CUI 8194255
AUTO CLASS SA
CUI
8194255
Nr. înregistrare
J1996000143300
EUID
ROONRC.J1996000143300
Formă juridică
SA
Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
STR. BOTIZULUI, NR.43/A
Cod CAEN principal
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Data înregistrării
05-03-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 05.03.1996
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 05-03-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
CREŢIU ILIE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3512 - Producţia de energie electrică din resurse regenerabile
-
3515 - Comercializarea energiei electrice
-
3516 - Depozitarea energiei electrice
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5640 - Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
-
6619 - Activităţi auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activităţi de asigurări şi fonduri de pensii
-
6621 - Activităţi de evaluare a riscului de asigurare şi a pagubelor
-
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7491 - Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
-
7499 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7711 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autoturisme şi autovehicule rutiere uşoare
-
7751 - Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 9531 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 094 689
|
5 248 104
|
5 667 255
|
5 165 697
|
4 245 066
|
3 826 430
|
3 876 245
|
3 230 864
|
3 548 842
|
4 059 208
|
3 288 852
|
3 297 331
|
3 207 271
|
3 070 975
|
3 661 959
|
3 934 716
|
4 275 918
|
| Active circulante |
5 855 534
|
5 147 129
|
4 365 322
|
3 721 719
|
3 047 250
|
2 699 424
|
3 830 327
|
3 975 665
|
4 010 620
|
3 592 644
|
3 650 959
|
3 149 988
|
2 961 293
|
2 789 068
|
3 059 162
|
2 864 483
|
2 934 797
|
| Stocuri |
3 291 053
|
2 837 469
|
2 109 580
|
2 161 711
|
1 741 815
|
1 749 947
|
2 914 542
|
2 663 527
|
2 334 344
|
2 082 573
|
1 810 793
|
1 763 476
|
1 698 175
|
1 376 366
|
1 304 339
|
1 194 970
|
1 394 385
|
| Creanțe |
1 109 792
|
1 292 541
|
827 529
|
666 793
|
539 206
|
737 136
|
871 785
|
1 261 976
|
1 609 909
|
1 483 599
|
1 772 849
|
1 338 598
|
1 211 802
|
1 384 695
|
1 740 204
|
1 617 135
|
1 527 832
|
| Casa și conturi la bănci |
1 454 689
|
1 017 119
|
1 428 213
|
893 215
|
766 229
|
212 341
|
44 000
|
50 162
|
66 367
|
26 472
|
67 317
|
47 914
|
51 316
|
28 007
|
14 619
|
52 378
|
12 580
|
| Cheltuieli în avans |
54 871
|
14 391
|
25 876
|
48 066
|
15 612
|
8 138
|
6 392
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 672 496
|
3 071 855
|
3 364 405
|
3 289 346
|
3 620 384
|
3 836 453
|
4 774 260
|
2 952 780
|
3 544 356
|
3 904 052
|
4 409 315
|
4 106 862
|
4 135 941
|
4 163 059
|
4 282 214
|
4 228 206
|
4 506 127
|
| Venituri în avans |
46 434
|
63 513
|
141 802
|
150 303
|
22 387
|
807
|
2 067
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
12 846
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
8 286 164
|
7 274 256
|
6 552 246
|
5 495 833
|
3 665 157
|
2 696 732
|
2 936 637
|
4 253 749
|
4 015 106
|
3 747 800
|
2 530 496
|
2 340 457
|
2 032 623
|
1 696 984
|
2 438 907
|
2 570 993
|
2 691 742
|
| Capital subscris vărsat |
1 850 000
|
1 850 000
|
1 850 000
|
1 850 000
|
1 850 000
|
1 850 000
|
1 839 155
|
1 848 155
|
1 848 155
|
1 848 155
|
1 848 155
|
1 848 155
|
1 839 155
|
1 839 155
|
1 839 155
|
1 839 155
|
1 839 155
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
19 663 331
|
16 854 815
|
15 566 066
|
13 955 075
|
12 431 080
|
8 268 096
|
6 728 243
|
4 519 207
|
3 920 097
|
4 178 597
|
4 552 362
|
3 329 223
|
4 009 141
|
3 244 991
|
3 596 973
|
4 565 525
|
7 889 331
|
| Venituri totale |
20 640 074
|
18 933 543
|
17 095 752
|
14 895 448
|
13 299 437
|
9 332 955
|
8 170 591
|
4 905 288
|
4 386 529
|
4 799 440
|
5 116 405
|
3 820 331
|
4 312 756
|
3 423 286
|
3 776 305
|
4 718 170
|
8 171 427
|
| Cheltuieli totale |
19 230 633
|
18 121 659
|
15 349 288
|
12 839 282
|
12 142 760
|
9 574 705
|
8 175 413
|
4 492 834
|
4 070 462
|
4 413 263
|
4 593 943
|
3 346 297
|
3 945 033
|
3 579 048
|
3 908 391
|
4 733 818
|
8 333 951
|
| Rezultat brut |
+1 409 441
|
+811 884
|
+1 746 464
|
+2 056 166
|
+1 156 677
|
−241 750
|
−4 822
|
+412 454
|
+316 067
|
+386 177
|
+522 462
|
+474 034
|
+367 723
|
−155 762
|
−132 086
|
−15 648
|
−162 524
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 261 908
|
+722 010
|
+1 556 413
|
+1 830 677
|
+968 424
|
−241 750
|
−17 383
|
+368 405
|
+267 305
|
+329 979
|
+404 280
|
+403 689
|
+335 669
|
−155 762
|
−132 086
|
−29 755
|
−179 889
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
46
|
42
|
42
|
42
|
41
|
41
|
37
|
37
|
32
|
32
|
33
|
34
|
33
|
37
|
43
|
55
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către AUTO CLASS SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește AUTO CLASS SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.