CUI 936618
ANDREEA SRL
ANDREEA SRL este o firmă din Moreni, județul Dâmbovița, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit. Firma este plătitoare de TVA din 1995 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mii lei (−96.0% față de 2024) și o pierdere netă de 4.7 mii lei.
Date de identificare
CUI
936618
Nr. înregistrare
J1991001526154
EUID
ROONRC.J1991001526154
Formă juridică
SRL
Județ
Dâmbovița
Localitate
Moreni
Adresă
STR. SPIREŞTI, NR.11A
Data înregistrării
30-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-12-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 401
Rezultat net
−4 702
Capitaluri proprii
122 600
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4752 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
7 888
|
—
|
28 320
|
36 428
|
49 968
|
63 955
|
77 942
|
91 930
|
97 108
|
109 376
|
121 644
|
143 587
|
161 124
|
175 289
|
188 475
|
209 849
|
133 028
|
| Active circulante |
176 630
|
178 801
|
205 690
|
217 077
|
157 756
|
146 386
|
162 612
|
165 516
|
275 551
|
292 617
|
242 727
|
292 800
|
323 717
|
392 063
|
368 958
|
299 896
|
408 115
|
| Stocuri |
167 935
|
168 876
|
192 165
|
200 994
|
153 427
|
144 843
|
146 807
|
150 496
|
253 006
|
263 437
|
220 245
|
248 511
|
285 880
|
348 920
|
313 078
|
278 224
|
371 709
|
| Creanțe |
1 431
|
1 740
|
7 720
|
10 485
|
3 085
|
1 461
|
16 440
|
14 760
|
19 231
|
22 824
|
18 142
|
44 204
|
37 555
|
27 857
|
21 750
|
14 946
|
10 895
|
| Casa și conturi la bănci |
7 264
|
8 185
|
5 805
|
5 598
|
1 244
|
82
|
−635
|
260
|
3 314
|
6 356
|
4 340
|
85
|
282
|
15 286
|
34 130
|
6 726
|
25 511
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
64
|
4 781
|
11 070
|
17 359
|
23 649
|
45 942
|
43 375
|
42 452
|
57 742
|
61 421
|
61 319
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
61 918
|
51 563
|
86 472
|
101 491
|
151 635
|
170 868
|
181 435
|
152 834
|
214 379
|
247 072
|
195 738
|
256 032
|
225 287
|
310 274
|
307 827
|
272 247
|
311 057
|
| Capitaluri proprii |
122 600
|
127 302
|
152 319
|
163 084
|
73 448
|
63 122
|
105 061
|
147 987
|
200 732
|
212 663
|
230 054
|
241 674
|
259 554
|
257 078
|
249 606
|
237 498
|
230 086
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 401
|
34 667
|
19 508
|
32 392
|
51 770
|
71 699
|
33 755
|
161 417
|
193 363
|
143 307
|
250 751
|
210 030
|
235 325
|
315 420
|
313 514
|
377 924
|
420 780
|
| Venituri totale |
1 403
|
48 849
|
20 771
|
141 223
|
86 224
|
83 299
|
34 943
|
162 808
|
193 510
|
144 126
|
250 990
|
211 386
|
240 406
|
319 978
|
318 118
|
379 969
|
420 894
|
| Cheltuieli totale |
5 170
|
73 486
|
31 536
|
47 776
|
73 363
|
123 783
|
76 821
|
210 668
|
199 635
|
157 193
|
255 061
|
222 924
|
237 337
|
308 518
|
303 667
|
365 402
|
381 028
|
| Rezultat brut |
−3 767
|
−24 637
|
−10 765
|
+93 447
|
+12 861
|
−40 484
|
−41 878
|
−47 860
|
−6 125
|
−13 067
|
−4 071
|
−11 538
|
+3 069
|
+11 460
|
+14 451
|
+14 567
|
+39 866
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−4 702
|
−25 017
|
−10 765
|
+89 635
|
+10 326
|
−41 939
|
−42 926
|
−52 745
|
−11 931
|
−17 391
|
−11 601
|
−17 880
|
+2 476
|
+7 473
|
+12 108
|
+7 412
|
+32 177
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANDREEA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 401 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 4 702 lei.
-
Este ANDREEA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ANDREEA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are ANDREEA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit.
-
Când a fost înființată ANDREEA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANDREEA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANDREEA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.