CUI 8071589
SOVA SRL
SOVA SRL este o firmă din Mun. Constanţa, județul CONSTANŢA, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1997, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 485.3 mii lei (−8.1% față de 2024), un profit net de 1.8 mii lei și 3 angajați.
CUI
8071589
Nr. înregistrare
J13/2281/1995
EUID
ROONRC.J13/2281/1995
Formă juridică
SRL
Județ
CONSTANŢA
Localitate
Mun. Constanţa
Adresă
STR. SOVEJA, NR.62A, CAMERA NR.1, BL.TCIF, SC.C, ET.1, AP.47
Cod CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
Data înregistrării
31-01-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.1996
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-03-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
SOCODOL FLAVIUS RADU
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 494
|
1 494
|
1 494
|
1 044
|
219
|
1 019
|
—
|
4 606
|
11 579
|
14 656
|
19 681
|
—
|
874
|
3 151
|
5 428
|
5 447
|
7 724
|
| Active circulante |
132 588
|
178 141
|
244 043
|
262 166
|
247 702
|
256 026
|
225 670
|
189 268
|
225 347
|
190 898
|
178 748
|
197 411
|
182 465
|
179 623
|
157 458
|
170 076
|
145 445
|
| Stocuri |
204
|
1 280
|
1 279
|
24 341
|
559
|
64 895
|
46 965
|
14 365
|
24 918
|
761
|
761
|
576
|
14 718
|
40 668
|
24 438
|
13 403
|
30 440
|
| Creanțe |
61 109
|
139 312
|
195 647
|
180 845
|
204 007
|
179 628
|
165 941
|
162 664
|
163 208
|
154 943
|
151 908
|
177 180
|
160 658
|
119 041
|
130 707
|
153 342
|
111 033
|
| Casa și conturi la bănci |
71 275
|
37 549
|
47 117
|
56 980
|
43 136
|
11 503
|
12 764
|
12 239
|
37 221
|
35 194
|
26 079
|
19 655
|
7 089
|
19 914
|
2 313
|
3 331
|
3 972
|
| Cheltuieli în avans |
19
|
19
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
405 037
|
452 350
|
566 965
|
588 685
|
574 676
|
618 295
|
585 590
|
512 138
|
528 739
|
484 445
|
498 166
|
484 621
|
472 732
|
447 016
|
404 414
|
393 307
|
368 922
|
| Capitaluri proprii |
−270 936
|
−272 696
|
−321 428
|
−325 475
|
−326 755
|
−361 250
|
−359 920
|
−318 264
|
−291 813
|
−278 891
|
−299 737
|
−287 210
|
−289 393
|
−264 242
|
−241 528
|
−217 784
|
−215 753
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
485 339
|
528 051
|
514 760
|
373 883
|
354 940
|
284 914
|
218 684
|
172 423
|
389 493
|
265 593
|
153 403
|
174 950
|
187 423
|
151 299
|
143 986
|
124 380
|
118 310
|
| Venituri totale |
485 592
|
612 449
|
514 767
|
374 360
|
355 140
|
285 095
|
219 648
|
177 466
|
389 495
|
265 594
|
153 404
|
176 735
|
200 456
|
151 299
|
143 986
|
131 556
|
118 311
|
| Cheltuieli totale |
472 938
|
548 883
|
505 573
|
369 336
|
317 093
|
283 685
|
259 106
|
202 142
|
398 523
|
242 092
|
161 329
|
168 859
|
220 456
|
174 013
|
167 730
|
129 658
|
151 929
|
| Rezultat brut |
+12 654
|
+63 566
|
+9 194
|
+5 024
|
+38 047
|
+1 410
|
−39 458
|
−24 676
|
−9 028
|
+23 502
|
−7 925
|
+7 876
|
−20 000
|
−22 714
|
−23 744
|
+1 898
|
−33 618
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 760
|
+48 732
|
+4 046
|
+1 280
|
+34 495
|
−1 330
|
−41 655
|
−26 451
|
−12 923
|
+20 846
|
−12 527
|
+2 183
|
−25 151
|
−22 714
|
−23 744
|
−2 031
|
−37 641
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
1
|
2
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SOVA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOVA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.