CUI 8433956
SILGEO COM SRL
SILGEO COM SRL este o firmă din Sat Urda de Sus Com. Stoina, județul GORJ, înființată în 1996. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 1997, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 970 mii lei (−2.6% față de 2023), un profit net de 29 mii lei și 10 angajați.
CUI
8433956
Nr. înregistrare
J2017000033189
EUID
ROONRC.J2017000033189
Formă juridică
SRL
Județ
GORJ
Localitate
Sat Urda de Sus Com. Stoina
Adresă
G, NR.82
Cod CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
Data înregistrării
17-05-1996
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.01.2017
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-11-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
FOTA CLAUDIA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
30 910
|
38 958
|
43 342
|
47 727
|
53 317
|
61 697
|
70 330
|
79 012
|
86 442
|
90 301
|
79 858
|
84 130
|
88 402
|
80 652
|
53 527
|
54 725
|
| Active circulante |
191 235
|
169 824
|
191 248
|
140 959
|
193 222
|
187 005
|
140 204
|
170 174
|
68 411
|
76 181
|
49 870
|
47 371
|
42 870
|
41 625
|
53 052
|
68 437
|
| Stocuri |
22 097
|
48 959
|
46 967
|
42 288
|
84 130
|
53 618
|
89 238
|
75 281
|
39 161
|
37 722
|
32 828
|
34 955
|
40 145
|
33 653
|
39 195
|
59 473
|
| Creanțe |
153 177
|
43 517
|
49 720
|
43 023
|
37 795
|
40 222
|
38 033
|
13 371
|
7 583
|
14 634
|
12 057
|
7 516
|
1 801
|
6 467
|
10 077
|
5 812
|
| Casa și conturi la bănci |
15 961
|
77 348
|
94 561
|
55 648
|
71 297
|
93 165
|
12 933
|
81 522
|
21 667
|
23 825
|
4 985
|
4 900
|
924
|
1 505
|
3 780
|
3 152
|
| Datorii |
174 375
|
169 992
|
246 818
|
223 525
|
140 373
|
145 867
|
122 549
|
138 643
|
33 351
|
86 830
|
63 590
|
82 352
|
129 109
|
63 924
|
52 768
|
102 153
|
| Capitaluri proprii |
47 770
|
38 790
|
−12 228
|
−34 839
|
106 166
|
102 835
|
87 985
|
110 543
|
121 502
|
79 652
|
66 138
|
49 149
|
2 163
|
58 353
|
53 811
|
21 009
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
970 005
|
995 909
|
1 164 061
|
803 236
|
819 640
|
752 843
|
694 038
|
705 839
|
554 603
|
560 187
|
604 305
|
636 544
|
415 906
|
486 349
|
498 440
|
501 887
|
| Venituri totale |
1 668 181
|
1 709 263
|
2 036 617
|
1 400 192
|
1 426 228
|
1 276 373
|
1 203 686
|
1 137 576
|
575 642
|
560 271
|
604 305
|
636 870
|
416 628
|
487 485
|
498 440
|
501 888
|
| Cheltuieli totale |
1 633 280
|
1 648 423
|
2 002 367
|
1 533 164
|
1 414 701
|
1 253 996
|
1 194 662
|
1 126 240
|
525 826
|
546 757
|
587 316
|
589 884
|
472 818
|
482 943
|
459 188
|
432 386
|
| Rezultat brut |
+34 901
|
+60 840
|
+34 250
|
−132 972
|
+11 527
|
+22 377
|
+9 024
|
+11 336
|
+49 816
|
+13 514
|
+16 989
|
+46 986
|
−56 190
|
+4 542
|
+39 252
|
+69 502
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+28 980
|
+51 019
|
+22 610
|
−141 004
|
+3 331
|
+14 850
|
+1 559
|
+4 381
|
+41 850
|
+13 514
|
+16 989
|
+46 986
|
−56 190
|
+4 542
|
+32 802
|
+63 769
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
10
|
12
|
13
|
13
|
10
|
13
|
13
|
9
|
10
|
12
|
12
|
13
|
14
|
13
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SILGEO COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SILGEO COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.