CUI 8390227
TED CONSTRUCT S.R.L.
TED CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Iaşi, județul Iași, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 5.1 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
8390227
Nr. înregistrare
J22/635/1996
EUID
ROONRC.J22/635/1996
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Iaşi
Adresă
STR. ATELIERULUI, NR.1, BL.IMOB.I+II
Data înregistrării
03-05-1996
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.05.1996
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1623 - Fabricarea altor elemente de dulgherie şi tâmplărie, pentru construcţii
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
3312 - Repararea maşinilor
-
3317 - Repararea şi întreţinerea altor echipamentelor de transport n.c.a.
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Tratarea şi eliminarea deşeurilor nepericuloase
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4673 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5610 - Restaurante
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−5 069
Capitaluri proprii
−9 031 965
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
643 474
|
648 771
|
654 067
|
659 363
|
665 916
|
677 920
|
705 909
|
740 457
|
1 466 047
|
2 958 669
|
2 738 324
|
3 461 145
|
4 672 193
|
5 013 891
|
4 486 753
|
3 706 332
|
3 853 348
|
| Active circulante |
4 562 794
|
4 562 565
|
4 562 338
|
4 155 184
|
5 320 396
|
5 409 380
|
12 988 486
|
11 955 279
|
11 949 144
|
11 467 475
|
17 617 566
|
11 369 130
|
5 499 241
|
5 950 716
|
8 011 277
|
6 561 951
|
6 871 643
|
| Stocuri |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
6 679
|
31 152
|
13 106
|
296 824
|
139 443
|
79 435
|
1 449 701
|
3 131 394
|
2 005 578
|
| Creanțe |
3 558 079
|
3 557 554
|
3 557 554
|
3 775 389
|
5 070 163
|
5 159 374
|
12 105 854
|
11 451 968
|
10 938 592
|
10 225 416
|
16 732 823
|
6 120 688
|
3 734 704
|
3 057 125
|
2 768 137
|
1 412 586
|
3 285 612
|
| Casa și conturi la bănci |
947 565
|
947 861
|
947 634
|
322 645
|
193 083
|
192 856
|
882 632
|
503 311
|
1 003 873
|
1 210 907
|
871 637
|
4 951 618
|
1 625 094
|
2 814 156
|
3 693 439
|
2 017 971
|
1 580 453
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
23 494
|
23 494
|
24 021
|
0
|
4 327 882
|
8 404
|
8 403
|
8 404
|
10 973
|
8 404
|
| Datorii |
14 238 233
|
14 238 233
|
14 238 233
|
13 514 433
|
15 099 329
|
15 150 858
|
20 885 955
|
20 173 039
|
19 481 953
|
20 001 729
|
17 366 283
|
12 983 708
|
3 537 168
|
4 823 544
|
6 791 744
|
4 163 205
|
6 392 894
|
| Venituri în avans |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
−23 416
|
222 992
|
222 992
|
222 992
|
222 992
|
222 992
|
222 992
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
675 819
|
753 914
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−9 031 965
|
−9 026 897
|
−9 021 828
|
−8 699 886
|
−9 113 017
|
−9 063 558
|
−7 191 560
|
−7 453 809
|
−6 043 268
|
−5 551 564
|
3 013 023
|
5 951 457
|
5 743 859
|
5 172 560
|
5 491 698
|
5 893 059
|
4 117 509
|
| Capital subscris vărsat |
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
4 420
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2 959 124
|
2 727 616
|
1 558 675
|
3 364 723
|
5 789 628
|
22 195 457
|
15 729 553
|
7 940 898
|
16 062 732
|
24 197 903
|
9 219 010
|
8 119 217
|
| Venituri totale |
227
|
227
|
13 470
|
388
|
1 857
|
2 962 017
|
2 766 566
|
1 703 204
|
3 538 609
|
5 790 158
|
22 546 126
|
16 531 505
|
8 070 842
|
14 802 700
|
22 797 305
|
10 555 688
|
9 711 333
|
| Cheltuieli totale |
5 296
|
5 296
|
226 841
|
24 275
|
51 289
|
401 388
|
2 521 754
|
3 153 489
|
4 027 612
|
6 589 495
|
25 437 892
|
16 292 468
|
7 357 576
|
13 588 539
|
22 154 274
|
10 096 160
|
9 332 770
|
| Rezultat brut |
−5 069
|
−5 069
|
−213 371
|
−23 887
|
−49 432
|
+2 560 629
|
+244 812
|
−1 450 285
|
−489 003
|
−799 337
|
−2 891 766
|
+239 037
|
+713 266
|
+1 214 161
|
+643 031
|
+459 528
|
+378 563
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−5 069
|
−5 069
|
−213 371
|
−23 899
|
−49 459
|
+2 531 009
|
+217 146
|
−1 467 317
|
−489 003
|
−799 337
|
−2 892 569
|
+207 598
|
+571 298
|
+1 011 570
|
+530 329
|
+372 960
|
+303 845
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2
|
4
|
18
|
32
|
50
|
112
|
174
|
57
|
118
|
98
|
64
|
58
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TED CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 5 069 lei.
-
Este TED CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, TED CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are TED CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor.
-
Când a fost înființată TED CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 1996.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TED CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TED CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.