
30 241
|
23 357
|
100
|
2 407
|
20 637
|
59 258
|
| Datorii |
174 669
|
194 076
|
174 789
|
189 194
|
156 375
|
117 554
|
78 897
|
44 396
|
37 415
|
48 255
|
23 197
|
21 069
|
14 487
|
6 134
|
744
|
11 314
|
31 796
|
| Capitaluri proprii |
−25 696
|
−45 724
|
−59 583
|
−80 000
|
−70 256
|
−42 995
|
−4 018
|
9 400
|
8 644
|
28 866
|
68 851
|
27 028
|
32 717
|
15 587
|
16 586
|
26 160
|
102 531
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
109 098
|
98 060
|
99 026
|
105 100
|
75 968
|
59 550
|
57 820
|
67 002
|
16 850
|
42 011
|
89 860
|
26 066
|
29 155
|
12 661
|
30 015
|
65 839
|
89 668
|
| Venituri totale |
109 098
|
98 062
|
99 028
|
105 103
|
75 969
|
59 550
|
59 650
|
67 003
|
16 850
|
42 012
|
89 861
|
26 343
|
29 283
|
13 035
|
31 015
|
68 873
|
94 106
|
| Cheltuieli totale |
87 977
|
83 222
|
77 620
|
113 797
|
102 469
|
97 978
|
72 290
|
65 395
|
23 229
|
27 725
|
32 031
|
14 279
|
11 275
|
13 653
|
14 659
|
76 531
|
54 404
|
| Rezultat brut |
+21 121
|
+14 840
|
+21 408
|
−8 694
|
−26 500
|
−38 428
|
−12 640
|
+1 608
|
−6 379
|
+14 287
|
+57 830
|
+12 064
|
+18 008
|
−618
|
+16 356
|
−7 658
|
+39 702
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+20 029
|
+13 859
|
+20 417
|
−9 745
|
−27 260
|
−38 978
|
−13 417
|
+756
|
−6 777
|
+13 446
|
+53 431
|
+11 441
|
+17 130
|
−999
|
+15 426
|
−10 883
|
+36 102
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
2
|
1
|
2
|
2
|
2
|
—
|
2
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROELCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 109 098 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 20 029 lei.
-
Este PROELCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROELCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are PROELCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată PROELCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 decembrie 1995.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROELCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROELCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.