CUI 920140
RESALCOM SA
CUI
920140
Nr. înregistrare
J1992001415152
EUID
ROONRC.J1992001415152
Formă juridică
SA
Județ
DÂMBOVIŢA
Localitate
Mun. Târgovişte
Adresă
BLD. REGELE CAROL I, NR.7
Cod CAEN principal
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
NECULAESCU ION
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5540 - Intermedieri pentru servicii de cazare
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
5640 - Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7990 - Alte servicii de rezervare și asistență turistică
-
8123 - Alte activități de curățenie
-
9329 - Alte activități recreative și distractive n.c.a.
-
9610 - Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
-
9623 - Activități ale centrelor spa, saunelor și băilor de abur
-
9699 - Alte servicii personale n.c.a.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5510 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 858 318
|
9 269 184
|
9 479 264
|
9 051 913
|
9 364 298
|
9 745 388
|
10 015 354
|
10 439 694
|
10 757 136
|
10 743 341
|
10 940 991
|
11 035 061
|
11 465 794
|
12 160 919
|
6 839 377
|
1 216 452
|
1 294 376
|
| Active circulante |
178 425
|
124 379
|
134 319
|
339 621
|
100 413
|
147 479
|
194 148
|
226 259
|
88 680
|
69 172
|
244 553
|
223 256
|
570 497
|
165 910
|
227 966
|
36 304
|
30 336
|
| Stocuri |
22 460
|
15 403
|
9 057
|
34 118
|
27 946
|
16 027
|
24 662
|
13 787
|
17 887
|
21 222
|
16 038
|
14 298
|
27 064
|
81 982
|
8 352
|
20 964
|
9 205
|
| Creanțe |
147 408
|
81 142
|
75 454
|
219 207
|
67 611
|
119 430
|
83 655
|
106 507
|
32 403
|
20 271
|
175 934
|
196 463
|
522 736
|
45 465
|
196 662
|
7 591
|
14 352
|
| Casa și conturi la bănci |
8 557
|
27 834
|
49 808
|
86 296
|
4 856
|
12 022
|
85 831
|
105 965
|
38 390
|
27 679
|
52 581
|
12 495
|
20 697
|
38 463
|
22 952
|
7 749
|
6 779
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
144 198
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6 095
|
6 095
|
| Datorii |
2 716 465
|
2 664 905
|
2 642 720
|
2 603 147
|
2 690 646
|
2 513 100
|
2 110 741
|
2 397 679
|
2 688 378
|
2 499 287
|
2 733 853
|
2 820 904
|
3 817 985
|
4 381 675
|
3 469 095
|
1 041 261
|
969 580
|
| Venituri în avans |
5 213 746
|
5 529 155
|
5 844 565
|
5 779 885
|
6 050 142
|
6 342 921
|
6 658 860
|
6 920 966
|
7 168 165
|
7 551 085
|
7 548 495
|
7 540 771
|
7 536 184
|
7 454 158
|
3 137 133
|
3 720
|
149 480
|
| Capitaluri proprii |
1 106 532
|
1 199 503
|
1 126 298
|
1 008 502
|
723 923
|
1 036 846
|
1 439 901
|
1 347 308
|
989 273
|
906 339
|
903 196
|
896 642
|
682 122
|
490 996
|
461 115
|
213 870
|
211 747
|
| Capital subscris vărsat |
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
111 300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 839 039
|
1 720 425
|
2 081 611
|
2 191 779
|
1 420 467
|
1 089 302
|
2 072 303
|
2 041 745
|
1 770 847
|
1 492 781
|
1 743 936
|
2 113 015
|
2 581 905
|
1 222 404
|
1 368 682
|
552 007
|
722 436
|
| Venituri totale |
2 161 347
|
2 039 522
|
2 429 013
|
2 462 780
|
1 715 908
|
1 377 205
|
2 350 318
|
2 300 853
|
1 771 617
|
1 513 710
|
1 745 215
|
2 125 741
|
2 837 817
|
1 239 181
|
1 368 986
|
690 432
|
758 673
|
| Cheltuieli totale |
2 254 318
|
1 940 284
|
2 289 807
|
2 157 506
|
2 015 778
|
1 768 066
|
2 236 925
|
1 922 393
|
1 668 744
|
1 508 681
|
1 736 838
|
1 866 482
|
2 606 319
|
1 141 586
|
1 063 976
|
681 859
|
751 864
|
| Rezultat brut |
−92 971
|
+99 238
|
+139 206
|
+305 274
|
−299 870
|
−390 861
|
+113 393
|
+378 460
|
+102 873
|
+5 029
|
+8 377
|
+259 259
|
+231 498
|
+97 595
|
+305 010
|
+8 573
|
+6 809
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−92 971
|
+73 223
|
+117 796
|
+284 579
|
−312 923
|
−403 056
|
+92 593
|
+358 035
|
+82 934
|
+3 143
|
+6 554
|
+214 520
|
+191 126
|
+62 045
|
+247 244
|
+2 123
|
+1 076
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
14
|
16
|
16
|
19
|
20
|
18
|
23
|
23
|
22
|
25
|
22
|
15
|
10
|
8
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către RESALCOM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RESALCOM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.