CUI 946379
I.L.S. SA
I.L.S. SA este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mil. lei (−9.2% față de 2024), o pierdere netă de 141.4 mii lei și 13 angajați.
Date de identificare
CUI
946379
Nr. înregistrare
J1992001801049
EUID
ROONRC.J1992001801049
Formă juridică
SA
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. BICAZ, NR.21
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1611 - Tăierea și rindeluirea lemnului
-
2016 - Fabricarea materialelor plastice în forme primare
-
2060 - Fabricarea fibrelor sintetice şi artificiale
-
2212 - Fabricarea altor produse din cauciuc
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3821 - Recuperarea materialelor reciclabile
-
3831 - Incinerarea deșeurilor fără producție de energie
-
3832 - Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4687 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
4689 - Comerţ cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
5611 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
CAEN Rev.2 (2008)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
4532 - Comerţ cu amănuntul de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
5610 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 749 923
Rezultat net
−141 354
Capitaluri proprii
140 593
Număr mediu de salariați
13
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4399 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 133 213
|
1 081 009
|
1 891 945
|
1 835 108
|
1 816 490
|
1 763 478
|
1 698 532
|
1 776 322
|
850 671
|
889 385
|
935 034
|
746 301
|
789 862
|
757 854
|
819 514
|
828 529
|
929 790
|
| Active circulante |
111 470
|
242 096
|
208 456
|
718 023
|
377 404
|
173 415
|
320 169
|
383 442
|
351 204
|
310 708
|
2 740 274
|
3 392 059
|
4 621 186
|
4 911 762
|
4 954 941
|
4 882 444
|
5 286 249
|
| Stocuri |
24 007
|
93 304
|
117 536
|
102 525
|
78 666
|
70 579
|
98 154
|
100 465
|
93 772
|
81 362
|
146 270
|
247 525
|
349 476
|
427 763
|
505 887
|
403 628
|
772 040
|
| Creanțe |
73 646
|
127 802
|
65 631
|
601 599
|
258 737
|
83 886
|
194 640
|
200 624
|
234 549
|
209 321
|
2 580 030
|
3 116 806
|
4 248 117
|
4 416 648
|
3 166 642
|
3 057 031
|
4 321 600
|
| Casa și conturi la bănci |
13 817
|
20 990
|
25 289
|
13 899
|
40 001
|
18 950
|
27 375
|
82 353
|
22 883
|
20 025
|
13 974
|
27 728
|
23 593
|
67 351
|
1 282 412
|
1 421 785
|
192 609
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 462
|
2 382
|
3 985
|
9 379
|
17 502
|
14 936
|
29 545
|
21 189
|
23 715
|
25 286
|
| Datorii |
1 104 090
|
1 041 157
|
1 205 197
|
1 356 760
|
1 186 539
|
1 111 145
|
985 126
|
1 128 267
|
1 071 856
|
936 980
|
928 645
|
1 075 343
|
1 385 363
|
842 850
|
596 641
|
556 211
|
1 063 514
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
12 408
|
12 408
|
12 408
|
12 408
|
12 408
|
12 408
|
15 660
|
127 746
|
107 899
|
144 634
|
192 953
|
204 558
|
331 109
|
| Capitaluri proprii |
140 593
|
281 948
|
895 204
|
1 196 371
|
994 947
|
813 340
|
1 021 167
|
1 020 551
|
119 993
|
254 690
|
2 740 382
|
2 952 773
|
3 932 722
|
4 711 677
|
5 006 050
|
4 973 919
|
4 846 702
|
| Capital subscris vărsat |
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
136 640
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 749 923
|
1 926 445
|
1 227 775
|
901 191
|
736 221
|
539 751
|
975 416
|
1 475 063
|
1 383 928
|
1 632 976
|
2 362 529
|
2 807 931
|
2 180 979
|
4 565 836
|
5 310 652
|
6 694 737
|
9 726 231
|
| Venituri totale |
1 922 702
|
1 981 048
|
1 231 932
|
1 083 115
|
1 042 754
|
890 395
|
1 095 471
|
2 466 857
|
1 423 834
|
1 687 983
|
2 773 736
|
2 831 144
|
2 379 455
|
4 688 696
|
5 420 929
|
6 703 032
|
9 826 876
|
| Cheltuieli totale |
2 064 056
|
1 815 015
|
1 515 935
|
871 926
|
844 162
|
1 090 715
|
1 083 157
|
1 541 631
|
1 508 647
|
4 173 675
|
2 986 126
|
3 811 439
|
3 158 410
|
4 672 105
|
5 033 337
|
6 077 567
|
8 136 092
|
| Rezultat brut |
−141 354
|
+166 033
|
−284 003
|
+211 189
|
+198 592
|
−200 320
|
+12 314
|
+925 226
|
−84 813
|
−2 485 692
|
−212 390
|
−980 295
|
−778 955
|
+16 591
|
+387 592
|
+625 465
|
+1 690 784
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−141 354
|
+107 612
|
−295 342
|
+201 424
|
+181 606
|
−207 826
|
+616
|
+900 557
|
−134 697
|
−2 485 692
|
−212 390
|
−980 295
|
−778 955
|
+2 180
|
+347 632
|
+484 360
|
+1 292 977
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
13
|
11
|
10
|
12
|
15
|
17
|
23
|
25
|
41
|
61
|
72
|
63
|
92
|
93
|
93
|
116
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut I.L.S. SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 749 923 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 141 354 lei.
-
Este I.L.S. SA plătitoare de TVA?
-
Da, I.L.S. SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are I.L.S. SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
-
Când a fost înființată I.L.S. SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iunie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către I.L.S. SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește I.L.S. SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.