CUI 913126
PROCON SRL
PROCON SRL este o firmă din Târgovişte, județul Dâmbovița, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 2320 - Fabricarea de produse refractare. Firma este plătitoare de TVA din 1993, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 278 mii lei (+0.2% față de 2024), o pierdere netă de 108 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
913126
Nr. înregistrare
J15/417/1991
EUID
ROONRC.J15/417/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Târgovişte
Adresă
STR. CONSTRUCTORILOR, NR.10, BL.C20
Data înregistrării
08-03-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.03.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2320 - Fabricarea de produse refractareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2223 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcţii
-
2821 - Fabricarea cuptoarelor, furnalelor şi arzătoarelor
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
278 003
Rezultat net
−108 026
Capitaluri proprii
−319 815
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2320 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
432 049
|
432 049
|
432 049
|
430 280
|
643 892
|
646 426
|
650 287
|
654 499
|
658 712
|
680 662
|
725 754
|
782 392
|
855 155
|
990 449
|
1 188 595
|
1 344 719
|
| Active circulante |
729 368
|
728 892
|
785 510
|
497 083
|
983 363
|
865 833
|
656 703
|
791 986
|
605 308
|
457 929
|
403 218
|
670 444
|
531 443
|
688 171
|
689 305
|
700 983
|
| Stocuri |
647 506
|
684 254
|
705 618
|
405 822
|
807 218
|
654 627
|
467 918
|
455 795
|
401 524
|
243 974
|
244 273
|
448 426
|
392 685
|
534 580
|
473 922
|
562 938
|
| Creanțe |
40 760
|
46 114
|
65 513
|
54 825
|
156 125
|
183 154
|
176 274
|
198 995
|
190 056
|
160 887
|
157 373
|
218 479
|
138 602
|
145 486
|
184 055
|
84 591
|
| Casa și conturi la bănci |
41 102
|
−1 476
|
14 379
|
36 436
|
20 020
|
28 052
|
12 511
|
137 196
|
13 728
|
53 068
|
1 572
|
3 539
|
156
|
8 105
|
31 328
|
53 454
|
| Datorii |
1 481 232
|
1 372 730
|
1 322 425
|
5 537 774
|
6 248 523
|
6 209 378
|
6 026 325
|
6 174 769
|
6 210 402
|
6 130 669
|
6 218 298
|
6 507 797
|
5 702 166
|
4 754 663
|
4 186 506
|
3 781 261
|
| Capitaluri proprii |
−319 815
|
−211 789
|
−104 866
|
−4 610 411
|
−4 621 268
|
−4 697 119
|
−4 719 335
|
−4 728 284
|
−4 946 382
|
−4 992 078
|
−5 089 326
|
−5 054 961
|
−4 315 568
|
−3 076 043
|
−2 308 606
|
−1 735 559
|
| Capital subscris vărsat |
5 000 500
|
5 000 500
|
5 000 500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
500
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
278 003
|
277 319
|
359 252
|
265 756
|
252 647
|
309 420
|
355 412
|
490 605
|
652 971
|
611 101
|
600 297
|
1 186 752
|
1 340 368
|
1 508 953
|
2 011 532
|
2 652 730
|
| Venituri totale |
283 222
|
280 669
|
380 129
|
266 444
|
255 205
|
310 023
|
355 412
|
490 935
|
681 788
|
660 219
|
575 340
|
1 237 392
|
1 410 475
|
1 548 693
|
2 012 450
|
2 774 645
|
| Cheltuieli totale |
388 415
|
384 778
|
564 854
|
253 021
|
177 150
|
284 711
|
342 910
|
267 964
|
627 012
|
544 446
|
609 706
|
1 976 784
|
2 650 000
|
2 316 130
|
2 579 047
|
3 451 988
|
| Rezultat brut |
−105 193
|
−104 109
|
−184 725
|
+13 423
|
+78 055
|
+25 312
|
+12 502
|
+222 971
|
+54 776
|
+115 773
|
−34 366
|
−739 392
|
−1 239 525
|
−767 437
|
−566 597
|
−677 343
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−108 026
|
−106 922
|
−188 511
|
+10 856
|
+75 851
|
+22 217
|
+8 948
|
+218 099
|
+45 695
|
+97 249
|
−34 366
|
−739 392
|
−1 239 525
|
−767 437
|
−573 047
|
−683 076
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
4
|
4
|
5
|
5
|
6
|
5
|
5
|
5
|
13
|
11
|
11
|
17
|
29
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PROCON SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 278 003 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 108 026 lei.
-
Este PROCON SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PROCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PROCON SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2320 - Fabricarea de produse refractare.
-
Când a fost înființată PROCON SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PROCON SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROCON SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.