CUI 954029
CEZAR S.R.L.
CEZAR S.R.L. este o firmă din Bacău, județul Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 29.7 mii lei (+4.9% față de 2024) și un profit net de 10.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
954029
Nr. înregistrare
J04/2132/1991
EUID
ROONRC.J04/2132/1991
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Bacău
Adresă
STR. ENERGIEI, NR.8, BL.8, SC.C, ET.2, AP.9
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7820 - Activităţi de contractare, pe baze temporare,a personalului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
29 681
Rezultat net
+10 528
Capitaluri proprii
22 644
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
413
|
413
|
413
|
413
|
413
|
413
|
413
|
413
|
615
|
682
|
705
|
728
|
750
|
773
|
795
|
931
|
1 105
|
| Active circulante |
37 304
|
41 906
|
97 663
|
143 447
|
32 291
|
21 644
|
17 848
|
10 238
|
1 998
|
94
|
160
|
62
|
179
|
408
|
2 727
|
2 015
|
2 209
|
| Stocuri |
58
|
58
|
58
|
58
|
58
|
58
|
58
|
58
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
5 213
|
6 060
|
14 695
|
91 864
|
4 571
|
1 274
|
8 209
|
—
|
178
|
38
|
66
|
56
|
157
|
326
|
2 725
|
2 015
|
2 087
|
| Casa și conturi la bănci |
32 033
|
35 788
|
82 910
|
51 525
|
27 662
|
20 312
|
9 581
|
10 180
|
1 820
|
56
|
94
|
6
|
22
|
82
|
2
|
—
|
122
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
1 300
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
15 073
|
30 203
|
24 481
|
80 896
|
8 928
|
5 095
|
3 497
|
1 409
|
5 646
|
7 467
|
9 075
|
9 745
|
10 272
|
10 504
|
12 150
|
21 412
|
25 725
|
| Capitaluri proprii |
22 644
|
12 116
|
73 595
|
64 264
|
23 776
|
16 962
|
14 764
|
9 242
|
−3 033
|
−6 691
|
−8 210
|
−8 955
|
−9 343
|
−9 323
|
−8 628
|
−18 466
|
−22 411
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
1 030
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
29 681
|
28 296
|
26 395
|
168 791
|
14 296
|
12 486
|
19 516
|
17 698
|
5 265
|
7 258
|
7 258
|
8 342
|
9 188
|
20 504
|
28 830
|
28 457
|
31 049
|
| Venituri totale |
29 681
|
28 296
|
26 395
|
168 791
|
14 296
|
12 486
|
19 516
|
17 698
|
5 268
|
7 258
|
7 259
|
8 354
|
9 198
|
21 258
|
38 884
|
28 457
|
31 050
|
| Cheltuieli totale |
17 427
|
17 417
|
15 392
|
123 491
|
7 053
|
9 937
|
13 408
|
5 862
|
1 452
|
5 523
|
6 297
|
7 715
|
8 941
|
21 954
|
29 046
|
22 861
|
39 104
|
| Rezultat brut |
+12 254
|
+10 879
|
+11 003
|
+45 300
|
+7 243
|
+2 549
|
+6 108
|
+11 836
|
+3 816
|
+1 735
|
+962
|
+639
|
+257
|
−696
|
+9 838
|
+5 596
|
−8 054
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+10 528
|
+9 173
|
+9 331
|
+40 489
|
+6 814
|
+2 198
|
+5 522
|
+11 305
|
+3 658
|
+1 519
|
+745
|
+388
|
−19
|
−696
|
+9 838
|
+3 946
|
−9 521
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CEZAR S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 29 681 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 10 528 lei.
-
Este CEZAR S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, CEZAR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2001.
-
Ce cod CAEN principal are CEZAR S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată CEZAR S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CEZAR S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CEZAR S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.