CUI 810244
EST SRL
EST SRL este o firmă din Mediaş, județul Sibiu, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 400.2 mii lei (+60.2% față de 2024), un profit net de 149.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
810244
Nr. înregistrare
J1992001799326
EUID
ROONRC.J1992001799326
Formă juridică
SRL
Județ
Sibiu
Localitate
Mediaş
Adresă
PSJ. DUPĂ ZID, NR.17
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 10-12-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8299 - Alte activităţi de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
400 214
Rezultat net
+149 143
Capitaluri proprii
282 534
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
206
|
559
|
912
|
| Active circulante |
307 301
|
286 799
|
236 525
|
445 697
|
367 883
|
347 242
|
256 623
|
187 989
|
139 935
|
140 157
|
63 009
|
31 342
|
7 564
|
7 792
|
8 174
|
4 983
|
| Stocuri |
76 393
|
153 810
|
110 759
|
166 822
|
202 634
|
167 718
|
130 819
|
105 334
|
136 758
|
123 418
|
61 373
|
29 795
|
1 836
|
2 845
|
927
|
1 444
|
| Creanțe |
215 101
|
127 174
|
100 000
|
135 351
|
109 729
|
144 808
|
96 784
|
81 618
|
2 063
|
16 039
|
63
|
563
|
563
|
63
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
15 807
|
5 815
|
25 766
|
143 524
|
55 520
|
34 716
|
29 020
|
1 037
|
1 114
|
700
|
1 573
|
984
|
5 165
|
4 884
|
7 247
|
3 539
|
| Datorii |
24 767
|
27 495
|
17 196
|
41 101
|
16 324
|
12 223
|
8 900
|
4 831
|
39 350
|
140 987
|
87 152
|
59 302
|
23 155
|
20 816
|
20 099
|
24 357
|
| Capitaluri proprii |
282 534
|
259 304
|
219 329
|
404 596
|
351 559
|
335 019
|
247 723
|
183 158
|
100 585
|
−830
|
−24 143
|
−27 960
|
−15 591
|
−12 818
|
−11 366
|
−18 462
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
400 214
|
249 884
|
220 672
|
89 354
|
109 276
|
212 775
|
187 016
|
213 850
|
213 837
|
100 063
|
56 890
|
64 414
|
72 779
|
59 676
|
46 964
|
37 786
|
| Venituri totale |
400 470
|
249 930
|
220 672
|
89 354
|
114 032
|
212 797
|
187 048
|
213 850
|
214 072
|
100 137
|
56 890
|
64 414
|
72 779
|
59 677
|
46 964
|
38 060
|
| Cheltuieli totale |
239 575
|
202 347
|
161 841
|
90 459
|
96 698
|
123 354
|
120 613
|
129 138
|
108 375
|
73 820
|
51 366
|
75 017
|
75 552
|
61 129
|
38 219
|
36 788
|
| Rezultat brut |
+160 895
|
+47 583
|
+58 831
|
−1 105
|
+17 334
|
+89 443
|
+66 435
|
+84 712
|
+105 697
|
+26 317
|
+5 524
|
−10 603
|
−2 773
|
−1 452
|
+8 745
|
+1 272
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+149 143
|
+39 966
|
+57 807
|
−1 981
|
+16 540
|
+87 296
|
+64 565
|
+82 573
|
+101 414
|
+23 313
|
+3 817
|
−12 369
|
−2 773
|
−1 452
|
+7 095
|
−195
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
2
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EST SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 400 214 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 149 143 lei.
-
Este EST SRL plătitoare de TVA?
-
Da, EST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 decembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are EST SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată EST SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 august 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EST SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EST SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.