CUI 974921
MECAGRO S.R.L.
MECAGRO S.R.L. este o firmă din Traian, județul Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 440.3 mii lei (+7.1% față de 2024), un profit net de 9.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
974921
Nr. înregistrare
J1991000796040
EUID
ROONRC.J1991000796040
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Traian
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
reprezentant al persoanei juridice
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
440 285
Rezultat net
+9 442
Capitaluri proprii
575 180
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
696 352
|
570 844
|
576 989
|
582 076
|
596 046
|
543 464
|
547 525
|
547 525
|
547 525
|
547 525
|
547 525
|
112 958
|
113 934
|
114 909
|
268 775
|
269 481
|
261 085
|
| Active circulante |
46 211
|
28 871
|
33 062
|
29 324
|
31 878
|
63 415
|
140 672
|
52 779
|
21 833
|
8 647
|
8 907
|
16 585
|
18 092
|
19 124
|
22 991
|
37 485
|
62 355
|
| Stocuri |
22 538
|
792
|
2 384
|
13 584
|
363
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
190
|
190
|
5 326
|
5 326
|
5 326
|
| Creanțe |
12 376
|
18 918
|
7 907
|
5 141
|
22 234
|
6 068
|
10 514
|
15 257
|
6 354
|
6 343
|
8 245
|
12 773
|
13 675
|
8 117
|
11 579
|
11 147
|
14 334
|
| Casa și conturi la bănci |
11 297
|
9 161
|
22 771
|
10 599
|
9 281
|
57 347
|
130 158
|
37 522
|
15 479
|
2 304
|
662
|
3 812
|
4 227
|
10 817
|
6 086
|
21 012
|
42 695
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
34 408
|
47 083
|
61 180
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
167 383
|
33 976
|
72 653
|
168 935
|
116 474
|
36 268
|
27 624
|
114 648
|
24 506
|
30 790
|
35 285
|
31 812
|
30 371
|
18 383
|
24 663
|
27 887
|
43 174
|
| Capitaluri proprii |
575 180
|
565 739
|
537 398
|
442 465
|
511 450
|
605 019
|
707 656
|
546 836
|
544 852
|
525 382
|
521 147
|
97 731
|
101 655
|
115 650
|
267 103
|
279 079
|
280 266
|
| Capital subscris vărsat |
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 000
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
190 634
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
440 285
|
410 989
|
360 977
|
304 526
|
161 123
|
130 705
|
198 569
|
226 976
|
144 870
|
117 686
|
130 567
|
131 336
|
136 617
|
105 516
|
64 274
|
116 777
|
124 507
|
| Venituri totale |
465 285
|
415 989
|
361 000
|
306 266
|
183 666
|
140 705
|
436 349
|
226 980
|
144 882
|
117 767
|
130 567
|
131 344
|
136 627
|
116 435
|
64 274
|
116 777
|
124 550
|
| Cheltuieli totale |
444 629
|
379 090
|
262 457
|
371 553
|
275 399
|
241 935
|
269 201
|
222 726
|
124 319
|
112 354
|
138 869
|
131 328
|
146 458
|
290 227
|
76 250
|
114 096
|
95 694
|
| Rezultat brut |
+20 656
|
+36 899
|
+98 543
|
−65 287
|
−91 733
|
−101 230
|
+167 148
|
+4 254
|
+20 563
|
+5 413
|
−8 302
|
+16
|
−9 831
|
−173 792
|
−11 976
|
+2 681
|
+28 856
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+9 442
|
+28 341
|
+94 933
|
−68 350
|
−93 569
|
−102 637
|
+162 804
|
+1 984
|
+18 863
|
+4 235
|
−12 216
|
−3 924
|
−13 995
|
−173 792
|
−11 976
|
−1 187
|
+23 462
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
—
|
3
|
2
|
4
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MECAGRO S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 440 285 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 9 442 lei.
-
Este MECAGRO S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, MECAGRO S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are MECAGRO S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
-
Când a fost înființată MECAGRO S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 mai 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MECAGRO S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MECAGRO S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.