CUI 8310775
LEMPES-CONSTRUCT SRL
LEMPES-CONSTRUCT SRL este o firmă din Tărlungeni, județul Brașov, înființată în 1995. Activitatea principală: CAEN 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare. Firma este plătitoare de TVA din 1996 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mil. lei (+136.6% față de 2024), o pierdere netă de 353.4 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
8310775
Nr. înregistrare
J08/1158/1995
EUID
ROONRC.J08/1158/1995
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Tărlungeni
Adresă
Str. ZIZINULUI, Nr. 633, C.P.
Data înregistrării
08-04-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.04.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3700 - Colectarea şi epurarea apelor uzate
-
5610 - Restaurante
-
8690 - Alte activităţi referitoare la sănătatea umană
-
9604 - Activităţi de întreţinere corporală
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 171 174
Rezultat net
−353 406
Capitaluri proprii
−619 718
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
10 311
|
21 957
|
93 109
|
1 165 610
|
1 164 884
|
1 023 989
|
1 055 553
|
1 086 128
|
989 425
|
983 606
|
1 061 937
|
480 556
|
480 547
|
378 862
|
275 772
|
| Active circulante |
341 425
|
272 083
|
150 305
|
521 388
|
1 096 130
|
1 142 490
|
807 914
|
603 517
|
393 668
|
508 695
|
183 401
|
212 934
|
80 867
|
100 909
|
67 644
|
77 635
|
| Stocuri |
—
|
1 724
|
—
|
117
|
91 804
|
79 109
|
62 385
|
55 803
|
34 296
|
39 158
|
25 814
|
19 013
|
47 222
|
6 849
|
16 327
|
24 583
|
| Creanțe |
120 174
|
143 530
|
55 891
|
16 409
|
611 823
|
585 916
|
279 543
|
268 059
|
275 694
|
207 207
|
153 793
|
132 307
|
32 795
|
46 082
|
31 749
|
46 086
|
| Casa și conturi la bănci |
221 251
|
126 829
|
94 414
|
504 862
|
392 503
|
477 465
|
465 986
|
279 655
|
83 678
|
262 330
|
3 794
|
61 614
|
850
|
47 978
|
19 568
|
6 966
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
62
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 260
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
961 143
|
548 768
|
186 034
|
283 159
|
234 151
|
468 990
|
210 184
|
268 137
|
82 791
|
407 519
|
483 476
|
335 533
|
324 179
|
197 291
|
282 023
|
451 464
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
32 082
|
186 172
|
186 172
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−619 718
|
−266 312
|
−13 772
|
299 256
|
1 841 417
|
1 652 212
|
1 621 719
|
1 390 933
|
1 397 005
|
1 090 601
|
684 791
|
939 338
|
237 244
|
384 165
|
164 483
|
−98 057
|
| Capital subscris vărsat |
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 700
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
2 600
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 171 174
|
495 004
|
640 341
|
1 128 323
|
1 080 451
|
1 947 823
|
1 328 304
|
1 196 475
|
996 498
|
1 178 867
|
340 667
|
1 057 678
|
299 409
|
1 053 769
|
917 577
|
145 317
|
| Venituri totale |
1 209 264
|
495 009
|
677 564
|
3 284 552
|
1 198 553
|
1 964 286
|
1 330 524
|
1 209 162
|
1 001 259
|
1 190 241
|
341 122
|
1 060 181
|
300 313
|
1 057 506
|
918 115
|
162 658
|
| Cheltuieli totale |
1 562 670
|
747 549
|
767 910
|
868 047
|
998 453
|
1 137 222
|
886 532
|
1 000 103
|
815 828
|
751 571
|
595 669
|
756 530
|
447 234
|
797 680
|
674 144
|
268 030
|
| Rezultat brut |
−353 406
|
−252 540
|
−90 346
|
+2 416 505
|
+200 100
|
+827 064
|
+443 992
|
+209 059
|
+185 431
|
+438 670
|
−254 547
|
+303 651
|
−146 921
|
+259 826
|
+243 971
|
−105 372
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−353 406
|
−252 540
|
−95 543
|
+2 386 973
|
+189 466
|
+807 421
|
+430 686
|
+193 928
|
+159 149
|
+405 809
|
−254 547
|
+273 900
|
−146 921
|
+219 682
|
+220 432
|
−106 839
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
7
|
7
|
13
|
14
|
14
|
17
|
20
|
16
|
16
|
16
|
12
|
14
|
11
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut LEMPES-CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 171 174 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 353 406 lei.
-
Este LEMPES-CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, LEMPES-CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are LEMPES-CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare.
-
Când a fost înființată LEMPES-CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 septembrie 1995.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către LEMPES-CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește LEMPES-CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.