CUI 8377716
TRAINIC PRODCOM SRL
TRAINIC PRODCOM SRL este o firmă din Bosanci, județul Suceava, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții. Firma este plătitoare de TVA din 1996, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 639.1 mii lei (−3.5% față de 2024), un profit net de 140.9 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
8377716
Nr. înregistrare
J33/390/1996
EUID
ROONRC.J33/390/1996
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Bosanci
Adresă
STR. DEAL, NR.1008/10
Data înregistrării
29-04-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.04.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcțiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2229 - Fabricarea altor produse din material plastic
-
4939 - Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
639 101
Rezultat net
+140 936
Capitaluri proprii
2 260 866
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2361 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
426 739
|
451 776
|
488 881
|
522 196
|
567 379
|
614 629
|
719 388
|
630 485
|
710 609
|
608 170
|
686 888
|
629 643
|
676 130
|
757 049
|
696 803
|
628 725
|
475 012
|
| Active circulante |
2 066 858
|
1 826 954
|
1 594 434
|
1 413 937
|
1 447 156
|
1 442 153
|
1 368 709
|
1 226 151
|
868 545
|
605 574
|
525 477
|
570 027
|
563 072
|
447 424
|
263 779
|
184 290
|
367 790
|
| Stocuri |
1 752 834
|
1 572 911
|
1 318 385
|
1 246 600
|
1 170 266
|
575 247
|
519 223
|
511 628
|
475 144
|
486 982
|
479 966
|
541 196
|
495 214
|
368 484
|
226 069
|
145 365
|
161 794
|
| Creanțe |
140 476
|
56 139
|
67 489
|
110 053
|
82 019
|
60 308
|
350 137
|
278 616
|
46 426
|
41 301
|
24 505
|
19 618
|
44 120
|
77 889
|
31 530
|
36 872
|
205 772
|
| Casa și conturi la bănci |
173 548
|
197 904
|
208 560
|
57 284
|
194 871
|
806 598
|
499 349
|
435 907
|
346 975
|
77 291
|
21 006
|
9 213
|
23 738
|
1 051
|
6 180
|
2 053
|
224
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
3 762
|
52
|
52
|
52
|
90
|
12 792
|
—
|
29 866
|
28 401
|
17 450
|
5 152
|
| Datorii |
167 755
|
97 308
|
169 014
|
95 317
|
86 779
|
850 944
|
192 544
|
100 537
|
65 639
|
64 676
|
126 142
|
155 766
|
194 694
|
1 091 397
|
944 304
|
786 063
|
804 033
|
| Venituri în avans |
64 976
|
61 492
|
64 399
|
42 401
|
71 479
|
108 388
|
117 111
|
88 233
|
76 015
|
44 325
|
23 345
|
11 210
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 260 866
|
2 119 930
|
1 849 902
|
1 798 415
|
1 856 277
|
1 097 450
|
1 782 204
|
1 667 918
|
1 437 552
|
1 104 795
|
1 062 968
|
1 045 486
|
1 044 508
|
142 942
|
44 679
|
44 402
|
43 921
|
| Capital subscris vărsat |
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
100 000
|
3 460
|
3 460
|
3 460
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
639 101
|
662 200
|
1 027 355
|
1 349 497
|
1 261 162
|
1 030 643
|
1 195 383
|
1 061 267
|
1 241 274
|
1 129 991
|
847 802
|
655 425
|
486 625
|
492 141
|
871 224
|
547 650
|
1 000 198
|
| Venituri totale |
915 169
|
999 282
|
1 182 221
|
1 427 045
|
1 777 429
|
1 090 027
|
1 176 776
|
1 048 084
|
1 275 353
|
1 092 833
|
883 878
|
715 885
|
691 695
|
655 015
|
1 101 195
|
695 122
|
1 175 060
|
| Cheltuieli totale |
762 393
|
718 400
|
923 649
|
1 001 390
|
987 861
|
1 013 732
|
1 029 497
|
803 761
|
891 097
|
1 044 234
|
863 066
|
714 507
|
689 690
|
652 494
|
1 100 845
|
688 191
|
1 167 480
|
| Rezultat brut |
+152 776
|
+280 882
|
+258 572
|
+425 655
|
+789 568
|
+76 295
|
+147 279
|
+244 323
|
+384 256
|
+48 599
|
+20 812
|
+1 378
|
+2 005
|
+2 521
|
+350
|
+6 931
|
+7 580
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+140 936
|
+268 557
|
+251 487
|
+415 822
|
+779 880
|
+63 141
|
+135 339
|
+230 366
|
+332 757
|
+41 827
|
+17 482
|
+978
|
+1 567
|
+1 723
|
+277
|
+481
|
+1 511
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
6
|
6
|
8
|
10
|
11
|
12
|
11
|
13
|
13
|
12
|
11
|
10
|
11
|
21
|
12
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TRAINIC PRODCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 639 101 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 140 936 lei.
-
Este TRAINIC PRODCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TRAINIC PRODCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are TRAINIC PRODCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții.
-
Când a fost înființată TRAINIC PRODCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1996.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TRAINIC PRODCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TRAINIC PRODCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.