CUI 8274850
REFLEX SRL
REFLEX SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 5829 - Activităţi de editare a altor produse software. Firma este plătitoare de TVA din 1998 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 267.2 mii lei (+13.8% față de 2024), un profit net de 3.6 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
8274850
Nr. înregistrare
J1996000313084
EUID
ROONRC.J1996000313084
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. ION SLAVICI, NR.3, BL.14, SC.D, AP.3
Data înregistrării
28-03-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-01-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5829 - Activităţi de editare a altor produse softwareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6312 - Activităţi ale portalurilor web
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7430 - Activităţi de traducere scrisă şi orală (interpreţi)
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
-
7733 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
-
7830 - Servicii de furnizare şi management a forţei de muncă
-
8211 - Activităţi combinate de secretariat
-
8219 - Activităţi de fotocopiere, de pregătire a documentelor şi alte activităţi specializate de secretariat
-
9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
267 177
Rezultat net
+3 630
Capitaluri proprii
6 333
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5829 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
6 018
|
6 450
|
30 035
|
38 235
|
32 082
|
29 591
|
16 236
|
16 236
|
18 196
|
14 563
|
16 523
|
16 523
|
16 523
|
21 365
|
26 172
|
29 387
|
33 391
|
| Active circulante |
69 214
|
82 183
|
110 468
|
84 377
|
46 836
|
74 654
|
78 978
|
82 143
|
132 948
|
54 897
|
93 904
|
95 781
|
130 779
|
109 014
|
76 739
|
68 126
|
152 203
|
| Stocuri |
16 080
|
15 905
|
30 847
|
11 994
|
13 935
|
12 590
|
30 046
|
27 154
|
25 675
|
26 901
|
41 769
|
46 858
|
52 847
|
47 747
|
28 721
|
33 464
|
70 896
|
| Creanțe |
27 217
|
47 655
|
17 150
|
15 538
|
18 901
|
20 391
|
19 298
|
22 392
|
91 183
|
23 557
|
39 238
|
32 234
|
49 653
|
48 374
|
43 137
|
24 733
|
47 642
|
| Casa și conturi la bănci |
25 917
|
18 623
|
27 471
|
56 845
|
14 000
|
41 673
|
29 634
|
32 597
|
16 090
|
4 439
|
12 897
|
16 689
|
28 279
|
12 893
|
4 881
|
9 929
|
33 665
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
30
|
—
|
100
|
| Datorii |
68 899
|
39 930
|
37 011
|
38 344
|
25 387
|
47 472
|
34 518
|
37 977
|
34 611
|
10 088
|
64 531
|
38 933
|
101 169
|
85 496
|
59 019
|
53 932
|
142 432
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
24 100
|
24 100
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
6 333
|
48 703
|
103 492
|
84 268
|
53 531
|
56 773
|
60 696
|
60 402
|
116 533
|
59 372
|
21 796
|
49 271
|
46 133
|
44 883
|
43 922
|
43 581
|
43 262
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
267 177
|
234 715
|
242 283
|
207 018
|
104 615
|
148 082
|
122 965
|
140 440
|
201 325
|
201 580
|
159 476
|
213 602
|
212 729
|
187 069
|
159 465
|
185 836
|
171 138
|
| Venituri totale |
245 112
|
255 021
|
260 876
|
207 018
|
104 615
|
148 082
|
121 285
|
142 120
|
202 288
|
201 580
|
159 476
|
213 602
|
212 730
|
188 241
|
159 582
|
196 170
|
171 141
|
| Cheltuieli totale |
239 869
|
242 379
|
215 210
|
146 211
|
94 201
|
138 635
|
119 396
|
157 919
|
145 875
|
161 951
|
142 166
|
204 056
|
205 376
|
187 154
|
158 747
|
192 626
|
166 674
|
| Rezultat brut |
+5 243
|
+12 642
|
+45 666
|
+60 807
|
+10 414
|
+9 447
|
+1 889
|
−15 799
|
+56 413
|
+39 629
|
+17 310
|
+9 546
|
+7 354
|
+1 087
|
+835
|
+3 544
|
+4 467
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 630
|
+9 675
|
+43 224
|
+58 737
|
+9 389
|
+8 077
|
+295
|
−17 901
|
+55 488
|
+37 576
|
+12 525
|
+3 138
|
+1 250
|
+961
|
+341
|
+319
|
+134
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
3
|
3
|
5
|
5
|
6
|
6
|
4
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut REFLEX SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 267 177 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 630 lei.
-
Este REFLEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, REFLEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1998.
-
Ce cod CAEN principal are REFLEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5829 - Activităţi de editare a altor produse software.
-
Când a fost înființată REFLEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 martie 1996.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către REFLEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește REFLEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.