CUI 8370513

MODERN COMET SRL

MODERN COMET SRL este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.2 mii lei (−92.3% față de 2024) și o pierdere netă de 2 mii lei.

Activă

Date de identificare

CUI

8370513

Nr. înregistrare

J1996002899401

EUID

ROONRC.J1996002899401

Formă juridică

SRL

Județ

București

Localitate

Sector 3

Adresă

INTR. BARSEI, NR.6, BL.G7, SC.1, ET.6, AP.36

Data înregistrării

25-04-1996

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 09.04.1996

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare

  • 2433 - Producţia de profile obţinute la rece

  • 3012 - Construcția de ambarcațiuni sportive și de agrement

  • 3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal

  • 3315 - Repararea și întreținerea navelor și bărcilor civile

  • 3318 - Repararea şi întreţinerea vehiculelor militare de luptă, a navelor, vaselor, aeronavelor şi navelor spaţiale, militare

  • 3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente

  • 3320 - Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale

  • 3821 - Recuperarea materialelor reciclabile

  • 4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților

  • 4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele

  • 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

  • 4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea

  • 4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice

  • 4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.

  • 4761 - Comerț cu amănuntul al cărților

  • 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie

  • 4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

  • 4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor

  • 4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.

  • 4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice

  • 4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie

  • 4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea

  • 4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor

  • 4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

  • 4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

  • 4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

  • 4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete

  • 5611 - Restaurante

  • 5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație

  • 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−92.3%

1 196

Rezultat net

−132.1%

−1 973

Capitaluri proprii

−0.6%

−326 278

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut MODERN COMET SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 196 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 1 973 lei.

Este MODERN COMET SRL plătitoare de TVA?

Nu, MODERN COMET SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are MODERN COMET SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.

Când a fost înființată MODERN COMET SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 aprilie 1996.

Sursa: ANAF · actualizat 20-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către MODERN COMET SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește MODERN COMET SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit