CUI 965710
MASCAS SRL
CUI
965710
Nr. înregistrare
J04/1002/1992
EUID
ROONRC.J1992001002042
Formă juridică
SRL
Județ
BACĂU
Localitate
Orş. Dărmăneşti
Adresă
Str. ORIZONTULUI, Nr. 68, C.P. 605300
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
BOGDAN SILVICA
Administrator
BOGDAN VALENTIN
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
14 224
|
14 224
|
14 224
|
14 224
|
17 370
|
19 887
|
22 404
|
25 341
|
29 539
|
33 737
|
38 588
|
43 767
|
39 489
|
17 819
|
18 800
|
19 780
|
| Active circulante |
72 216
|
51 140
|
89 497
|
86 663
|
53 474
|
105 443
|
84 376
|
74 137
|
73 932
|
74 207
|
76 399
|
71 683
|
15 946
|
25 765
|
21 205
|
23 823
|
| Stocuri |
65 282
|
39 402
|
40 021
|
58 222
|
49 687
|
44 390
|
41 539
|
49 431
|
54 648
|
36 966
|
43 890
|
51 500
|
41 000
|
21 934
|
17 456
|
11 621
|
| Creanțe |
4 801
|
4 218
|
7 052
|
3 322
|
3 322
|
3 322
|
3 406
|
1 762
|
2 398
|
1 762
|
13 926
|
3 629
|
2 617
|
394
|
712
|
264
|
| Casa și conturi la bănci |
2 133
|
7 520
|
42 424
|
25 119
|
465
|
57 731
|
39 431
|
22 944
|
16 886
|
35 479
|
18 583
|
16 554
|
−27 671
|
3 437
|
3 037
|
11 938
|
| Datorii |
68 805
|
53 334
|
56 010
|
12 472
|
190 471
|
226 793
|
222 539
|
212 367
|
211 860
|
213 238
|
214 955
|
201 317
|
125 934
|
100 440
|
83 574
|
78 087
|
| Capitaluri proprii |
17 635
|
12 030
|
47 711
|
88 415
|
−119 627
|
−101 463
|
−115 759
|
−112 889
|
−108 389
|
−105 294
|
−99 968
|
−85 867
|
−70 499
|
−56 856
|
−43 569
|
−34 484
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
77 479
|
121 036
|
233 654
|
412 256
|
180 804
|
166 580
|
194 240
|
177 122
|
138 651
|
142 977
|
130 121
|
65 230
|
5 452
|
17 603
|
13 771
|
55 947
|
| Venituri totale |
194 141
|
162 409
|
256 118
|
409 256
|
180 804
|
166 580
|
194 240
|
177 122
|
138 651
|
143 853
|
131 264
|
65 893
|
5 765
|
18 490
|
14 641
|
56 199
|
| Cheltuieli totale |
186 634
|
191 031
|
211 361
|
239 022
|
197 190
|
150 618
|
195 167
|
179 851
|
140 359
|
147 018
|
139 242
|
79 299
|
19 240
|
31 222
|
20 502
|
53 643
|
| Rezultat brut |
+7 507
|
−28 622
|
+44 757
|
+170 234
|
−16 386
|
+15 962
|
−927
|
−2 729
|
−1 708
|
−3 165
|
−7 978
|
−13 406
|
−13 475
|
−12 732
|
−5 861
|
+2 556
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+5 605
|
−30 246
|
+42 580
|
+166 193
|
−18 163
|
+14 296
|
−2 870
|
−4 500
|
−3 095
|
−7 485
|
−11 917
|
−15 368
|
−13 643
|
−13 287
|
−9 086
|
+484
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
2
|
1
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 11-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către MASCAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MASCAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.