CUI 943674
DENTA SRL
DENTA SRL este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 8623 - Activităţi de asistenţă stomatologică. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.7 mil. lei (+13.7% față de 2024), un profit net de 367.1 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
943674
Nr. înregistrare
J1992000335040
EUID
ROONRC.J1992000335040
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. LUCREŢIU PĂTRĂŞCANU, NR.2, BL.2, SC.G, ET.P
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8623 - Activităţi de asistenţă stomatologicăCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3250 - Fabricarea de dispozitive, aparate şi instrumente medicale stomatologice
-
8691 - Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 663 778
Rezultat net
+367 119
Capitaluri proprii
1 500 729
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 8623 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 436 617
|
1 489 173
|
1 709 187
|
1 574 328
|
1 481 561
|
1 729 025
|
1 510 871
|
2 145 157
|
1 133 339
|
963 710
|
885 363
|
779 413
|
852 640
|
917 533
|
973 903
|
344 993
|
356 419
|
| Active circulante |
174 488
|
116 805
|
204 970
|
178 012
|
310 355
|
185 778
|
1 112 820
|
71 341
|
988 623
|
166 401
|
148 895
|
196 942
|
117 853
|
22 427
|
241 413
|
22 402
|
80 571
|
| Stocuri |
1 761
|
314
|
107 681
|
34 877
|
13 496
|
11 047
|
0
|
39 029
|
—
|
3 947
|
20 258
|
11 528
|
28 023
|
—
|
—
|
—
|
30 592
|
| Creanțe |
80 226
|
61 811
|
34 690
|
14 169
|
9 775
|
11 510
|
1 086 060
|
30 887
|
969 746
|
104 554
|
53 159
|
73 515
|
55 638
|
6 523
|
216 492
|
—
|
6 359
|
| Casa și conturi la bănci |
92 501
|
54 680
|
62 599
|
128 966
|
287 084
|
163 221
|
26 760
|
1 425
|
18 877
|
57 900
|
75 478
|
111 899
|
34 192
|
15 904
|
24 921
|
22 402
|
43 620
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
5 000
|
—
|
7 047
|
—
|
0
|
−9 794
|
−8 794
|
46 827
|
1
|
1
|
9 230
|
22 730
|
9 230
|
8 240
|
—
|
—
|
| Datorii |
110 376
|
143 815
|
177 420
|
156 134
|
440 313
|
265 374
|
578 208
|
127 307
|
296 003
|
80 149
|
38 939
|
32 422
|
56 944
|
59 158
|
470 108
|
76 197
|
187 442
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
62 742
|
173 607
|
284 471
|
430 371
|
594 159
|
757 947
|
932 004
|
233 499
|
286 120
|
338 317
|
391 582
|
451 803
|
396 611
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 500 729
|
1 467 163
|
1 673 995
|
1 429 646
|
1 067 132
|
1 219 058
|
1 441 530
|
1 322 450
|
940 782
|
816 464
|
709 200
|
614 846
|
544 697
|
438 229
|
356 837
|
291 198
|
249 548
|
| Capital subscris vărsat |
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 810
|
21 816
|
21 816
|
21 816
|
21 816
|
21 816
|
21 816
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 663 778
|
2 343 253
|
2 465 013
|
2 027 566
|
1 862 943
|
1 726 966
|
1 988 691
|
1 438 547
|
932 883
|
680 374
|
575 417
|
583 363
|
439 888
|
409 636
|
362 221
|
308 661
|
232 540
|
| Venituri totale |
2 672 255
|
2 413 951
|
2 575 877
|
2 139 593
|
1 978 991
|
1 727 316
|
1 990 628
|
1 439 938
|
933 621
|
683 949
|
576 909
|
583 647
|
440 213
|
437 783
|
369 027
|
309 409
|
233 877
|
| Cheltuieli totale |
2 257 407
|
2 342 855
|
1 507 371
|
1 561 117
|
1 472 588
|
1 070 773
|
1 115 279
|
1 045 611
|
800 186
|
572 125
|
488 565
|
500 092
|
314 290
|
339 015
|
290 073
|
252 891
|
231 904
|
| Rezultat brut |
+414 848
|
+71 096
|
+1 068 506
|
+578 476
|
+506 403
|
+656 543
|
+875 349
|
+394 327
|
+133 435
|
+111 824
|
+88 344
|
+83 555
|
+125 923
|
+98 768
|
+78 954
|
+56 518
|
+1 973
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+367 119
|
+60 987
|
+1 044 349
|
+562 515
|
+488 073
|
+641 170
|
+857 080
|
+381 668
|
+124 318
|
+93 706
|
+74 183
|
+70 150
|
+106 467
|
+79 223
|
+65 639
|
+49 389
|
+1 056
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
9
|
9
|
11
|
13
|
16
|
14
|
11
|
10
|
9
|
8
|
8
|
7
|
7
|
5
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DENTA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 663 778 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 367 119 lei.
-
Este DENTA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, DENTA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are DENTA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8623 - Activităţi de asistenţă stomatologică.
-
Când a fost înființată DENTA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DENTA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DENTA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.