CUI 8286995
SODINAL SRL
SODINAL SRL este o firmă din Sector 6, București, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1996 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 33.1 mil. lei (−21.6% față de 2023), un profit net de 2.4 mil. lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
8286995
Nr. înregistrare
J1996002165407
EUID
ROONRC.J40/2165/1996
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 6
Adresă
B-DUL TIMISOARA, NR.100G, BIROUL 9, ET.1
Data înregistrării
01-04-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.08.2005
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4669 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
5210 - Depozitări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
33 069 240
Rezultat net
+2 378 527
Capitaluri proprii
2 583 727
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4618 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 308 736
|
4 352 772
|
4 079 860
|
728 080
|
438 457
|
255 612
|
322 177
|
100 764
|
2 793 316
|
2 440 396
|
2 455 495
|
2 508 095
|
2 689 612
|
2 786 358
|
3 362 077
|
| Active circulante |
33 038 448
|
25 111 305
|
23 646 800
|
17 294 565
|
17 862 991
|
16 056 774
|
16 063 848
|
13 788 202
|
10 898 915
|
9 179 091
|
9 412 695
|
9 095 959
|
10 292 808
|
8 146 644
|
7 835 769
|
| Stocuri |
9 213 753
|
8 124 876
|
8 144 709
|
4 511 924
|
4 899 746
|
4 077 531
|
4 720 716
|
3 577 170
|
3 366 656
|
3 374 194
|
2 713 637
|
3 095 633
|
2 414 014
|
2 606 113
|
2 836 956
|
| Creanțe |
20 862 880
|
15 184 837
|
12 912 578
|
9 997 290
|
12 196 371
|
11 277 275
|
10 786 511
|
9 374 261
|
7 179 754
|
5 591 146
|
5 683 376
|
5 612 168
|
7 076 899
|
5 319 328
|
4 775 257
|
| Casa și conturi la bănci |
2 961 815
|
1 801 592
|
2 589 513
|
2 785 351
|
766 874
|
701 968
|
556 621
|
836 771
|
352 505
|
213 751
|
1 015 682
|
388 158
|
801 895
|
221 203
|
223 556
|
| Cheltuieli în avans |
14 231
|
19 226
|
10 306
|
7 061
|
5 805
|
5 737
|
4 222
|
26 639
|
1 333 399
|
1 318 784
|
1 316 844
|
1 352 889
|
1 227 739
|
13 113
|
83 112
|
| Datorii |
34 706 160
|
25 361 254
|
23 242 312
|
13 312 696
|
14 494 993
|
12 796 282
|
13 817 367
|
11 383 030
|
11 099 070
|
10 176 334
|
11 075 556
|
11 593 237
|
13 309 592
|
10 292 212
|
10 262 928
|
| Venituri în avans |
71 528
|
167 731
|
841 062
|
363 420
|
373 885
|
63 462
|
25 824
|
199 967
|
52 497
|
134 415
|
39 501
|
9 303
|
24 178
|
953
|
34 851
|
| Provizioane |
—
|
107 416
|
18 822
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 583 727
|
3 846 902
|
3 634 770
|
4 353 590
|
3 438 375
|
3 458 379
|
2 547 056
|
2 332 608
|
3 874 063
|
2 627 522
|
2 069 977
|
1 354 403
|
876 389
|
652 950
|
983 179
|
| Capital subscris vărsat |
171 000
|
171 000
|
171 000
|
171 000
|
171 000
|
171 000
|
171 000
|
171 000
|
200 400
|
200 400
|
200 400
|
200 400
|
200 400
|
150 000
|
100 200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
33 069 240
|
42 167 342
|
35 513 522
|
23 523 429
|
25 315 987
|
26 376 375
|
24 880 465
|
19 670 024
|
17 190 450
|
13 195 874
|
14 418 694
|
12 234 020
|
14 151 945
|
10 991 959
|
9 569 650
|
| Venituri totale |
33 654 214
|
43 923 271
|
36 903 908
|
23 634 924
|
25 530 141
|
26 624 169
|
25 256 083
|
20 065 025
|
17 674 583
|
13 512 057
|
15 466 074
|
12 830 426
|
15 017 871
|
11 709 260
|
10 291 666
|
| Cheltuieli totale |
30 924 015
|
40 722 040
|
32 841 216
|
22 464 145
|
24 092 294
|
24 817 602
|
23 957 684
|
19 098 735
|
16 523 129
|
12 783 795
|
14 665 424
|
12 239 106
|
14 270 341
|
11 108 836
|
9 772 212
|
| Rezultat brut |
+2 730 199
|
+3 201 231
|
+4 062 692
|
+1 170 779
|
+1 437 847
|
+1 806 567
|
+1 298 399
|
+966 290
|
+1 151 454
|
+728 262
|
+800 650
|
+591 320
|
+747 530
|
+600 424
|
+519 454
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+2 378 527
|
+2 601 293
|
+3 429 570
|
+957 847
|
+1 199 995
|
+1 498 612
|
+1 056 553
|
+808 048
|
+959 739
|
+557 546
|
+610 630
|
+478 014
|
+582 141
|
+478 147
|
+431 256
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
12
|
13
|
14
|
13
|
13
|
15
|
19
|
18
|
20
|
22
|
23
|
17
|
16
|
17
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SODINAL SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 33 069 240 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 378 527 lei.
-
Este SODINAL SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SODINAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are SODINAL SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a..
-
Când a fost înființată SODINAL SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 martie 1996.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SODINAL SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SODINAL SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.