CUI 989809
ROMVEX SRL
ROMVEX SRL este o firmă din Sascut, județul Bacău, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o pierdere netă de 2.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
989809
Nr. înregistrare
J04/1989/1992
EUID
ROONRC.J04/1989/1992
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Sascut
Adresă
, Nr. , C.P. 607520
Data înregistrării
07-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 07.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
3832 - Recuperarea materialelor reciclabile sortate
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4634 - Comerţ cu ridicata al băuturilor
-
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4665 - Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
-
4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6120 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele fără cablu (exclusiv prin satelit)
-
6130 - Activităţi de telecomunicaţii prin satelit
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
-
6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
-
6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
-
6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
-
6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6831 - Agenţii imobiliare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−2 626
Capitaluri proprii
372 785
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
4 566
|
4 370
|
4 370
|
4 370
|
9 847
|
42 713
|
75 578
|
108 973
|
8 411
|
11 922
|
15 432
|
20 140
|
57 500
|
104 061
|
149 074
|
106 158
|
—
|
| Active circulante |
739 489
|
749 946
|
601 106
|
623 975
|
415 831
|
537 890
|
519 476
|
452 007
|
505 054
|
456 229
|
390 273
|
370 073
|
452 572
|
385 353
|
258 068
|
110 499
|
109 643
|
| Stocuri |
4 373
|
4 373
|
6 009
|
12 050
|
6 297
|
5 554
|
22 357
|
10 455
|
38
|
13 952
|
75 665
|
37 188
|
7 803
|
13 478
|
466
|
30 625
|
47 651
|
| Creanțe |
392 120
|
509 845
|
332 972
|
326 971
|
152 034
|
268 230
|
263 879
|
125 777
|
88 726
|
114 640
|
96 031
|
136 325
|
306 889
|
185 208
|
66 484
|
50 015
|
47 793
|
| Casa și conturi la bănci |
342 996
|
235 728
|
262 125
|
284 954
|
257 500
|
264 106
|
233 240
|
315 775
|
416 290
|
327 637
|
218 577
|
196 560
|
137 880
|
186 667
|
191 118
|
29 859
|
14 199
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
121
|
248
|
248
|
248
|
247
|
258
|
660
|
—
|
| Datorii |
371 270
|
169 050
|
129 461
|
162 145
|
0
|
270 298
|
207 031
|
225 654
|
199 865
|
211 591
|
196 783
|
200 767
|
320 847
|
300 248
|
226 630
|
115 673
|
10 966
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
29 192
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
372 785
|
585 266
|
476 015
|
466 200
|
425 678
|
310 305
|
358 831
|
335 326
|
313 600
|
256 681
|
209 170
|
189 694
|
189 473
|
189 413
|
180 770
|
101 644
|
98 677
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
16 570
|
37 021
|
40 336
|
62 690
|
133 487
|
83 638
|
68 936
|
97 373
|
156 437
|
54 935
|
65 024
|
167 671
|
201 073
|
1 047 494
|
259 442
|
191 386
|
| Venituri totale |
1 898
|
165 891
|
37 021
|
40 336
|
62 690
|
133 487
|
84 236
|
72 705
|
97 373
|
164 481
|
54 335
|
90 521
|
163 105
|
206 536
|
1 059 183
|
258 110
|
200 306
|
| Cheltuieli totale |
4 524
|
18 546
|
23 614
|
7 644
|
46 739
|
54 660
|
58 535
|
48 798
|
37 533
|
112 037
|
33 004
|
88 355
|
158 759
|
196 351
|
964 977
|
253 169
|
178 819
|
| Rezultat brut |
−2 626
|
+147 345
|
+13 407
|
+32 692
|
+15 951
|
+78 827
|
+25 701
|
+23 907
|
+59 840
|
+52 444
|
+21 331
|
+2 166
|
+4 346
|
+10 185
|
+94 206
|
+4 941
|
+21 487
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−2 626
|
+124 949
|
+10 118
|
+31 566
|
+14 070
|
+74 823
|
+23 174
|
+21 726
|
+56 919
|
+47 510
|
+19 477
|
+341
|
+60
|
+8 643
|
+79 126
|
+1 082
|
+16 150
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este ROMVEX SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ROMVEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ROMVEX SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată ROMVEX SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 iulie 1992.
-
Unde are sediul ROMVEX SRL?
-
Sediul firmei ROMVEX SRL (CUI 989809) este în , Nr. , C.P. 607520, Sascut, județul Bacău.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ROMVEX SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ROMVEX SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.