CUI 980192
CONAS SRL
CONAS SRL este o firmă din Măgura, județul Bacău, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate. Firma este plătitoare de TVA din 1996. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 389.1 mii lei (−19.2% față de 2024) și un profit net de 70.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
980192
Nr. înregistrare
J1991002166043
EUID
ROONRC.J1991002166043
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Măgura
Adresă
ALEEA MERILOR, NR.50
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivateCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
389 134
Rezultat net
+70 466
Capitaluri proprii
116 430
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4671 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
45 833
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
78 868
|
85 600
|
92 944
|
100 288
|
109 552
|
118 996
|
102 540
|
102 892
|
94 072
|
67 055
|
21 548
|
| Active circulante |
75 263
|
81 299
|
105 248
|
132 005
|
100 756
|
96 984
|
58 214
|
55 574
|
58 088
|
58 396
|
57 744
|
37 878
|
38 410
|
43 768
|
85 130
|
59 813
|
54 606
|
| Stocuri |
7 719
|
41 339
|
73 380
|
116 332
|
84 036
|
77 835
|
39 625
|
42 138
|
35 938
|
40 784
|
32 531
|
15 973
|
16 314
|
4 538
|
15 907
|
15 056
|
12 878
|
| Creanțe |
−43
|
−43
|
15 724
|
14 446
|
12 051
|
9 673
|
12 775
|
11 675
|
10 043
|
9 348
|
22 144
|
18 478
|
16 760
|
30 590
|
52 053
|
40 277
|
37 867
|
| Casa și conturi la bănci |
67 587
|
40 003
|
16 144
|
1 227
|
4 669
|
9 476
|
5 814
|
1 761
|
12 107
|
8 264
|
3 069
|
3 427
|
5 336
|
8 640
|
17 170
|
4 480
|
3 861
|
| Datorii |
4 666
|
35 337
|
153 813
|
235 096
|
232 661
|
274 118
|
419 004
|
430 514
|
401 386
|
404 411
|
416 960
|
392 411
|
347 042
|
322 684
|
317 009
|
280 991
|
229 628
|
| Capitaluri proprii |
116 430
|
45 962
|
−48 565
|
−103 091
|
−131 905
|
−177 134
|
−281 922
|
−289 340
|
−250 354
|
−245 727
|
−249 664
|
−235 537
|
−206 092
|
−176 024
|
−137 807
|
−154 123
|
−153 474
|
| Capital subscris vărsat |
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
150 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
389 134
|
481 388
|
521 860
|
448 168
|
451 981
|
362 089
|
412 401
|
360 364
|
349 394
|
350 863
|
399 082
|
543 933
|
615 710
|
822 868
|
905 253
|
951 205
|
943 306
|
| Venituri totale |
389 135
|
481 440
|
521 861
|
448 168
|
451 981
|
485 285
|
412 402
|
360 365
|
350 657
|
350 864
|
399 083
|
543 936
|
615 715
|
822 871
|
914 609
|
951 208
|
944 735
|
| Cheltuieli totale |
305 565
|
369 893
|
456 068
|
414 871
|
402 233
|
375 686
|
400 860
|
395 747
|
351 777
|
343 418
|
413 210
|
594 385
|
645 783
|
861 088
|
898 293
|
967 195
|
1 017 210
|
| Rezultat brut |
+83 570
|
+111 547
|
+65 793
|
+33 297
|
+49 748
|
+109 599
|
+11 542
|
−35 382
|
−1 120
|
+7 446
|
−14 127
|
−50 449
|
−30 068
|
−38 217
|
+16 316
|
−15 987
|
−72 475
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+70 466
|
+93 700
|
+54 526
|
+28 815
|
+45 228
|
+104 788
|
+7 418
|
−38 986
|
−4 627
|
+3 937
|
−14 127
|
−50 449
|
−30 068
|
−38 217
|
+16 316
|
−22 437
|
−78 208
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONAS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 389 134 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 70 466 lei.
-
Este CONAS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1996.
-
Ce cod CAEN principal are CONAS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate.
-
Când a fost înființată CONAS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONAS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONAS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.